Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Oddaj krew – podziel się tym, co najcenniejsze!

Oddaj krew – podziel się tym, co najcenniejsze!
Zobacz więcej zdjęć »
Krew każdego dnia potrzebna jest wielu osobom ciężko chorym i nie można jej zastąpić żadnym lekiem. W sobotę 1 sierpnia od 10:00 do 14:30 przed Centrum Handlowym Auchan Sosnowiec stanie ambulans, w którym będzie można bezpiecznie oddać krew. Uzupełni ona zapasy RCKiK w Katowicach.

Lato to czas wakacyjnych wyjazdów i odpoczynku. Jednak wciąż w naszym otoczeniu są osoby potrzebujące krwi – to chorzy w trakcie leczenia chorób nowotworowych i chorób krwi, pacjenci po przeszczepach, a także ci, którzy ucierpieli w wypadkach. Dlatego Centrum Handlowe Auchan Sosnowiec wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach zachęcają do oddawania krwi.

W sobotę 1 sierpnia na parkingu przed Centrum Handlowym Auchan Sosnowiec przy ulicy Zuzanny 20 stanie specjalny ambulans, w którym będzie można bezpiecznie oddać krew. Ze względu na sytuację epidemiczną panującą w Polsce, dawców obowiązują dodatkowe wymogi.

Krew może oddać osoba, która m.in. w ciągu ostatnich 14 dni nie przebywała poza granicami Polski, której temperatura ciała nie przekracza 37,3°C, nie ma objawów infekcji, nie jest objęta kwarantanną, nadzorem epidemiologicznym i w ciągu ostatnich 14 dni nie miała kontaktu z osobą z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Dawcy oczekujący do oddania krwi zachowują niezbędny odstęp: 1-1,5 metra. Każdy krwiodawca przychodzi w maseczce a na miejscu otrzymuje rękawiczki, a bezpośrednio przed oddaniem krwi będzie poddany badaniu temperatury i kwalifikacji lekarskiej.

Oddana krew uzupełni zapasy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, które  zaopatruje w krew i jej składniki 130 szpitali i klinik regionu śląskiego. Każdy krwiodawca otrzyma czekoladę, a dodatkowo 15 pierwszych osób dostanie jako upominek maseczki.

Ambulans, w którym będzie można oddawać krew będzie oczekiwał na parkingu przed Centrum Handlowym Auchan Sosnowiec przy ulicy Zuzanny 20 w Sosnowcu. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach w ramach wakacyjnej akcji zachęca mieszkańców regionu do regularnego oddawania krwi.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Centrum Handlowe Auchan

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »