a

a

poprzedni następny

Firma » Reklama

Odnajdź swojego manekina w Krakowie

Odnajdź swojego manekina w Krakowie
Zobacz więcej zdjęć »
Masz trochę wolnego czasu w weekend i nie chciałbyś go zmarnować? Wybierz się obejrzeć nietypową ekspozycję. Od 1 do 6 października na Placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego przy Dworcu Głównym w Krakowie możesz zobaczyć manekiny ozdobione przez znane osoby.

Już niedługo Kraków opanują naturalnej wielkości manekiny - różnej płci, stojące, siedzące, pomarańczowe, szare i pomalowane przez znanych artystów.

Każdy z nich będzie nosił własne niepowtarzalne imię  i będzie ambasadorem opinii Polaków na temat odpowiedzialności i ważnych decyzji finansowych w ich życiu. Wydarzenie to jest częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-charytatywnej, organizowanej przez ING Życie pod hasłem: „Naga prawda o ubezpieczeniach”, której celem jest edukacja polskiego społeczeństwa w zakresie odpowiedzialnych postaw w życiu codziennym, szczególnie w odniesieniu do decyzji finansowych i ubezpieczania życia.

Co nas czeka 1 października na Placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego?

Podczas pierwszego dnia ekspozycji, swoją wizję tematu „odpowiedzialność” zaprezentują zaproszone do projektu znane osoby: modelka i dziennikarka – Agnieszka Maciąg oraz krakowska malarka – Małgorzata Bundzewicz.  W południe artyści pomalują wybrane przez siebie manekiny, nadając im niepowtarzalny wygląd. Będzie można także podziwiać manekiny pomalowane wcześniej w Warszawie u przez Edwarda Lutczyna, Agatę Bogacką, Grażynę Wolszczak i Cezarego Harasimowicza oraz we Wrocławiu przez Mirosława Antoniewicza i  Katarzynę Herman. Mieszkańcy Krakowa będą mogli oglądać prace artystów do 6 października.

Kolejne happeningi z udziałem artystów plastyków oraz gwiazd odbędą się w następujących miastach:

  • Rzeszów, 8 października – Henryk Sawka, Joanna Jurga
  • Gdańsk, 15 października – Dorota Zawadzka, Łucja Sokołowska
  • Poznań, 29 października – Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Andrzej Żurek
Wszystkie ozdobione w ten sposób manekiny zostaną zlicytowane 25 listopada podczas 5. edycji aukcji charytatywnej „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI” w Muzeum Narodowym w Warszawie, organizowanej przez fundację psychoonkologii „Ogród Nadziei”. Pieniądze pozyskane z ich sprzedaży przeznaczane zostaną na pomoc dla osób chorych na nowotwory. Więcej informacji na www.ingzycie.pl i www.ogrodnadziei.org.pl.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Multi_Communications

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »