Firma » Finanse

Nowy serwis MojeRachunki.pl

Bezpieczniej, szybciej, taniej – dzięki fakturze elektronicznej i nowemu serwisowi MojeRachunki.pl te trzy słowa od teraz będą charakteryzować regulowanie należności.

BillBird S.A. uruchomił biznesową platformę do zarządzania procesem fakturowania i regulowania należności www.mojerachunki.pl, która ma szansę zrewolucjonizować księgowość polskich firm.

BillBird S.A. - lider polskiego rynku w zakresie innowacyjnych sposobów regulowania należności - wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów biznesowych. Dzięki nowemu serwisowi informacyjnemu MojeRachunki.pl i systemowi transakcyjnemu VIATM - Moje Rachunki online będą oni mogli zarządzać fakturami elektronicznymi przez Internet – bezpiecznie, szybko i bez zbędnych kosztów.

Serwis MojeRachunki.pl został stworzony w oparciu o doświadczenia nasze i współpracujących z nami wystawców faktur oraz kilkuset testerów. Dzięki temu jego obsługa jest wygodna i intuicyjna. Prostota, bezpieczeństwo i funkcjonalność to nasze motto - mówi Marcin Wysocki, wiceprezes BillBird S.A. - Elektroniczne fakturowanie za pośrednictwem systemu to źródło znacznych oszczędności. Przy 500 fakturach wystawianych w miesiącu wystawca korzystający z e-faktury BillBird S.A. może zaoszczędzić rocznie nawet 15 tys. zł. Gdy miesięczna liczba wystawianych e-faktur wzrośnie do 15 tys., po roku na firmowym koncie zostanie oszczędność rzędu 495 tys. zł - dodaje Marcin Wysocki.

Wachlarz korzyści, które niesie fakturowanie elektroniczne przy wykorzystaniu nowego serwisu MojeRachunki.pl i systemu VIATM - Moje Rachunki online jest bardzo szeroki. Elektroniczne faktury generowane i przekazywane za pomocą systemu VIATM - Moje Rachunki online spełniają wszystkie wymogi Rozporządzenia Ministra Finansów z dn. z dnia 17 grudnia 2010 r. w sprawie wystawiania oraz przesyłania faktur w formie elektronicznej, a także przechowywania oraz udostępniania organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej tych faktur (Dz. U. Nr249, poz. 1661). Każdy dokument wystawiony za pomocą systemu jest w nim przechowywany i archiwizowany przez okres wymagany ustawowo.

System VIATM - Moje Rachunki online gwarantuje pełne bezpieczeństwo transakcji – dzięki niemu wystawione faktury zawsze trafią do właściwego adresata na czas. Każdy dokument wystawiony przez system jest zabezpieczony znacznikiem czasu i podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

- BillBird S.A. świadczy usługi związane z realizacją płatności za rachunki i faktury dla niemal 100 największych wystawców w kraju od 10 lat. Miesięcznie przetwarzamy blisko 4,5 miliona transakcji. Nasze usługi spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i ochrony danych. W 2011 roku BillBird S.A. otrzymał certyfikat potwierdzający zgodność Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji z normą ISO/IEC 27001 - mówi Marcin Wysocki

Elektroniczne faktury przekazywane przez system dotrą do odbiorców natychmiast po wystawieniu. Dzięki temu zarówno wystawcy, jak i płatnicy faktur mogą liczyć na znaczne usprawnienie obiegu dokumentów w ich firmach. Warto wspomnieć także o aspekcie ekologicznym – elektroniczne faktury przesyłane przez Internet generują oszczędność tysięcy ton papieru.

Docelowo system transakcyjny VIATM - Moje Rachunki online będzie dostępny również dla klientów indywidualnych dokonujących płatności za bieżące świadczenia przez Internet.

 

Premiera nowej strony i odświeżonego systemu transakcyjnego

Czym charakteryzuje się faktura elektroniczna, co to jest kwalifikowany znacznik czasu, czy e-faktury można przedstawiać w Urzędzie Skarbowym? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań zostały zebrane w nowym serwisie internetowym MojeRachunki.pl. Użytkownicy znajdą tam także wyczerpujące informacje na temat prawnych aspektów zastosowania elektronicznej faktury. Nowa strona internetowa to nie tylko doskonałe źródło wiedzy na temat e-fakturowania, ale także narzędzie do tego, by teorię zmienić w praktykę. Jej integralnymi częściami są system transakcyjny VIATM - Moje Rachunki online dla klientów biznesowych oraz przejrzyście opisane wdrożenia elektronicznego fakturowania u takich wystawców jak Dialog czy Volvo. Ponadto, demo systemu fakturowania elektronicznego dostępne na stronie http://www.mojerachunki.pl/Moje-Rachunki/E-Faktura/Prezentacja-systemu pomoże krok po kroku zapoznać się z procesem zarządzania fakturowaniem poprzez serwis MojeRachunki.pl i system VIATM - Moje Rachunki online.

Nowy serwis MojeRachunki.pl zawiera również informacje na temat pozostałych usług skupionych w ramach marki VIATM - Moje Rachunki - płatności rachunków w kasach sklepów i w Biurach Obsługi Klienta.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Katarzyna Rąkowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »