Technologie » Internet
Nowy artykuł Kaspersky Lab Polska: "Kup Pan cegłę ... czyli o spamie słów kilka"
Żyjemy w czasach, kiedy surfowanie po Internecie bez założonego konta pocztowego nie pozwala w pełni wykorzystać jego zalet. Brak konta e-mail utrudnia kontakty osobiste (chociaż na tym polu e-mail ustępuje komunikatorom), uniemożliwia korzystanie ze sklepów internetowych, serwisów wymagających potwierdzenia rejestracji mailowo czy też bankowości internetowej. Słusznym założeniem będzie zatem, że większość użytkowników Internetu posiada własnego e-maila. Idąc dalej tym torem można stwierdzić, że każdy otrzymał kiedyś na swoje konto spam. Czym zatem jest spam? Jakie przyjmuje formy? Jakie metody wykorzystują spamerzy do oszukiwania nas i filtrów antyspamowych? Na te i wiele innych pytań odpowiada Maciej Ziarek w treści artykułu.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Przeczytaj również
- Luka w portalu społecznościowym Instagram wykorzystana przez cyberprzestępców
- Badanie Kaspersky Lab: ludzie są skłonni pozbyć się swoich zdjęć i innych danych za niedużą kwotę
- Technologia kontroli aplikacji firmy Kaspersky Lab wygrywa w testach AV-TEST
- Liczba roku: Każdego dnia Kaspersky Lab wykrywa 315 000 nowych szkodliwych plików
"Trudno powiedzieć, czy kiedyś powstaną narzędzia do skutecznej walki ze spamem, pozwalające na 100% wyeliminowanie go z naszych skrzynek, komunikatorów czy telefonów", mówi Maciej Ziarek, autor artykułu. "Sądząc po przeprowadzanych sondażach oraz raportach z ilości wysłanego spamu, prowadzonych przez firmy zajmujące się jego zwalczaniem, można powiedzieć, że nie nastąpi to nigdy. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku wirusów czy innych zagrożeń komputerowych. Wydaje się, że sami nie możemy wiele zrobić, jednak nawet raportowanie adresów, z których jest wysyłany spam, rezygnacja z odpowiadania na niechciane wiadomości, powstrzymywanie się od klikania linków i regularne skanowanie komputera programem antywirusowym daje duże efekty. Nie zajmuje nam to wiele czasu, a w przyszłości pozwoli na ulepszenie programów antyspamowych, co z kolei przełoży się na mniejszą ilość niechcianej korespondencji w poczcie."
Pełny artykuł można znaleźć w Encyklopedii Wirusów VirusList.pl prowadzonej przez Kaspersky Lab: http://viruslist.pl/analysis.html?newsid=515.
Komentarze (0)