Rozrywka i wypoczynek » Święta

Odkryj francuskie tradycje z Parkiem Handlowym Auchan Bielany

Odkryj francuskie tradycje z Parkiem Handlowym Auchan Bielany
Zobacz więcej zdjęć »
Tradycyjnie, w trzeci czwartek listopada obchodzony jest Dzień Młodego Wina - Beaujolais Nouveau. Podczas pochodzącego z Francji święta, co roku na całym świecie otwiera się tysiące butelek, aby cieszyć się niezwykle odświeżającym, cierpkim smakiem wina.

Park Handlowy Auchan Bielany przy ul. Francuskiej zachęca do odkrywania kultury Francji i smaku tego szlachetnego trunku.

Beaujolais Nouveau to młode, cierpkie i jednocześnie lekkie czerwone wino pochodzące z Francji, z regionu Beaujolais (część Burgundii), położonego na północ od Lyonu. Charakteryzuje się świeżym owocowym aromatem i jasną, fiołkową barwą, którą zawdzięcza zaledwie 6 tygodniowemu dojrzewaniu. Pochodzące z Francji święto tego młodego wina obchodzone jest na całym świecie od 1985 roku. Z roku na rok coraz więcej miłośników czerwonego trunku przyłącza się do hucznej premiery Beaujolais Nouveau, która w tym roku przypada na 20 listopada. Park Handlowy Auchan Bielany zachęca zatem do odkrywania francuskiej tradycji, której częścią jest Święto Młodego Wina! 

Smak Francji

Aby odkryć smak Francji w domowym zaciszu i w gronie przyjaciół warto zaplanować odpowiednie zakupy. Po butelkę Beaujolais Noveau wstąpmy do hipermarketu Auchan, który zaprasza nas po młode wino już od najbliższego czwartku. Beaujolais Noveau, z uwagi na owocowo-kwaskowy, świeży smak, pija się do wędlin i serów. Te ostatnie znajdziemy także w hipermarkecie Auchan. Sery miękkie, twarde, półtwarde czy - uwielbiane przez Francuzów - niebieskie sery pleśniowe w połączeniu z Beaujolais Noveau czy też innym czerwonym winem będą stanowiły znakomite uzupełnienie każdego przyjęcia.  

Kultura picia wina Beaujolais Nouveau

Beaujolais Nouveau powinno być podawane w temperaturze pokojowej lub lekko schłodzone do 10, 12 ° C. Podajemy je w tradycyjnych kieliszkach do czerwonego wina, wypełnionych nie więcej niż do 1/3 objętości - łatwiej wtedy wydobyć pełen bukiet winnego aromatu. Szeroką gamę szkła do wina oferuje mieszczący się w Galerii Parku Handlowego Auchan Bielany sklep Porcella. Obok przeróżnych zestawów kieliszków na każdą kieszeń znajdziemy tam także korkociągi do wina, stojaki na butelki czy też karafki. Jeśli chcemy zabłysnąć w towarzystwie wiedzą na temat podawania tego szlachetnego trunku, warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria. Aby w elegancki sposób otworzyć butelkę, należy najpierw odciąć końcówkę korka nożykiem, następnie używając korkociągu usunąć korek. Gdy już rozlejemy wino do kieliszków pamiętajmy, aby zatkać butelkę i obwiązać ją serwetą. Ozdobne tekstylia stołowe, w tym także odpowiednie serwety i obrusy, które przydadzą się podczas biesiady z winem w roli głównej, znajdziemy w sklepie Jysk.  

Francja w domu

Święto Beaujolais Nouveau stanowi świetną okazję do zorganizowania francuskiego wieczoru. Doskonałym pomysłem na spędzenie czasu z przyjaciółmi bądź rodziną będzie wieczór filmowy. W mieszczącym się w Parku Handlowym Auchan Bielany sklepie Media Markt, znajdziemy szeroki wybór DVD z kinematografią francuską. Miłośnicy starszego kina znajdą kolekcje obrazów z okresu Nowej Fali. Ci, którzy preferują nowsze produkcje mogą wybrać „Zakochany Paryż” lub „Taxi 4”. Zakochanym polecamy delektowanie się smakiem młodego wina przy pięknych dźwiękach francuskich melodii. Również w Media Markt odnajdziemy bogatą kolekcję muzyki francuskiej. Romantyczne brzmienia piosenek Jacquesa Brela czy Edith Piaf oraz kieliszek czerwonego wina ocieplą nastrój chłodnego jesiennego wieczoru. 

Informacje o Parku Handlowym Auchan Bielany 


Park Handlowy Auchan Bielany przy ulicy Francuskiej na Bielanach Wrocławskich - centrum handlowe należące do Auchan Polska, to jeden z największych obiektów handlowo-usługowych w regionie. Kompleks został otwarty w 2003 roku. Klienci mają do dyspozycji - przez 7 dni w tygodniu - blisko 80 sklepów i punktów usługowych, w tym pocztę, pralnię, kantor i salon fryzjerski. Na terenie galerii handlowej mieszczą się także restauracje i kawiarnie, proponujące ofertę dla amatorów różnych kuchni świata. Centrum jest w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.Kontakt dla mediów:
Agnieszka Majewska 
Effective Public Relations
tel. (0-22) 822 07 52, tel. kom. 0508 125 247, 
e-mail: amajewska@effectivepr.pl

Anna Dolna
Manager Parku Handlowego Auchan Bielany
tel. (0-71) 783 15 50, 
 e-mail: a.dolna@auchan.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »