Technologie » Komputery

Nowy Panda Antivirus for Mac Corporate Edition

Nowy Panda Antivirus for Mac Corporate Edition
Zobacz więcej zdjęć »
Panda Security wprowadziła nowe rozwiązanie korporacyjne Panda Antivirus for Mac, które chroni komputery i serwery Mac. Konsola administracyjna ułatwia wdrożenie rozwiązania w sieci firmowej, implementację polityki bezpieczeństwa oraz monitorowanie poziomu ochrony sieci w czasie rzeczywistym.

Rozwiązanie chroni przed wszystkimi typami zagrożeń dla systemów Mac OS X i Windows w komputerach stacjonarnych, laptopach i serwerach Mac jak również urządzeniach Apple: iPhone, iPad i iPod.

Nowe rozwiązanie Panda Antivirus for Mac Corporate Edition zapewnia kompletną ochronę środowiska korporacyjnego przed wszystkimi typami zagrożeń zdolnymi atakować systemy Mac OS, Mac OS X, Windows i Linux. Chroni użytkowników nie tylko przed zagrożeniami stworzonymi specjalnie pod platformę Apple, ale zapobiega również przenoszeniu zagrożeń przez użytkowników Maków na inne systemy operacyjne.

Panda Antivirus for Mac Corporate Edition zawiera konsolę administracyjną, która ułatwia wdrożenie rozwiązania na komputerach i serwerach, implementację polityki bezpieczeństwa oraz monitorowanie poziomu ochrony sieci korporacyjnych w czasie rzeczywistym.

Dwa silnik skanujące

Panda Antivirus for Mac Corporate Edition chroni przed wszystkimi typami zagrożeń w czasie rzeczywistym. Rozwiązanie zawiera dwa silniki skanujące: pierwszy zapewnia ochronę dostępową lub rezydentną, drugi odpowiada za skanowanie na żądanie. Dodatkowo, program umożliwia skanowanie iPhone’ów, iPadów i iPodów, dzięki czemu mamy pewność, że jeśli któreś z tych urządzeń zawiera złośliwe kody, nie zainfekują one podobnych urządzeń, komputerów lub serwerów Mac. Rozwiązanie zaprojektowano specjalnie w taki sposób, by nie wpływało na wydajność systemu. Pracuje w tle przy użyciu dostępnych zasobów nie obciążając urządzenia.

Panda Antivirus for Mac Corporate Edition skanuje foldery, pliki i emaile, wykrywając oraz eliminując wszystkie typy zagrożeń, takie jak: trojany, spyware, keyloggery, adware, narzędzia hakerskie, botnety, dialery, scareware i inne zagrożenia, tworzone początkowo pod Windows, a które atakują również systemy Mac, jak np. makrowirusy.

„Wiele firm, uniwersytetów i innych organizacji posiada obecnie sieci o zróżnicowanej topologii, obejmujące, obok systemów Windows, serwery i stacje robocze Mac. W takich środowiskach bardzo ważna jest nie tylko ochrona przed konkretnymi zagrożeniami, które atakują platformy Apple, ale również przed tymi zagrożeniami systemu Windows, które mogą być przenoszone przez platormę Mac” – mówi Bruno Rodríguez, dyrektor ds. produktów korporacyjnych firmy Panda Security.

2010 punktem zwrotnym w ochronie Mac

W 2009 roku w systemie Mac OS wykryto około 34 luk w bezpieczeństwie. Jak wynika z danych Secunia 2010 roku ich liczba wzrosła do 308, z których 67 proc. zostało sklasyfikowanych jako wysoce krytyczne, co oznacza między innymi możliwość przejęcia zdalnej kontroli nad niezałatanymi systemami.

„Rok 2010 był intensywny pod względem zagrożeń. Zebraliśmy ponad 20 milionów nowych przykładów złośliwych kodów i liczba ta stale rośnie. Każdego dnia nasze laboratorium otrzymuje około 63 tys. nowych zagrożeń. Jeśli chodzi o systemy Mac, odnotowaliśmy wzrost liczby zagrożeń tworzonych specjalnie na tę platformę, choć istnieje znacznie więcej niebezpieczeństw, które mogą zagrażać korporacyjnym użytkownikom Mac, np. wszystkie makrowirusy pakietu Office. Są również inne typy zagrożeń, na które narażeni są użytkownicy Maków, takie jak phishing czy luki w bezpieczeństwie popularnych programów, np. przeglądarek, czytników PDF i innych” – mówi Luis Corrons, Dyrektor Działu Technicznego z PandaLabs.

Dostępność

Rozwiązanie jest dostępne w sprzedaży od 1 lutego 2011 roku Panda Security for Mac Corporate Edition jest dostępny w sześciu wersjach językowych : hiszpańskiej, angielskiej, francuskiej, włoskiej, niemieckiej oraz japońskiej ( w ostatnich trzech przypadkach tylko w odniesieniu do stacji roboczych).

Więcej informacji na temat Panda Security for Mac Corporate Edition znajduje się pod adresem: http://www.pandasecurity.com/enterprise/solutions/mac-corporate-edition

O firmie Panda Security
Założona w 1990 roku firma Panda Security jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań zabezpieczających opartych na technologii Cloud Computing. Produkty firmy są dostępne w ponad 23 językach i korzystają z nich miliony użytkowników w 195 krajach na całym świecie. Panda Security to pierwsza firma z branży security IT, która wykorzystała możliwości Cloud Computing wraz z technologią Kolektywnej Inteligencji. Ten innowacyjny model ochrony może każdego dnia automatycznie zanalizować i klasyfikować tysiące nowych próbek złośliwych programów, gwarantując firmom i użytkownikom domowym najbardziej efektywną ochronę proaktywną przeciwko zagrożeniom pochodzącym z internetu, przy minimalnym wpływie na wydajność komputera. Panda Security posiada 61 oddziałów na całym świecie, a główne siedziby firmy mieszczą się w Kalifornii oraz w Hiszpanii. W ramach polityki społecznej odpowiedzialności biznesu Panda Security współpracuje z ruchem Olimpiady Specjalne, WWF i fundacją Invest for Children.

W Polsce Panda Security działa od września 2001 roku. Firma znajduje się w ścisłej czołówce producentów najlepiej rozpoznawanych i ocenianych programów antywirusowych w Polsce. Ich dystrybutorami są: ABC Data, Action, Incom i AB. Programy dostępne są również w Media Markt, Saturn Planet, Empik, Euro RTV AGD oraz sieciach Komputronik i Vobis.

Oficjalna strona polskiego oddziału Panda Security Polska: www.pspolska.pl
Strona korporacyjna Panda Security: www.pandasecurity.com

Znajdź Panda Security w serwisach Twitter: http://twitter.com/Panda_Security i Facebook: http://www.facebook.com/PandaUSA.

Kontakt dla mediów:
studio PRowokacja Agencja Public Relations
biuro@studioprowokacja.pl
tel. 42 209 17 45Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

studio PRowokacja

Komentarze (1)

  • avatar
    kabit 2011-02-19 22:08:04

    Dla mnie lepszy jest Bitdefender , sami zobaczcie testy http://bitdefender.marken.com.pl/aktualnosci/194-bitdefender-na-ii-miejscu-w-tecie-pakietow-bezpieczestwa-2011-przeprowadzonym-przez-magazyn-chip


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »