Dom » Ogrody

Ogrodzenie dla zwierząt

Ogrodzenie dla zwierząt
Zobacz więcej zdjęć »
Pies, królik, świnka morska – wszystkie zwierzęta domowe mogą cieszyć się z uroku lata w ogrodzie. Wystarczy zapewnić im odpowiednią ochronę. Z pomocą przychodzą ogrodzenia Betafence.

Aby umożliwić pupilowi zabawę na świeżym powietrzu trzeba przygotować dla niego teren, na którym będzie mógł przebywać. To ważnie przede wszystkim ze względu na jego bezpieczeństwo. Małe zwierzęta mogą zostać zaatakowane przez drapieżniki, takie jak lis lub kuna. Istotna jest również ochrona roślin ogrodowych. Zwierzaki mogą w czasie zabawy zniszczyć kwiaty lub krzewy rosnące na posesji.

Odpowiednie parametry ogrodzenia

Optymalnym rozwiązaniem jest montaż ogrodzenia dedykowanego zwierzętom. Jego konstrukcja powinna być dopasowana do wielkości podopiecznego. Musi być odpowiednio wysokie, by zwierzak nie był w stanie go przeskoczyć. Grubość drutu i wielkość oczek powinna zapobiegać przegryzieniu, z kolei podmurówka – podkopaniu się pod ogrodzeniem.

Firma Betafence proponuje rozwiązania, które sprawdzą się zarówno w przypadku małych, jak i większych zwierząt.

Małe zwierzęta

Dla ochrony małych zwierząt skonstruowaliśmy dwa rodzaje siatek: plecioną Hexanet o oczku sześciokątnym oraz zgrzewaną Casanet o oczku kwadratowym. Ich montaż, dzięki dedykowanym słupkom Multistick, jest niezwykle prosty: słupki wystarczy wbić w ziemię i rozciągnąć na nich siatkę.

Siatka Hexanet ma małe oczka dostępne w kilku rozmiarach, które dopasujesz do wielkości zwierzaka. Sprawdzi się przede wszystkim jako wygrodzenie dla drobiu (np. kur i kaczek), ale także jako ochrona drzew przed gryzoniami.

Z kolei siatka Casanet to rozwiązanie dla nieco większych zwierząt, jak np. króliki czy norki. Z jej pomocą można nie tylko grodzić teren dla pupila, lecz także zbudować dla niego klatkę, która skuteczni ochroni go przed atakiem drapieżników, nawet tych latających.

Duże zwierzęta

Teren dla większych zwierząt, np. psów, warto odgrodzić przy pomocy siatek Pantanet lub Resitor, które sprawdzają się nie tylko w warunkach ogrodowych, lecz także w leśnictwie. Montując ten rodzaj ogrodzenia jako kojec dla psa warto pamiętać o przygotowaniu podmurówki, by uniemożliwić podkopywanie.

Odpowiednio przygotowana podmurówka zapobiegnie także przedostaniu się do ogrodu dzikich zwierząt, np. lisów. Jej głębokość należy dostosować do ukształtowania terenu oraz rodzaju podłoża, na którym będzie budowana.

Te proste rozwiązania znacząco poprawią komfort i bezpieczeństwo zwierząt, a roślinom rosnącym w ogrodzie czy na działce zapewnią dodatkową ochronę.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Betafence
http://www.ogradzamy.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »