Dom » Wnętrza

Od retro do glamour – podłogi drewniane Parquet Wicanders

Drewno to materiał z duszą. Zapisana w każdym słoju historia, unikalna, naturalna barwa sprawiają, że surowiec ten ma swoich zwolenników zarówno wśród tradycjonalistów, jak i amatorów nowoczesnego stylu.

Drewno to materiał z duszą. Zapisana w każdym słoju historia, unikalna, naturalna barwa sprawiają, że surowiec ten ma swoich zwolenników zarówno wśród tradycjonalistów, jak i amatorów nowoczesnego stylu. Podłogi drewniane Parquet marki Wicanders stwarząją nieograniczone możliwości kreowania wnętrza. Klasyka przeplatana nowatorską nutą, miejski szyk złagodzony naturalną paletą barw, wyrafinowana elegancja w akompaniamencie odważnych faktur - to niektóre z kompozycji, które, nie tylko profesjonalny architekt, będzie w stanie urzeczywistnić przy zastosowaniu okładziny podłogowej Parquet marki Wicanders.  

Wyobraźnia projektanta to warunek wykonania nieszablonowej aranżacji. Jej urzeczywistnienie wymaga jednak odpowiednich materiałów, które odporne na upływ czasu oraz sezonowych trendów, przez lata pozostaną równie aktualną ozdobą domowego wnętrza. Podłogi drewniane Parquet marki Wicanders, dzięki bogatej palecie barw i faktur, pozwolą na urzeczywistnienie oryginalnych projektów – zarówno tych inspirowanych klasyką, jak i kulturą pop -art.

Elegancja z przymrużeniem oka

Naczelną zasadą w projektowaniu wnętrz glamour jest … brak zahamowań, otwarty umysł na eksperymentowanie barwą, formą i kształtem. Wnętrza urządzone w tym stylu są wynikiem inspiracji barokowym przepychem, subtelnie przełamanym nowoczesną formą. Drewno jest surowcem, który doskonale odnajdzie się w takim aranżu. Fantazyjne fotele i sofy w stylu pop-art, zwariowane obrazy i grafiki oraz awangardowe lampy to nuta ekstrawagancji, która doskonale współgra z naturalną urodą surowca. Drewniane podłogi marki Wicanders w nieszablonowej kompozycji glamour odegrają niesamowicie ważną rolę. Głębokie, nasycone barwy, efektowna faktura oraz precyzja wykonania każdej poszczególnej deski podkreślą atmosferę wystroju, uwypuklając efektowne kontrasty dekoracyjne, bez których styl glamour nie może istnieć. Połyskujące, złote i srebrne elementy, kryształowe żyrandole i obłędnie wzorzyste tapety będą się z pewnością dobrze prezentować w zestawieniu z podłogami drewnianymi Premium & Royal oraz podłogami drewnianymi Classic marki Wicanders. Ekskluzywny charakter tych kolekcji, bazując na stonowanych barwach utrzymanych w palecie szarości, ziemistych brązów i naturalnych kolorów dębowych desek, doskonale koresponduje z miejskim szykiem. Zwolenników geometrycznych akcentów zachwyci z kolei podłoga z kolekcji Fineline marki Wicanders.

 

Przykuwająca wzrok struktura

 

surowca stworzy pod stopami domowników płaszczyznę, która na wzór fantazyjnego obrazu składać się będzie z melanżu barwnych pionowych cienkich pasków.

Wnętrze z historią

Styl retro to kwintesencja elegancji, komfortu i dobrze wyważonego przepychu. Klasyczne, tradycyjne dodatki stanowią główną oś projektu. To jak daleko postanowimy sięgnąć w przeszłość jest jednak kwestią bardzo indywidualną. Równie ważne dla wypracowania końcowego efektu są ciemne, stonowane kolory, jak i jasne pastele. Styl retro ma bowiem w sobie nutkę przewrotności. To, co „udaje” antyk może w rzeczywistości być doskonale wystylizowanym produktem aktualnej epoki. Autentyczności wnętrzu dodadzą zatem, nieodzowne w tej kreacji drewniane podłogi Parquet marki Wicanders. Dekoracyjny umiar i lekkość zapewnią podłogi z kolekcji Manor House marki Wicanders. Naturalne, ciepłe kolory, unikalna faktura oraz ciekawe wykończenie to obietnica niepowtarzalnej dekoracji, zarówno w salonie, jaki i domowej jadalni czy pokoju sypialnym. Zwolennicy surowych w wyrazie dodatków docenią z kolei potencjał podłóg z kolekcji Victoria marki Wicanders. Specjalnie wyselekcjonowane, poddane ręcznej obróbce deski dębowe o rustykalnym wyglądzie tonują dekoracje, nadając jej jednocześnie niezwykle prestiżowy wydźwięk. W tak zaprojektowanym wnętrzu rzeźbione, intarsjowane i tapicerowane meble prezentować będą się niezwykle elegancko. Współczesna interpretacja stylu retro polega również na wplataniu do aranżacji nowoczesnych elementów, ciekawych faktur i deseni. W ten zamysł architektoniczny doskonale wpisuje się drewniana podłoga z kolekcji Kentucky marki Wicanders. Bazując na głębokich stonowanych barwach oraz eksponowaniu naturalnych nierówności w fakturze desek, okładzina ta przełamuje perfekcjonizm wnętrza, nadając mu bardziej przytulny, domowy charakter.

 

Funkcja w zgodzie z formą 

Sekretem efektownej dekoracji są użyte do jej realizacji materiały.  Liczy się nie tylko ich prezencja, ale także wytrzymałość na codzienną eksploatację i upływ czasu. Podłogi drewniane Parquet marki Wicanders zaprojektowano z myślą o tym, by zarówno kwestie funkcjonalności, jak i walory estetyczne surowca wzajemnie się dopełniały.  Strukturę podłogi marki Wicanders tworzą zatem aż trzy warstwy litego drewna. Wierzchnia z nich wykonana jest z drewna dębowego i osiąga grubości od 3,5 do 4 mm. Warstwa ta w zależności od stylistyki kolekcji pokryta może być aż 7 warstwami lakieru lub 2 warstwami oleju, z których każda utwardzona jest promieniami UV. Powoduje to, że powierzchnia użytkowa podłogi jest bardziej odporna na zużycie i zadrapania. Bezpośrednio pod warstwą dekoracyjną znajduje się warstwa nośna o grubości 9 mm. Dzięki poprzecznemu ułożeniu listew zapewnia ona elastyczność i stabilność podłogi. Ostatnim elementem składowym okładziny podłogowej Parquet marki Wicanders jest warstwa wykonana z drzewa topoli o grubości 2 mm. Jej funkcją jest stabilizacja i usztywnienie całej konstrukcji deski. Co istotne, specjalnie wyselekcjonowane i bejcowane deski dostępne są w dużych formatach o ponad standardowej szerokości i długości. Niekwestionowanym atutem podłóg drewnianych marki Wicanders jest również bezklejowy system montażu, który pozwala ułożyć podłogę szybko i w łatwy sposób bez konieczności stosowania specjalistycznych substancji mocujących. Warto pamiętać, że za wyborem drewnianych podłóg przemawiają również względy zdrowotne. Surowiec ten, regulując mikroklimat w pomieszczeniu, wprowadza i zatrzymuje wewnątrz ciepło, absorbuje wilgotność i oddaje ją z powrotem, gdy powietrze staje się bardziej suche. Co istotne, podłogi drewniane marki Wicanders jonizują powietrze, nie elektryzują się i nie przyciągają kurzu.

Nie bez powodu drewno pozostaje jednym z najczęściej wykorzystywanych surowców przez architektów. Plastyczna uroda materiału sprawia, że wykonane z niego okładziny podłogowe niezależnie od stylu, w jakim planujemy urządzić dom, apartament czy mieszkanie będą dopełniać koncepcję pomysłowej aranżacji. Odporne na upływ czasu i kaprysy mody podłogi drewniane Parquet marki Wicanders pozostaną równie efektownym elementem wystroju nawet po wielu latach użytkowania.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

GUTPR
http://www.gutpr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »