Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa 2016 – sprawdźmy czy nasze dzieci wiedzą, jak zachować się w trudne

Rodzice starają się chronić dzieci przed niebezpieczeństwem. Uczymy, tłumaczymy, pokazujemy. Robimy wszystko, co w naszej mocy. Jak sprawdzić czy nasza pociecha będzie potrafiła zachować się w sytuacji realnego zagrożenia? Czy rzeczywiście wie już wszystko, aby poradzić sobie w takim momencie?

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Rodzice troszczą się o bezpieczeństwo swojego dziecka od momentu narodzin. Oczywiście, z wiekiem, stopniowo zwiększamy jego samodzielność, jednak nigdy nie opuszcza nas strach przed tym, że mogłoby mu się stać coś złego. Staramy się więc jak najlepiej zapobiegać potencjalnym zagrożeniom, zarówno poprzez zmniejszanie ryzyka niebezpiecznych zdarzeń (np. przewożąc najmłodszych w specjalnym foteliku czy przechowując pudełka z lekami na najwyższej półce), jak też poprzez przygotowanie dziecka na sytuacje, gdy zagrożenie wystąpi, a nas nie będzie w pobliżu.
 
Czy dziecko na pewno wie co robić?
Doskonałym narzędziem, które łatwo pomoże rodzicom i opiekunom zweryfikować wiedzę dziecka na temat bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach życiowych (w szkole, w domu, na drodze czy podczas korzystania z Internetu) jest Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. Opracowany został w ramach organizowanej już od 8 lat, akcji edukacyjnej Akademia Bezpiecznego Puchatka. Test ma atrakcyjną, multimedialną formułę, a jego treść powstała przy współpracy z ekspertami, w tym z Biurem Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.  Aby dowiedzieć się czy nasze dziecko będzie rzeczywiście umiało odpowiednio zachować się w sytuacji zagrożenia wystarczy wejść razem z nim na stronę www.akademiapuchatka.pl/nauczyciele (zakładka Test Bezpieczeństwa) i zachęcić malucha do wypełnienia testu. Dzięki temu przekonamy się czy potrafi zastosować nasze rady w praktyce oraz zweryfikujemy obszary, które wciąż sprawiają mu kłopot i wymagają dodatkowej nauki.
 
Uwaga, niebezpieczeństwo!
Pokonywanie trasy do i ze szkoły, kiedy dziecko może potrącić samochód, samodzielny pobyt w domu czy zabawa na podwórku bez nadzoru dorosłych, kiedy może zrobić sobie krzywdę lub zostać zaczepione przez nieznajomego, zgubienie się w tłumie w czasie świątecznych zakupów – to dla rodziców oczywiste sytuacje generujące niebezpieczeństwo. Jednak w obecnym świecie na najmłodszych czeka coraz więcej zagrożeń, jak choćby te związane z poruszaniem się po Internecie, w którym dziecko może natknąć się na nieodpowiednie treści lub spotkać osoby, mające wobec niego złe zamiary. Dlatego odpowiedzialni opiekunowie starają się uczyć dzieci zasad bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach życiowych i odpowiednio przygotować je do tego, by w momencie realnego zagrożenia umiały zminimalizować niebezpieczeństwo lub odpowiednio zareagować na jego skutki. Poświęcamy wiele czasu na rozmowy, ostrzeganie przed następstwami lekkomyślnych zachowań i dawanie dobrego przykładu, jednak często wciąż nie mamy pewności czy rzeczywiście nasza pociecha będzie umiała sobie poradzić w sytuacji, gdy niebezpieczeństwo przestanie być tylko teorią.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KDreher

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »