Firma » Biznes

O satysfakcję pracowników warto zadbać jeszcze z końcem roku.

O satysfakcję pracowników warto zadbać jeszcze z końcem roku.
Zobacz więcej zdjęć »
Aż 70% pracodawców wręcza podarunki swoim pracownikom na Boże Narodzenie, a pracownicy czują się docenieni kiedy otrzymują prezent od szefa.

Ich radość może jednak nie trwać długo, kiedy podarunek,  który otrzymają będzie zbyt niskiej wartości – takie wnioski płyną z badania  ICAN Institute „Podarunki dla pracowników 2019”.

W oparciu o wyniki badania, przeprowadzonego na zlecenie Edenred Polska w lipcu br. na próbie 204 przedsiębiorstw wśród 537 pracowników różnych branż i stanowisk, zatrudnionych w średnich i dużych przedsiębiorstwach - powstała najnowsza publikacja Edenred Polska „Mikołaj w pracy – Podarunki dla Pracowników 2019”.

Adresujemy ją w szczególności do pracowników działów HR, które co roku stqją przed wyborem „odpowiedniego” podarunku dla pracowników firmy. Obdarowywanie jest elementem motywacji, a atmosfera świąteczna sprzyja budowaniu dobrych relacji w firmie. Poprawia się również wizerunek pracodawcy w oczach pracowników, bowiem jak przyznaje 74% badanych, podarunki od firmy są ważnym elementem budującym satysfakcję z pracy, a wg. 75% pracodawców obdarowywanie buduje pozytywną opinię o firmie.

 

W tej kwestii nie warto zatem oszczędzać i  kierować się dotychczasową praktyką firmy w wyborze upominków świątecznych. Warto otworzyć się na nowe rozwiązania,  które zdecydowanie zaskoczą zatrudnionych, a dodatkowo pozwolą im realnie cieszyć się większą wartością podarunku na święta. Jak przyznaje ponad 60% ankietowanych  średnia wartość podarunku od firmy wynosi ok 400zł, co jest  zdecydowanie zbyt niską kwotą biorąc pod uwagę przybliżony koszt organizacji świąt w polskiej rodzinie, tj. 1200zł.

 

O jakich rozwiązaniach mowa? Czy skorzystać z nich mogą wszystkie firmy, bez względu na wielkość i zasobność? Jaki podarunek może zastąpić tradycyjne paczki i bony podarunkowe?

Zapraszamy do raportu Mikołaj w pracy – Podarunki dla Pracowników 2019. https://podarunki.edenred.pl/ Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

edenred polska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »