Dom » Nieruchomość
OKAM wybrał Generalnego Wykonawcę do realizacji etapu I CITYFLOW
OKAM Capital podpisał umowę z firmą UNIBEP, która została Generalnym Wykonawcą etapu I CITYFLOW. Przy ul. Redutowej 9 w Warszawie w ramach tej fazy powstaną 2 budynki z 333 mieszkaniami.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Projekt charakteryzować będą powierzchnie zielone i strefy aktywności dla mieszkańców, w tym ogród warzywny, klub mieszkańca, amfiteatr, przestrzenie do relaksu, a także dla czworonogów. Prace budowlane rozpoczną się w IV kwartale 2022 r., a zakończą w IV kw. 2024 r.
CITYFLOW to będzie nasza kolejna wyjątkowa inwestycja, pozwalająca przyszłym mieszkańcom na czerpanie codziennej radości - aktywne spędzanie czasu wolnego, ale i życie w rytmie slow, odpoczynek i samorozwój w duchu eko. Inwestycja da szansę “płynięcia” w pięknym otoczeniu, na pograniczu centrum miasta i jego spokojnego ubocza. Niezwykle cieszymy się, że już wkrótce ruszymy z pracami w ramach etapu I – zaznacza Marcin Michalec, CEO OKAM Capital.
Dwa budynki z 333 mieszkaniami i 2 lokalami usługowymi w ramach etapu I powstaną na działce liczącej 38.650 mkw. Obiekty będą liczyć max. 9 kondygnacji naziemnych (w zabudowie kaskadowej od 6 do 9 kondygnacji) i 2 podziemne. Projekt zakłada 400 miejsc parkingowych, z podłączeniem pod ładowanie pojazdów elektrycznych. Mieszkania oferować będą zróżnicowaną powierzchnię - od 29 do 193 mkw. Łącznie CITYFLOW to będą 4 budynki z 749 lokalami o wysokości do 2,8 m. Do niektórych mieszkań na ostatnich piętrach przynależeć będą tarasy, dla pozostałych lokali zaplanowano przestronne balkony lub ogródki.
Kluczowy atut projektu stanowić będą tereny zielone z bogatą roślinnością dające mieszkańcom codzienny kontakt z naturą. Łącznie ok. 40 proc. (ok. 1,5 ha) całej działki stanowi powierzchnia biologicznie czynna. Inwestycja otoczona będzie dodatkowo przez sąsiadujące z nią zewnętrzne parki. Jej centralne miejsce zajmie plac z fontanną, otoczony specjalną strefą aktywności, relaksu i spotkań, w której każdy, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie. Do wspólnego użytkowania będzie m.in. ogródek warzywny, zaciszna enklawa z leżakami i hamakami, amfiteatr do organizacji wydarzeń, plac zabaw, teren rekreacyjny dla zwierząt oraz część przeznaczona dla miłośników street workoutu. Cały teren zyska ogrodzenie, a także system monitoringu z ochroną.
To fantastycznie, że znów pracujemy z OKAM Capital, z którym zrealizowaliśmy Osiedle BOHEMA – Stara Praga, VISTA Mokotów, czy INCITY. Dobrze nam się współpracowało przy wcześniejszych projektach, jesteśmy pewni, że teraz będzie podobnie – mówi Leszek Gołąbiecki, Prezes Zarządu Unibep SA. – Chcę podkreślić, że przed nami bardzo wymagający, ale – także z powodu zaproponowanych rozwiązań – bardzo proekologiczny projekt, co wpisuje się w ogólnoświatowe trendy budownictwa mieszkaniowego. Jednocześnie bardzo liczymy na to, że razem zrealizujemy wszystkie etapy inwestycji CITYFLOW.
Projekt CITYFLOW charakteryzować będą także liczne eko-rozwiązania, wspierające ochronę środowiska i polepszające jakość życia mieszkańców. Wśród udogodnień znajdą się m.in.: oczyszczacze powietrza i podzlewowe filtry do wody w każdym mieszkaniu, bezpłatna wypożyczalnia rowerów i hulajnóg, stacja do serwisu jednośladów, system automatycznego nawadniania terenów zielonych zbieraną wodą deszczową, a także klub mieszkańca z przeznaczeniem pod wspólne aktywności mieszkańców. Istotną wartością dodaną jest lokalizacja inwestycji, z dogodną infrastrukturą transportową, usługową i publiczną.
Autorem koncepcji architektonicznej CITYFLOW jest pracownia Dedeco.
W etapie I sprzedanych zostało już ponad 25% mieszkań. Prace budowlane ruszą w IV kwartale 2022 r., a ich zakończenie przewidziane jest na IV kwartał 2024 r.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Nadesłał:
Sylwia Majcher
|
Komentarze (0)