Zdrowie » Medycyna

Oczyść powietrze z alergenów

Oczyść powietrze z alergenów
Zobacz więcej zdjęć »
Początek wiosny to trudny okres dla wszystkich alergików.Na szczęście z pomocą przychodzi dostępna na rynku technologia, dzięki której możemy pozbyć się alergenów z najważniejszego otoczenia – naszego domu.

Trudny czas dla alergików

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Wraz z nadejściem wiosny powraca debata na temat pandemii alergii w krajach wysoko rozwiniętych. W samej Polsce objawy alergiczne deklaruje nawet 4 na 10 osób. Uczulenie na pyłki, czyli tak zwany katar sienny, należy do jednej z najczęściej spotykanych alergii w naszym kraju. Katar, duszności, łzawienie oczu, problemy z oddychaniem i kaszel, to typowe objawy tej dolegliwości. Chociaż wydawać by się mogło, że to sezonowy problem, na który receptą jest po prostu przeczekanie okresu pylenia kwiatów i drzew, to długotrwałe i cykliczne oddziaływanie czynników uczulających na alergika może spowodować przewlekłe choroby układu oddechowego. Najczęstszym skutkiem bagatelizowania uczuleń jest astma, która w połączeniu z dalszym wpływem alergenów na układ oddechowy może doprowadzić do gorszych powikłań. Badania wykazały, że u osób, które w dzieciństwie nabawiły się niezakaźnych chorób układu oddechowego, czyli alergii i astmy, 1,5 razy częściej występują choroby układu krążenia, których konsekwencją może być także śmiertelna przewlekła obturacyjna choroba płuc. Jedyną rekomendowaną w Unii Europejskiej metodą leczenia przyczyn i objawów alergii jest immunoterapia, czyli odczulanie polegające na indukowaniu w organizmie pacjenta tolerancji na alergeny. Chociaż jest to skuteczna metoda, to proces leczenia, polegający na podawaniu wzrastających dawek szczepionki alergenowej, może trwać nawet 2-3 lata. Przez to wielu alergików decyduje się na prostszy wybór, jaki stanowi doraźne, coroczne leczenie tabletkami na uczulenie lub katar. Idealnym rozwiązaniem dla każdego alergika byłoby wykluczenie z jego otoczenia czynnika uczulającego. W jaki sposób jednak uniknąć niewidocznych pyłków krzewów, kwiatów i drzew, zwłaszcza, że okres najczęściej i najsilniej wywołujących reakcje alergiczne roślin może trwać nawet od lutego do czerwca? Odpowiedź stanowi mniej znane, skuteczne rozwiązanie, dzięki któremu można zapewnić czystość powietrza w najważniejszym dla każdego otoczeniu – we własnym domu. Rozwiązaniem tym są dostępne na rynku nowoczesne oczyszczacze powietrza.     

Oczyszczać, a nie odświeżać

 

Oczyszczanie powietrza za pomocą dostępnych urządzeń stanowi receptę nie tylko na problemy alergików cierpiących na sezonowy katar sienny. Dzięki wykorzystaniu oczyszczaczy powietrza we własnym domu, wykluczyć można również inne często spotykane czynniki uczulające, nawet takie, które towarzyszą nam przez cały rok, jak np. zwierzęca sierść, kurz czy roztocza. Domowe metody jak częste sprzątanie czy wietrzenie nie znajdują jednak zastosowania dla takich substancji, ponieważ jesteśmy wciąż narażeni na ich napływ z zewnątrz. Filtrowanie powietrza w naszym codziennym otoczeniu może uchronić od problemów zdrowotnych nie tylko uczulonych domowników. Poprzez oczyszczanie możemy pozbyć się innych, szkodliwych dla zdrowia czynników, które mogą stanowić źródło powstawania alergii w przyszłości, czyli spalin, wirusów, grzybów, pleśni a nawet dymu nikotynowego. Problem czystego powietrza wydaje się być mniej dostrzegany w polskim społeczeństwie, które przecież coraz chętniej korzysta z zasad zdrowego trybu życia. Na naszą wyobraźnię działają widoczne, odczuwalne problemy, dlatego łatwiej zacząć zdrowiej się odżywiać i uprawiać poranny jogging, niż zastanowić nad codziennym oddziaływaniem kurzu, spalin i roztoczy na nasz układ oddechowy. Takim dostrzegalnym czynnikiem świadczącym o jakości powietrza w naszym domu jest zapach. Chociaż aromaty w mieszkaniu są problemem mniej istotnym dla naszego zdrowia, to właśnie one mogą decydować o naszym samopoczuciu i jakości odpoczynku w domu. Wykorzystanie nowoczesnych oczyszczaczy powietrza, zamiast popularnych chemicznych odświeżaczy, jest nieporównywalnie skuteczniejszą metodą do walki z brzydkim aromatem. Ich zasada działania opiera się na trwałym i ciągłym eliminowaniu cząsteczek nieprzyjemnego zapachu, zamiast jego tłumienia innym, najczęściej niezbyt trwałym, aromatem.   

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Tradycyjne oczyszczacze powietrza bazują na zasadzie działania specjalnych filtrów, najczęściej węglowych, hepa lub ulpa, czasem wspomaganych przez lampy UV czy jonizatory. Zanieczyszczone powietrze zasysane jest do wnętrza urządzenia, a po procesie oczyszczenia, wraca do pomieszczenia. Oczyszczacze powietrza nie generują nowych zapachów, tylko likwidują szkodliwe dla zdrowia składniki powietrza w domu i nieprzyjemne aromaty. Nowocześniejsze dostępne na rynku urządzenia odpowiadające za oczyszczenie powietrza funkcjonują w oparciu o technologię wielostopniowej filtracji powietrza. Przykładem takiego rozwiązania jest oczyszczacz Daikin MC70L, w którym zastosowano sześciostopniowy system oczyszczania powietrza z alergenów, bakterii, wirusów i cząsteczek nieprzyjemnego zapachu. Cząsteczki zapachowe, alergeny, wirusy, szkodliwe substancje poddane są działaniu kolejnych, następujących po sobie zaawansowanych filtrów i systemów jonizujących. W początkowej fazie cząsteczki powietrza zostają rozłożone na czynniki składowe, które w kolejnych etapach przechodzą przez zaawansowany proces likwidacji szkodliwych elementów. Efekt ten uzyskiwany jest poprzez utlenianie, jonizację i filtrację przy użyciu  min. nowoczesnych tytanowo-apatytowych filtrów katalitycznych. Rezultatem tego zjawiska jest eliminowanie większej ilości alergenów i substancji, które wzmagają ich działanie, zwiększona siła dezynfekcji oraz jeszcze lepsze usuwanie nieprzyjemnych zapachów. Szczególnie ważną dla alergików metodą pracy urządzenia jest tworzenie delikatnych zawirowań powietrza w pomieszczeniu, przez co pyłki są wyłapywane z otoczenia jeszcze zanim osiądą na podłodze. W ten sposób nie wnikają w dywany i tapicerkę mebli, co mogłoby znacznie utrudnić, i wydłużyć, proces oczyszczania pomieszczenia z alergenów. Daikin MC70L ze względu na cichą pracę systemów filtrujących szczególnie dobrze nadaje się do zastosowania w pokoju dziecka, które szczególnie mocno narażone jest na działanie alergenów. Urządzenie charakteryzuje się również wydłużonym okresem użytkowania. Jego filtry z powodzeniem wytrzymują 2 lata pracy, a dołączenie do zestawu podstawowego 5 filtrów pozwala na wykorzystywanie produktu nawet przez 10 lat. Oczyszczacz skutecznie filtruje powietrze w pomieszczeniach do 46m2, idealnie nadaje się więc do mieszkania czy niewielkiej powierzchni biurowej. 

Walka z alergiami nie musi ograniczać się do stosowania doraźnych środków farmaceutycznych lub długotrwałego i uciążliwego odczulania, które chociaż skuteczne, nie wyeliminuje oddziaływania wszystkich szkodliwych składników powietrza z naszego otoczenia. Warto więc skorzystać z możliwości jakie oferuje nam nowoczesna technologia, dzięki której w naszym domu po ciężkim dniu pracy będziemy mogli zawsze złapać głęboki oddech świeżego, czystego i wolnego od alergenów powietrza.  



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

bskowron

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Natalia 2013-10-16 12:37:53

    Oczyszczacz powietrza zdaje egzamin, zwłaszcza jak chcemy pozbyć się kurzu, pyłków, wszystkiego co powoduje alergie. Najlepiej jakby jeszcze nawilżał powietrze, a wtedy byłoby super. Tak jak to robią oczyszczacze powietrza Air washer Air-o-swiss. Ich działanie powoduje, że powietrze staje się nie tylko dobrze oczyszczone, ale również nawilżone.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »