Społeczeństwo » Społeczeństwo

Od zera do milionera - czy to możliwe?

Zdobycie wielkiego majątku to marzenie wielu ludzi. Czy można zostać milionerem zaczynając od podstaw? Najczęściej sądzimy, że to kwestia dobrego pomysłu na biznes. Owszem, to bardzo ważne, ale kapitalizm zna wiele świetnych pomysłów, które nie przyniosły spodziewanych efektów.

Jak się okazuje, dużo ważniejsza jest psychologia - wola osiągnięcia sukcesu poparta żelazną konsekwencją jest podstawą wielu spektakularnych karier.

Jeśli ktoś chciałby w tym momencie podjąć postanowienie, że zostanie milionerem w ciągu najbliższego roku, nic prostszego - wystarczy mieć cel i podjąć działania służące jego realizacji. To nie żart - podstawowe prawidło w dochodzeniu do wielkich sukcesów to działanie zamiast mówienia. Ileż znakomitych projektów świetnie wyglądało na papierze lub w dyskusjach! Jak słusznie zauważa znana sentencja: "Kto chce, szuka sposobu, kto nie chce, szuka powodu".

W biznesie jak w sporcie - trzeba skupić się na celu

Psychologia w biznesie książka pod tym tytułem powinna stać się podstawową lekturą każdego, kto marzy o sukcesie. W sferze przedsiębiorczości wygląda to podobnie jak w sporcie. Zawodnicy ściśle współpracujący z psychologami wizualizują sobie cel - na przykład złoty medal olimpijski. To najlepsza motywacja do jeszcze cięższych ćwiczeń. W biznesie można sobie wizualizować własne życie zawodowe po osiągnięciu sukcesu lub spełnienie swojego największego marzenia, gdy już będzie nas na nie stać. Widząc przyszłość w konkretnych barwach, dużo łatwiej mobilizuje się do codziennego wysiłku, podobnie jak sportowiec musi rozpocząć kolejny żmudny trening.

Przyda się dobry poradnik na temat drogi do sukcesu

Jak rozpocząć drogę do życiowego sukcesu? Warto sprawdzić u źródeł, w jaki sposób powinniśmy na co dzień podchodzić do kolejnych wyzwań. Jeśli nie wiemy, na jaką publikację się zdecydować, możemy wpisać w wyszukiwarce "psychologia w biznesie książka", po czym przejrzeć recenzje i opinie, by dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat. Jedno jest pewne - droga od zera do milionera zdarzała się w historii zbyt często, by była zupełnie niemożliwa.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

NoweArtykuły

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »