Dom » Budownictwo

Ogrzewanie nadmuchowe - zasada działania i powody dla których warto je zainstalować

Szukając oszczędnych metod ogrzewania swoich domów coraz więcej osób zaczyna rozważać instalację ekologicznych i wydajnych instalacji cieplnych. Jedną z takich instalacji jest ogrzewanie nadmuchowe zasilane przez nowoczesną technologię pompy ciepła. Zapraszamy do zapoznania się z jej opisem.

Szukając oszczędnych metod ogrzewania swoich domów coraz więcej osób zaczyna rozważać instalację ekologicznych i wydajnych instalacji cieplnych. Jedną z takich instalacji jest ogrzewanie nadmuchowe zasilane przez nowoczesną technologię pompy ciepła. Zapraszamy do zapoznania się z jej opisem oraz korzyściami jakie płyną z jej wyboru.

Obecnie tradycyjne metody ogrzewania budynków zaczynają być stopniowo, choć konsekwentnie wypierane przez nowocześniejsze alternatywy. Jedną z bardziej popularnych jest ogrzewanie nadmuchowe, wykorzystujące jako nośnik ciepła rozprowadzający je po domu powietrze atmosferyczne.

Choć początkowo ten typ ogrzewania był stosowany przede wszystkim w dużych obiektach takich jak magazyny i hale produkcyjne, obecnie coraz częściej można spotkać się z wykorzystaniem go także w domach jednorodzinnych. Powodem tej zmiany są liczne korzyści i zalety jakie zyskują właściciele nieruchomości dzięki inwestycji w ten system grzewczy.

Zasada działania ogrzewania nadmuchowego

Ciepło wytworzone przez pompę ciepła jest rozprowadzane po budynku przez system kanałów wentylacyjnych. Sercem całego układu jest nagrzewnica, która podnosi temperaturę powietrza zanim skieruje je do wnętrza budynku. Powietrze, pochodzące z zewnąrz jest na początku swojej drogi przepuszczane przez nowoczesny filtr powietrza, pozwalając na usunięcie zanieczyszczeń oraz drobnoustrojów takich jak roztocza. Do najczęściej stosowanych nagrzewnic powietrza są piece elektryczne, opałowe, gazowe oraz wspomnianie wcześniej pompy ciepła. Te ostatnie są szczególnie zalecane jako zasilanie systemu ogrzewania nadmuchowego jako że charakteryzują się wysoką efektywnością. Dzięki wykorzystaniu ciepła zawartego w powietrznu, gruncie lub wodzie gruntowej są w stanie uzyskać wysoką temperaturę powietrza przy bardzo niskim nakładzie wydatkowanej energii. Pompy ciepła są urządzeniami bezobsługowymi, które w odróżnienia od niektórych pieców na paliwa stałe nie przyczyniają się do zwiększania ilości dwutlenku węgla w atmosferze. Dodatkowo, dzięki ich wydajności pozwalają na znaczne obniżenie miesięcznych kosztów ogrzewania.

Korzyści płynące z instalacji ogrzeania nadmuchowego

Ogrzewanie nadmuchowe to doskonała metoda na szybkie ogrzanie naszego domu przy zachowaniu niskich miesięcznych kosztów w porównaniu do innych popularnych systemów grzewczych. Dodatkowo, inwestując w dodatkowe urządzenia takie jak rekuperatory czy nawiewniki higrosterowane  możemy zagwarantować sobie doskonałą jakość powietrza wewnątrz budynku, co będzie zdecydowanym atutem dla osób cierpiącym na alergie. Pompa ciepła zasilająca system grzewczy to urządzenie wykorzystujące energię odnawialną, dzięki czemu nie ma negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Można w związku z tym spodziewać się, ze będzie zdobywać coraz większą popularność w naszym kraju, a niedługo być może będzie stosowana powszechnie jako najkorzystniejszy dla użytkownika końcowego system grzewczy.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Aby dowiedzieć się więcej na temat ogrzewania nadmuchowego kliknij tutaj.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kasiamer

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »