Dom » Architektura

Ogrodzenie panelowe – różne kształty

Najczęściej spotykane ogrodzenie panelowe to proste kraty bez żadnego szaleństwa. A gdyby tak przesunąć nieco granice i wykorzystać nieco inne motywy?

Bez wyobraźni nie można zdziałać niczego. Nawet wtedy, kiedy chodzi o ogrodzenia panelowe. Trzeba tylko ruszyć głową, uruchomić wyobraźnię i nie dać się przekonać samozwańczym estetom, że czegoś nie wypada. Wszystko wypada! Byle odważnie i do przodu.

Proste, pionowe, nudne

Najczęściej wybierane ogrodzenia panelowe są proste i mało urozmaicone. Nic dziwnego. Tak jest bezpieczniej. Takie płotki pasują do wszystkiego, są estetyczne i nie dają powodów do narzekań nikomu. Tyle tylko, że nikogo też nie wprawiają w zachwyt. Po prostu są.

Takie efektywnościowe podejście do zagadnienia ma swoje zalety. Dzięki temu ogrodzenia panelowe najzwyczajniej w świecie spełniają swoją rolę. Pionowe pręty, czasem kwadratowa lub prostokątna krata – to wystarczy, żeby zadowolić zarówno klientów jak i przechodniów. A także wrażliwych estetów.

Geometryczne i równe

Inwestorzy z nieco większą odwagą i fantazją mogą wybrać ogrodzenia panelowe, na których znajdują się pewne kształty. Stwierdzenie „pewne” jest tu jak najbardziej na miejscu. Trudno uznać za konkretne i estetycznie wyrafinowane geometryczne figury, wśród których najbardziej szaloną jest trójkąt.

Przy czym nawet przy tak oczywistych rozwiązaniach trzeba być ostrożnym. Łatwo sobie zepsuć opinię wybierając ogrodzenie, które będzie dziwaczne. Z kolei dobrze dobrany płot doda posesji uroku, dzięki czemu całość prezentować się będzie lepiej.

Szalone i poskręcane

Zawsze można iść jeszcze dalej. Wybrać takie ogrodzenie panelowe, które granice dopuszczalnego estetycznie szaleństwa przesunie nieco dalej. Spróbować, na przykład, wybrać płot o kształtach poskręcanych, nieregularnych, szalonych wręcz.

Takie ogrodzenie z pewnością przyciągnie wzrok. Z pewnością też będzie wyróżnikiem. No i spełni podstawową funkcję, jaką powinien spełniać płot. Słowem – będzie zakręcona estetycznie i funkcjonalna praktycznie.

Określony kształt, czyli kicz w akcji

Chyba, żeby pójść na całość. Zdecydować się na ogrodzenia panelowe, które będą miały kształt nie geometryczny i nie abstrakcyjny, ale konkretny. Powiedzmy: trzy króliczki siedzące obok siebie na grzędzie. Albo: naga kobieta rozłożona na plaży. Może być?

Pewnie, że może. W końcu ogólna zasada mówi: wyróżnij się, albo zgiń. W związku z czym także za pomocą płotu można próbować wybić się z otaczającej nas szarości. A, że kiczowato? Co z tego, granice między kiczem a estetyką zostały zniesione na długo przed wejściem w życie umowy Schengen.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Hassel Von Hoff

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »