Firma » Bankowość

Oddział Alior Banku został zarejestrowany jako bank w Rumunii

Narodowy Bank Rumunii zarejestrował oddział Alior Banku jako zagraniczną instytucję kredytową. Jest to ważny krok w kierunku dalszego rozwoju partnerstwa pomiędzy oddziałem Alior Banku w Rumunii i operatorem Telekom Romania Mobile Communications z Grupy Deutsche Telekom.

W ciągu zaledwie pięciu miesięcy od momentu podpisania umowy z rumuńskim operatorem telekomunikacyjnym Alior Bank zakończył z sukcesem proces rejestracji jako zagraniczna instytucja kredytowa. Oddział Banku w Rumunii będzie działał w modelu biznesowym zbliżonym do obecnej współpracy Alior Banku i T-Mobile Polska. Realizowany projekt stanowi pierwszy krok w kierunku ekspansji Banku na rynki zagraniczne.

Rejestracja oddziału Alior Banku w Rumunii umożliwia nam przystąpienie do ostatniego etapu realizacji wspólnego projektu Alior Banku i Telekom Romania Mobile Communications. Naszym głównym celem jest wykorzystanie potencjału biznesowego, jaki daje kooperacja banku i operatora telekomunikacyjnego i powtórzenie doskonałych rezultatów jakie przynosi współpraca z T-Mobile na polskim rynku. Naszym atutem będzie doświadczenie zdobyte w ciągu ponad dwóch lat kooperacji z Grupą Deutsche Telecom – mówi Magdalena Proga-Stępień, Dyrektor Departamentu T-Mobile Usługi Bankowe w Alior Banku.

Współpraca Alior Banku z Telekom Romania Mobile Communications to pierwszy na rumuńskim rynku alians łączący świat finansów i usług telekomunikacyjnych w tak szerokim zakresie. Prace nad wdrożeniem projektu przebiegają zgodnie z planem. Po jego uruchomieniu klienci indywidualni uzyskają dostęp do szerokiej gamy nowoczesnych produktów depozytowych i kredytowych dostosowanych do potrzeb i specyfiki rynku rumuńskiego oraz do atrakcyjnej oferty pakietowej łączącej usługi telekomunikacyjne i bankowe. W dalszej kolejności Bank poszerzy ofertę o rozwiązania dla firm. Dostęp do wszystkich produktów i usług możliwy będzie za pośrednictwem sieci placówek operatora, nowoczesnych aplikacji mobilnych i oraz telefonicznego centrum obsługi zdalnej.

Strategia oddziału Alior Banku w Rumunii opiera się na doświadczeniach i najlepszych praktykach ze współpracy Alior Banku z T-Mobile w Polsce. Zarówno dla Banku, jak i dla operatora realizacja tego projektu ma kluczowe znaczenie w 2016 r., a wspólnym celem partnerów jest powtórzenie sukcesu przedsięwzięcia realizowanego w Polsce.

Telekom Romania Mobile Communications wchodzi w skład Grupy Telekom Romania, największego, zintegrowanego operatora telekomunikacyjnego działającego na rynku rumuńskim. Grupa oferuje kompleksowe, nowoczesne usługi telefonii stacjonarnej i mobilnej, Internetu i telewizji, a także rozwiązania dla biznesu. Telekom Romania jest dynamiczną marką, oferująca kompleksowe, innowacyjne i niestandardowe usługi telefonii komórkowej i stacjonarnej dla ogromnej społeczności klientów, korzystającej z około 10 milionów usług.

Alior Bank jest dynamicznie rozwijającym się bankiem uniwersalnym, liderem pod względem innowacyjności. Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 r. i od tego czasu systematycznie umacnia swoją pozycję rynkową dzięki ofercie nowatorskich produktów i usług, wyznaczających nowe standardy w polskiej bankowości. W grudniu 2013 r. Bank zawarł strategiczny alians z T-Mobile wiodącym operatorem telekomunikacyjnym o globalnym zasięgu. W efekcie, w maju 2014 r. uruchomiony został T-Mobile Usługi Bankowe dostarczane przez Alior Bank – unikalny na skalę europejską projekt współpracy banku i firmy telekomunikacyjnej. Jednym z efektów udanej kooperacji w Polsce było rozszerzenie strategicznego aliansu z globalnym operatorem telekomunikacyjnym o kolejny rynek Europy Środkowej. W sierpniu 2015 r. Alior Bank podpisał umowę z rumuńskim operatorem Telekom Romania Mobile Communications z Grupy Deutsche Telekom. Projekt zakładający utworzenie na terytorium Rumunii oddziału Banku jest pierwszym krokiem do budowy silnej pozycji Alior Banku na międzynarodowym rynku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

United PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »