Gospodarka » Przemysł

NSG Group w pierwszej dziesiątce świętokrzyskich gigantów

NSG Group w pierwszej dziesiątce świętokrzyskich gigantów
Zobacz więcej zdjęć »
NSG Group – producent szkła marki Pilkington dla budownictwa i motoryzacji – został wyróżniony w rankingu największych firm województwa świętokrzyskiego „Złota Setka”, zajmując m.in. drugie miejsce wśród największych pracodawców regionu i trzecie wśród firm z branży produkcji budowlanej.

Ranking „Złota Setka” to wykaz stu największych firm województwa świętokrzyskiego, publikowany corocznie przez gazetę codzienną Echo Dnia. Główne kryterium zestawienia stanowią przychody netto świętokrzyskich przedsiębiorstw, a także zysk i liczba zatrudnionych w minionym roku. NSG Group, właściciel Spółek Pilkington Polska, Pilkington IGP i Pilkington Automotive Poland z siedzibą w Sandomierzu, znalazł się w pierwszej dziesiątce największych firm województwa, zajmując szóste miejsce pod względem przychodów. Jednocześnie NSG Group w Polsce zajął drugie miejsce w zestawieniu największych pracodawców (z łączna liczbą pracowników 2930 w 2013 roku), drugie wśród największych firm z branży metalowej i trzecie wśród największych firm z branży produkcji budowlanej. Należące do NSG Group spółki z Sandomierza uplasowały się na czwartej pozycji wśród największych firm produkcyjnych w regionie świętokrzyskim.

„Wysokie miejsca w rankingu są dla nas wyróżnieniem i potwierdzeniem stabilnej pozycji rynkowej, wynikającej z wysokiej efektywności procesów produkcyjnych, konkurencyjności pod względem kosztów, a także z dostępu do wypracowanych technologii i procesów organizacyjnych całego NSG Group” – powiedział Ryszard Jania, Country Manager NSG Group w Polsce. „Wpływ na wysoką pozycję w zestawieniu ma także duża aktywność inwestycyjna, przekładająca się na wzrost zatrudnienia i przyczyniająca się do rozwoju gospodarczego regionu”.

Ostatni rok to czas dużych inwestycji NSG Group w Polsce, będących odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku na wyspecjalizowane produkty tej marki. Do największych należy uruchomienie fabryki szyb samochodowych Pilkington Automotive Poland w Chmielowie. Obecnie rozpoczęła się rozbudowa zakładu, w wyniku której powstanie 300 nowych miejsc pracy. Kolejne inwestycje, takie jak montaż nowych linii w zakładzie w Skierniewicach czy tegoroczne utworzenie nowego oddziału Pilkington IGP Oddział w Ostrołęce, to szanse na dalszy rozwój na rynku krajowym i zagranicą, przekładające się na wysoką pozycję NSG Group w regionie.

Opublikowana po raz siódmy „Złota Setka” oparta jest na wynikach finansowych za 2013 rok. Dane do rankingu mają charakter obiektywny i pochodzą z Krajowego Rejestru Sądowego oraz z ankiet nadsyłanych przez firmy. Gala „Złotej Setki” odbyła się 29 listopada 2014 r. w Kielcach.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »