Gospodarka » Bezpieczeństwo

Nowy system zautomatyzowanego uzbrojenia morskiego

Według izraelskiego dziennika Ynet, firma IMI Systems uzyskała kontrakty na dostawy nowego zdalnie sterowanego system uzbrojenia morskiego dla dwóch flot azjatyckich.


Firma Israel Military Industries (obecnie: IMI Systems) opracowała zautomatyzowany system uzbrojenia morskiego zaadaptowany z systemu lądowego używanego przez wojska NATO.
 
Opracowanie tego systemu jest zgodne z tendencją do adaptowania różnych systemów do użytku morskiego. Zarówno pocisk sterowany "Tammuz" („Kolec”) jak i system obrony powietrznej Iron Dome („Żelazna Kopuła) zostały zmodyfikowane do użytku przez siły morskie.
 
System "Nachshol" to oparty na żyroskopach system zapewniający zarówno stabilność na morzu jak i zdolność precyzyjnego śledzenia celów. Strzelec siedzi w chronionym pomieszczeniu na okręcie i otrzymuje obraz celu w czasie rzeczywistym. Siły NATO działające w Afganistanie korzystały z takiego system lądowego przez ostatnie trzy lata. System jest skuteczny na dystansach aż do półtora kilometra włącznie.
 
Jak dowiedział się dziennik Ynet, prawdziwa innowacja, szczególnie w wersji morskiej, polega na tym, że strzelec obsługujący system cały czas widzi co się dzieje na polu walki podczas, gdy system namierza cel. Ma to znaczenie w czasie działań na oceanach, ponieważ czasem fale blokują obraz tego, co jest widoczne w systemie. System może wystrzelić pocisk do celu na przykład w chwili, gdy fala opada.
 
Skład amunicji znajduje się po jednej stronie systemu natomiast druga strona mieści zasobnik optyczny zawierający kamerę do termowizji oraz kamerę HD dla dokładnego działania zarówno w dzień jak i w nocy. Z kolei kamery są podłączone do laserowego systemu pomiarowego oraz komputera sterowania ogniem, które poprawiają dokładność prowadzenia ognia w ruchu.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

iwonamichalowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »