Dom » Budownictwo

Nowy kocioł kondensacyjny Cerapur Acu

Nowy kocioł kondensacyjny Cerapur Acu
Zobacz więcej zdjęć »
Na początku roku na rynku polskim pojawił się nowy wiszący kocioł kondensacyjny Junkersa Cerapur Acu z wbudowanym zasobnikiem. Takie rozwiązanie pozwala na zachowanie wysokiego komfortu ciepłej wody w sytuacji, kiedy nie ma miejsca na zamontowanie oddzielnego zasobnika.

Wielu właścicieli mieszkań lub domów nie dysponuje dużą ilością wolnego miejsca na zamontowanie urządzenia grzewczego i oddzielnego zasobnika ciepłej wody użytkowej. Dzięki nowemu urządzeniu Junkersa nie muszą teraz rezygnować z wysokiego komfortu dostaw ciepłej wody. Kocioł Cerapur Acu ma wbudowany zasobnik warstwowy i z powodzeniem zmieści się we wnęce kuchennej lub nad pralką. Urządzenie oferuje 24kW mocy grzewczej i 28kW mocy przy podgrzewaniu wody.

Cerapur Acu jest przeznaczony dla rodziny, w której zużycie wody nie przekracza średniej - w ciągu minuty potrafi dostarczyć 21 litrów wody użytkowej o temperaturze maksymalnej 45 stopni Celsjusza. Pozwala to na równoczesne korzystanie z kilku punktów czerpalnych. Pojemność zasobnika wynosi 42 litry, ale dzięki technice ładowania warstwowego odpowiada znacznie wyższej pojemności w zasobniku konwencjonalnym. Po zużyciu całego zapasu wody z zasobnika urządzenie pracuje w trybie przepływowym. Dostarcza wtedy 13 litrów wody o temperaturze maksymalnej 45 stopni Celsjusza na minutę. Dodatkowo istnieje możliwość bezpośredniego podłączenia obwodu cyrkulacyjnego.

Dzięki wykorzystaniu techniki kondensacyjnej Cerapur Acu osiąga sprawność znormalizowaną 109% przy minimalnej emisji substancji szkodliwych. W ten sposób oszczędzana jest energia, zmniejszane koszty ogrzewania, a przy okazji chronione środowisko.

Kocioł o wymiarach 890 x 600 x 482 mm (wys. x szer. x głęb.) zajmuje bardzo mało miejsca. Prosty montaż zapewnia podział urządzenia na moduł zasobnika (24 kg) i moduł grzewczy (38 kg). Wystarczy tylko połączyć ze sobą moduły przy pomocy dwóch złączy hydraulicznych i jednego złącza elektrycznego. Dzięki odpowiednim akcesoriom przyłącza grzewcze, gazowe i wodne można wykonać w pionie lub w poziomie. Zabudowana w kotle listwa montażowa pozioma z zaworami odcinającymi umożliwia ukrycie montowanych filtrów i zaworów odcinających.

Wbudowany panel elektroniczny Bosch Heatronic 3 zapewnia prostą obsługę urządzenia. Na dużym, podświetlanym wyświetlaczu LED ukazują się jasne komunikaty i ważne informacje dotyczące pracy kotła. Panel sterowania jest przystosowany do współpracy z nową generacją regulatorów FX, które umożliwiają zabudowę regulatora w kotle lub na ścianie (z pomiarem temperatury wewnętrznej oraz regulacją pogodową).

Dzięki zastosowaniu dodatkowego oprogramowania kocioł jest nie tylko kompatybilny z systemami solarnymi, ale potrafi z nimi „inteligentnie" współpracować. Tempo produkcji ciepła jest obliczane przez instalację solarną, a kocioł i regulator solarny przewidują optymalny czas pracy i temperaturę kotła. Taka współpraca zapewnia lepsze wykorzystanie energii słonecznej oraz mniejsze zużycie gazu przy gwarancji komfortu użytkowania ciepłej wody.

Sugerowane ceny detaliczne brutto (stan: marzec 2008):
ZWSB 24/28-3A - 10 858,00 zł

Dział Techniki Grzewczej firmy Bosch to wiodący europejski producent urządzeń grzewczych i podgrzewaczy wody. W 2007 roku osiągnął światowy obrót w wysokości 2,8 miliarda euro (69% obrotu pochodziło spoza Niemiec) zatrudniając ponad 13 tysięcy pracowników. W dziale skupionych jest kilkanaście silnych międzynarodowych i regionalnych marek, m.in. Junkers i Buderus, a zróżnicowana oferta produktowa pochodzi z 18 fabryk z Europy i Ameryki Północnej. W Polsce Junkers jako dział branżowy firmy Robert Bosch Sp. z o.o. jest obecny od 1993 roku.

Więcej: www.bosch-thermotechnology.com, www.bosch-thermotechnik.de, www.junkers.pl, www.junkers-energieodnawialne.pl, www.szkolenia-junkers.pl

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków. Obroty przedsiębiorstwa, zatrudniającego 271 tys. pracowników, wyniosły w 2007 roku 46,3 mld euro. Na grupę Bosch składa się spółka Robert Bosch GmbH oraz około 300 spółek zależnych i regionalnych w ponad 50 krajach świata. Ta światowa sieć rozwojowa, produkcyjna i dystrybucyjna jest podstawą do dalszego rozwoju. Każdego roku Bosch przeznacza ponad 3 miliardy euro na działalność badawczo-rozwojową i zgłasza do patentu ponad 3 tys. innowacji. Przedsiębiorstwo zostało założone w Stuttgarcie w 1886 roku jako "Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki" przez Roberta Boscha (1861-1942).

Więcej informacji: www.bosch.com, www.bosch.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Robert Bosch Sp. z o. o.
http://www.bosch.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »