Dom » Wnętrza

Obrazy w domu to jest to!

Jeśli mamy w sobie nutkę artysty, a do tego lubimy zmiany i szybki, zniewalający efekt, warto do swoich wnętrz wprowadzić obrazy. Te pozwolą na błyskawiczną zmianę charakteru i stylu danego pomieszczenia, bez konieczności czaso- i kasochłonnego remontu.

Obecnie na rynku jest wiele różnych obrazów – o różnej fakturze i kolorystyce, dzięki czemu, każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Można więc zdecydować się na zakup reprodukcji znanych i lubianych obrazów lub też wybrać bardziej abstrakcyjne dzieła. W przypadku obrazów, świetne jest to, że w każdej chwili można je zdjąć lub też zastąpić innymi – dzięki czemu w łatwy sposób zmienimy nastrój i stylistykę danego wnętrza. Zależnie od efektu, jaki chcemy uzyskać, obraz możemy umieścić w antyramie lub też osadzić go w ozdobnej, pełnej ornamentów ramie. To pierwsze rozwiązanie świetnie dopełni wnętrza o minimalistycznym, nieco industrialnym nastroju. Wiele ciekawych inspiracji, można znaleźć w tym artykule.

Poza gotowymi obrazami, możemy także wybrać gotowe szablony, które pozwolą z łatwością nanieść na ścianę wybrany wzór lub ornament. Różne rodzaje gotowych szablonów możemy dostać w sklepach budowlanych, jednak, wiele z nich możemy stworzyć samodzielnie. Wystarczy przygotować kawałek kartonu i wyciąć w nim wybrany wzór. Dzięki temu, przez chwilę będziemy mogli się poczuć jak czołowi twórcy street artu.

Nie zawsze warto jednak stosować gotowe rozwiązania. Jeśli mamy w sobie choć odrobinę artysty, warto ozdobić domowe ściany dziełami wykonanymi samodzielnie przez nas i przez resztę domowników. To nie tylko sposób na świetną, rodzinną zabawę, ale także szansa na stworzenie ścian, które będą bliskie domownikom. Zaprośmy wie rodzinę do wspólnego malowania, by potem zrobić wernisaż swoich prac na domowych ścianach. Jeśli nie czujemy, że chcemy się dzielić ze światem naszymi malowidłami, możemy stworzyć także specjalny kolaż, złożony z rodzinnych zdjęć – umieszczając go w antyramie stworzymy wiszące dzieła sztuki, które będą dumnie zdobiły domowe ściany, a do tego będą stanowiły świetne wspomnienie przebytych przygód.

Jeśli chodzi o ściany w pokoju dziecięcym, przy ich aranżacji, warto brać pod uwagę to, że dzieci zmienne są i ich niespokojny duch, szybko się nudzi zastanymi aranżacjami. Jeśli chcemy pobudzić kreatywność naszego dziecka, a do tego chcemy nadążyć za jego, zmieniającym się gustem, warto wybrać nowoczesne rozwiązanie, jakim są farby tablicowe. Pokrywają one wybrane fragmenty ścian powierzchnią, po której można bezkarnie pisać i rysować kredą.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Alicja Rewa

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »