Rozrywka i wypoczynek » Sport

Objętność treningu

Objętność treningu
Zobacz więcej zdjęć »
Klucz do sukcesu w kulturystyce - to wielki znak zapytania i niewiadoma dla większości osób, rozpoczynających przygodę z tym sportem. Co więc należy zrobić aby każdy trening przynosił jakiekolwiek efekty a czas na siłowni nie był zmarnowany?

Jedną z podstaw jest właściwie dobrany trening kulturystyczny a dokładnie dostosowanie parametrów treningowych do potrzeb i możliwości swojego organizmu. Zapatrzeni często na znanych kulturystów, dublujemy ich plany treningowe. Przyczyną zazwyczaj jest nasz brak doświadczenia oraz bardzo krótki staż na siłowni, a skutkiem przetrenowanie, przemęczenie i kontuzje. Dlaczego tak się dzieje?

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Dlatego, że doświadczony kulturysta, czyli taki, który już część swojego życia spędził na siłowni, zdążył dostosować parametry treningowe dla swoich potrzeb - chodzi tu o liczbę ćwiczeń, powtórzeń oraz serii.

Bazując na cierpliwości i wytrwałości, początkujący kulturysta powinien trzymać się treningu o niewielkiej objętości. Nasz organizm jest jedyny w swoim rodzaju i zanim go nie poznamy pod kątem właściwości fizycznych nie należy testować na nim tak ciężkich i zarazem precyzyjnych planów treningowych jakie stosują znane sławy kulturystyki. Poznanie samego siebie podczas ćwiczeń, czyli poznanie tępa budowy naszych mięśni oraz tępa przemiany materii daje nam możliwość zapoznania z przygotowaniem naszego organizmu pod kątem wytrzymałości, siły a co najważniejsze regeneracji. Każda wizyta na siłowni to kolejny krok w dążeniu do naszych zamierzonych celów. Ważne jest to, aby nasz trening i plan treningowy, był tak dopasowany do naszych możliwości aby nie pozwolić sobie na kontuzje i osłabienie organizmu.

Zwiększanie ciężaru powinno następować stopniowo i nie gwałtownie, dyktowane chwilowym impulsem. Gdy poczujemy potrzebę dołożenie ciężaru, pamiętajmy o pełnej kontroli osoby asekurującej. Są to niebezpieczne momenty, gdyż organizm różnie w takich sytuacjach reaguje na zwiększony ciężar. Nie ćwicz z pośpiechem! Możemy się zawieść na własnych odczuciach siły.

Pracuj na oceną własnej granicy siły i wytrzymałości – nikt inny jej Tobie nie określi, gdyż jest to zależne od uwarunkowań genetycznych. Sprawdzając i testując to na sobie, zaczynajmy zawsze od łatwych i właściwych dla nas ćwiczeń – chodzi tu wyłącznie o bezpieczeństwo. Dobrą ilością powtórzeń to przedział od 8 do 12, który można powiedzieć idealnie wpływa na włókna naszych mięśni a czas treningu nie powinien przekroczyć 1,5 godziny. Z upływem czasu nasze treningi powinny skupić się na oddzielnych grupach mięśniowych, ćwiczonych w oddzielnych dniach. Np.: poniedziałek – klatka i triceps, środa – plecy i biceps, piątek – barki i nogi. Ale zanim dojdziemy do zaawansowanych treningów bądźmy wytrwali w dążeniu do określonych celów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Być Kobietą - Blog dla kobiet
http://zdrowakobieta.blogspot.com/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »