Kultura » Kultura
OH KINO z najnowszym formatem w ArtN
Zobacz więcej zdjęć » |
Swoje podwoje dla widzów otworzy ono wraz z uruchomieniem całego kompleksu ArtN - pod koniec 2020 roku.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
OH KINO w przyszłym projekcie ArtN zajmie powierzchnię 3.300 mkw. i będzie składać się z siedmiu sal położonych na 1. kondygnacji. Operatorem została sieć OH KINO, która zaproponuje swoim widzom zupełnie nowatorski format – kino butikowe. Koncept ten łączy najcenniejsze dla widzów cechy multipleksu oraz kin studyjnych. Jego głównym założeniem jest prezentowanie seansów filmowych na najwyższym poziomie multimedialnym i technologicznym - jak w multipleksie – ale w kameralnej atmosferze niczym w lokalnych kinach studyjnych. Dodatkowo przestrzeń kina będzie służyć jako miejsce spotkań, gali, pokazów prywatnych, a sale kinowe będą pełnić także funkcje konferencyjne.
Przyszli widzowie będą mogli zetknąć się ze standardem niedostępnym wcześniej w Polsce. Każda z sal będzie sprzyjała kameralnemu podziwianiu filmów, a swoim standardem technicznym wyznaczać nową jakości odbioru filmów w multipleksach. Do projekcji będą wykorzystywane najnowsze osiągnięcia emisji dźwięku oraz obrazu, a widownia zostanie zorganizowana w sposób pozwalający widzowi wybrać formułę oglądania w klasie comfortbądź premium. Dodatkowo sale wyposażone będą w specjalne sofy, umożliwiające oglądanie filmu w pozycji półleżącej. Wnętrza sal kinowych będą utrzymane w designerskim, artystycznym stylu, zachowującym ducha vintage, znanego ze złotej ery amerykańskich kin studyjnych. W wystroju dominować będą naturalne materiały, takie jak drewno, nie zabraknie też elementów, nawiązujących do industrialnej przeszłości ArtN. Operator zadba o oryginalne oświetlenie, dostosowane m.in. do pór dnia czy roku. Także oferta gastronomiczna kina swoim standardem będzie wybiegać daleko poza to, co zastać można w klasycznych multipleksach – w ofercie kinowego baru nie zabraknie m.in. zdrowych przekąsek. Kino zostanie przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych – pojawią się dla nich specjalne, dedykowane miejsca. Na seans będzie można także wejść z psem-przewodnikiem.
– Podpisana przez nas umowa z OH KINO doskonale odzwierciedla kierunek, w jakim podążamy, pozyskując najemców do przyszłego kompleksu ArtN. Tak niezwykła przestrzeń, która połączy wiele dziedzin życia – pracę i rozrywkę, wyjątkową ofertę gastronomiczną, handel, ale także kulturę, która jest dla nas szalenie istotnym aspektem, wpisanym wręcz w nazwę naszego projektu, wymaga konceptów oryginalnych i nowatorskich. Takie właśnie będzie kino w ArtN – komfortowe, zaskakujące nowościami, przystępne dla każdej grupy widzów. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasz najemca, projektując je będzie czerpał z historii dawnej fabryki Norblina. Z pewnością pojawi się w jego przestrzeni wiele elementów, nawiązujących do industrialnej tradycji tego miejsca – komentuje Kinga Nowakowska, dyrektor operacyjna i członek zarządu Grupy Capital Park, odpowiadająca za projekt ArtN.
OH KINO to jeden z najmłodszych graczy na polskim rynku. Sieć w ciągu ostatnich 18 miesięcy uruchomiła już 3 kina – we Wrocławiu, Oławie i Mysłowicach i dalej dynamicznie się rozwija. Przygotowuje się do otwarcia kolejnych 12 lokalizacji na terenie Polski do końca 2021 roku.
ArtN to flagowy projekt Grupy Capital Park, zakładający rewitalizację zabytkowego, dwuhektarowego terenu po dawnej fabryce Norblina na warszawskiej Woli, zlokalizowanego pomiędzy ulicami Prostą, Łucką i Żelazną. Do końca 2020 roku powstanie tam mini-dzielnica, złożona z kilkunastu budynków i wewnętrznych uliczek. W ramach ArtN powstanie ponad 64 tys. mkw. powierzchni użytkowej, w tym 40 tys. mkw. powierzchni biurowej, a pozostałe 24 tys. mkw. zostanie poświęcone funkcji handlowej, rozrywkowej, kulturalnej i gastronomicznej. Zwieńczeniem projektu, bezpośrednio nawiązującym do historii miejsca, będzie Otwarte Muzeum Dawnej Fabryki Norblina, w którym znajdą się m.in. unikatowe kolekcje platerów, a także odrestaurowane, zabytkowe maszyny fabryczne. W trakcie rewitalizacji terenu odnowionych zostanie 9 zabytkowych budynków i 2 historyczne, a także 44 maszyny i urządzenia z dawnej fabryki. ArtN będzie miejscem otwartym, całodobowo dostępnym dla wszystkich – zarówno pracowników i użytkowników, warszawiaków, jak również turystów.
Inwestorem i pomysłodawcą ArtN jest Grupa Capital Park. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia PRC Architekci. Głównym wykonawcą jest firma Warbud SA, z którą współpracują m.in. Soletanche Polska, Maat4 i TKT Engineering. Komercjalizację ArtN prowadzą wspólnie Dział Najmu Grupy Capital Park, BOIG (powierzchnia handlowa) oraz Cushman&Wakefield (powierzchnia biurowa).
Nadesłał:
beyondpr
|
Komentarze (0)