Dom » Budownictwo
Ogrzewanie nadmuchowe pompą ciepła
Z pokojów znikają grzejniki, rury, poprawia się jakość powietrza dzięki usuwaniu na bieżąco wszelkich zanieczyszczeń, w których skład wchodzi kurz, pyłki roślin oraz roztocza.
Ogrzewanie nadmuchowe zimą skutecznie ogrzeje dom, zaś latem spełni się w roli klimatyzacji. Ponadto przez cały rok służy jako wentylacja z filtracją oraz nawilżaniem powietrza. Poprawa wentylacji w domu zmniejszy również ryzyko wystąpienia nadmiernej wilgotności czy też zagrzybienia ścian. Filtrowane powietrze jest przyjazne dla alergików.
Niewątpliwą zaletą takiego systemu jest możliwość konfiguracji dla różnych pomieszczeń, czy też pór dnia, co spowoduje, iż każdy z domowników będzie miał we własnym pokoju swój ulubiony mikroklimat.
Jak działa takie ogrzewanie?
Powietrze, które przejdzie przez czerpnię oraz umieszczony na wlocie filtr włókninowy, jest wystarczająco oczyszczone z zanieczyszczeń, by trafić do pompy ciepła. Zadaniem czerpni zewnętrznej jest dostarczanie świeżego powietrza i wymieszanie go z z powietrzem powracającym z pomieszczeń domu, uprzednio ochłodzonych przez czerpnię wewnętrzną.
Jeśli chcemy zamontować ogrzewanie nadmuchowe w domu, w którym każda kondygnacja jest zamykana drzwiami, warto by na każdej kondygnacji znalazła się krata czerpni prowadząca do kanału zbierającego.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Powietrze podgrzewane jest w wymienniku pieca, by następnie zostało rozprowadzone systemem kanałów wentylacyjnych zakończonych kratkami nadmuchowymi z przepustnicami wydmuchiwane do pomieszczeń.
Kanały, które rozprowadzają ciepłe powietrze powinno się układać poziomo w podłodze, na poddaszach nieużytkowych lub nad podwieszanymi sufitami, zaś pionowo w kanałach instalacyjnych.
Więcej informacji o ogrzewaniu nadmuchowym
Nadesłał:
Kasiamer
|
Komentarze (0)