Firma » Biznes
Nowy kierunek. Profesjonalne maszyny i praktyczna nauka zawodu
Zobacz więcej zdjęć » |
- Możliwość nauki na tych maszynach to bardzo cenne doświadczenie – mówią przedstawiciele firmy KAN. – Pozwala to uczniom poznać najnowsze technologie i zyskać praktyczne umiejętności przy obsłudze maszyn, z którymi - jako przyszli operatorzy - będą mieli do czynienia na halach produkcyjnych u przyszłych pracodawców, zajmujących się przetwórstwem tworzyw sztucznych metodą wtrysku i wytłaczania. Tym bardziej, że to najnowsze urządzenia z najnowszym oprogramowaniem, wyposażone w dotykowy panel sterujący, projektowane z myślą o młodych pokoleniach.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
- Obie maszyny są niezbędne zarówno do edukacji praktycznej, jak i egzaminów zawodowych – dodaje Wiesław Kalinowski kierownika kształcenia praktycznego w ZSZ nr 2.
Od początku czerwca uczniowie uczą się zawodu stacjonarnie - podczas lekcji i praktycznych zajęć fakultatywnych, natomiast od nowego roku szkolnego – jeśli sytuacja pandemiczna pozwoli, rozpoczną się zajęcia w halach produkcyjnych KAN z wykorzystaniem parku maszynowego firmy. Jeszcze przed końcem tego roku szkolnego, w ramach projektu, uczniowie wezmą udział w wyjazdach edukacyjnych do dwóch zakładów z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych w Gdańsku i Poznaniu, gdzie również będą uczyli się zawodu od strony praktycznej.
Trwa rekrutacja
Zainteresowani nauką na kierunku „Operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych” mogą już składać dokumenty w wersji elektronicznej, za pośrednictwem internetu. Przyjęci uczniowie będą uczyć się Branżowej Szkole I st. nr 9, wchodzącej w skład ZSZ nr 2. Absolwenci klasy po trzyletnim okresie nauki mają zapewnione miejsca pracy – jako patron przedsięwzięcia, zobowiązała się do tego firma KAN. Prócz zajęć praktycznej nauki zawodu, prowadzonych przez specjalistów-praktyków, uczniowie mogą też liczyć m.in. na atrakcyjny system stypendialny.
Absolwenci profilu mogą też kontynuować edukację w 2-letniej branżowej szkole II stopnia, podnosząc swe kwalifikacje do poziomu technikum i dalsze wykształcenie wyższe na studiach technicznych.
Projekt „Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 – Szkoła inteligentnych specjalizacji”, jest realizowany przez Miasto Białystok. Jego całkowita wartość wynosi ponad 3 mln 175 tys. zł, w tym ponad 2 mln 698 tys. zł (85 proc.) to dofinansowanie z Unii Europejskiej. W ramach projektu, istniejący w szkole przy Świętojańskiej 1, budynek warsztatowy został przebudowany, wyremontowany i dostosowany do potrzeb dydaktycznych, a pracownie wyposażone w nowoczesny sprzęt, do produkcji elementów z tworzyw sztucznych. Pomysł utworzenia kierunku kształcącego operatorów maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych to wspólna inicjatywa dyrekcji szkoły i białostockiego producenta instalacji wodnych i grzewczych - firmy KAN, która zwróciła uwagę na problem braku fachowców na rynku pracy w tym zawodzie.
Nadesłał:
Marzenas
|
Komentarze (0)