Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Odkrywamy tajemnice roślin – bezpłatne warsztaty dla dzieci

Odkrywamy tajemnice roślin – bezpłatne warsztaty dla dzieci
Zobacz więcej zdjęć »
Przygodę z uprawą kolorowych kwiatów i roślin można rozpocząć w każdym wieku, a opiekować się roślinami na balkonie czy w przydomowym ogródku mogą nawet kilkuletnie dzieci. Przekonają się o tym uczestnicy warsztatów w Centrum Handlowym Auchan Mikołów.

Już w najbliższą sobotę 7 marca w Centrum Handlowym Auchan Mikołów odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu pt. „Kreatywny ogród tajemnic”. W pasażu galerii handlowej pojawi się pracowania ogrodnicza, a w niej pod okiem instruktorów dzieci poznają różne kwiaty, dowiedzą się jak je uprawiać oraz jak o nie dbać. Następnie w trakcie zajęć praktycznych nauczą się przesadzać rośliny, a także dowiedzą się, jak sprawdzić wilgotność i pH podłoża i jak zapewnić roślinom najlepsze warunki do wzrostu.

Wiele inspiracji i radości dostarczą także warsztaty tworzenia ozdób z roślin. Uczestnicy nauczą się wyplatać proste wzory z wikliny, a także wykonają stroiki i wielkanocne wianki. Będzie można także stworzyć wyjątkowe kompozycje z takich roślin, jak rokitnik, sasanka, forsycja, bukszpan oraz gałązek drzewa oliwnego i wierzbowych bazi. Chętni będą mogli również wykonać wielkanocne ozdoby ze słomy i siana oraz wysiać rzeżuchę, która z pewnością wyrośnie przed nadchodzącymi świętami wielkanocnymi.

Najmłodsze dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych, podczas których poznają podstawowe techniki plastyczne i wykonają prace o tematyce przyrodniczej.   

Zajęcia w ramach cyklu „Kreatywny ogród tajemnic” odbędą się 7 marca w Centrum Handlowym Auchan Mikołów przy ul. Gliwickiej 3 w Mikołowie. Zajęcia będą prowadzone od godz. 15.00 do 17.30. Wstęp wolny!

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Centrum Handlowe Auchan

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »