Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Okulary, aparat, krem z filtrem i… dobre bakterie! Czyli o wyposażeniu wakacyjnej walizki

W ludzkim organizmie żyje ich około 100 bilionów. Warto o nich pamiętać, pakując walizkę na wakacje, ponieważ ich brak może nam porządnie zaszkodzić. O czym mowa? Oczywiście o mikroorganizmach i bakteriach, które wywierają korzystny wpływ na florę jelitową człowieka, a przez to i na cały organizm.

Przyszło lato, a z nim sezon na wakacyjne wyjazdy. W walizce nie powinno zabraknąć miejsca na szczepy bakterii kwasu mlekowego, których stosowanie – wbrew pozorom – wcale nie jest zalecane wyłącznie podczas antybiotykoterapii. Według Światowej Organizacji Zdrowia szczepy kwasu mlekowego „to żywe drobnoustroje, które, podawane w odpowiednich ilościach, wywierają korzystny efekt zdrowotny u gospodarza”. Nazywane są też mikroorganizmami lub dobrymi bakteriami, ale bez względu na różnice w nazwie łączy je jedno – korzystne lecznicze oddziaływanie na ludzkie zdrowie potwierdzone w licznych badaniach naukowych.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

 

 

„Pro bios” – dla życia

 

W jelitach zdrowego człowieka panuje stan zwany eubiozą − oznacza to, że ok. 90% mikroorganizmów, które je zasiedlają to bakterie kwasu mlekowego (Lactobacillus acidophilus, LA-5 i Bifidobacterium animalis subsp. Lactis, BB-12), poddawane ciągłemu oddziaływaniu czynników zewnętrznych, np. w postaci przyjmowanego pokarmu. Na szczęście skład mikroflory jelitowej jest odnawialny, a zmiana liczby zamieszkujących ją bakterii to proces normalny dla organizmu, który zależny jest od wielu czynników. Należą do nich głównie: rodzaj i skład spożywanego pokarmu, wiek, dostępność i skład substratów do wzrostu mikroflory, stan jelit oraz PH znajdującej się w nich treści, a także miejsce zamieszkania człowieka i prowadzony przez niego styl życia. Na florę jelitową wpływają przebyte infekcje, biegunki, stosowana antybiotykoterapia, metabolity bakteryjne, a także przesadna higiena w wieku niemowlęcym oraz stres. Dlatego tak ważne jest uzupełnianie niedoborów dobrych bakterii w organizmie.

Dobre bakterie występują naturalnie w niektórych produktach spożywczych, np. przetworach mlecznych (jogurtach naturalnych, kefirach, maślankach), kwasie chlebowym, kiszonych warzywach (ogórkach i kapuście). Są także dostępne jako suplementy diety. A biorąc pod uwagę fakt, że większość bakterii jest niszczona już w żołądku, pod wpływem działania kwasu solnego, uzupełnianie ich niedoborów jest kluczowe dla zachowania zdrowia. 

 

 

 

Linex Forte – Twoje dobre bakterie

Linex Forte jest suplementem diety, przeznaczonym dla całej rodziny, którego składniki uzupełniają mikroflorę jelitową. Ten nowoczesny synbiotyk, czyli połączenie dwóch żywych szczepów bakterii kwasu mlekowego oraz dodatkowo inuliny i oligofruktozy, stanowi pożywkę dla bakterii, pomagając w ich szybszym namnażaniu się i wzroście. Każda kapsułka dostarcza organizmowi ponad miliard dobrych bakterii! 

W zdrowym ciele zdrowy duch, Linex Forte idzie w ruch! Bo sezon na dobre bakterie trwa… cały rok!

 

Bakterie probiotyczne zawarte w suplemencie Linex Forte przylegają do błony śluzowej jelit. Wykazują dużą odporność na szkodliwe działanie kwasów żołądkowych i żółci oraz potwierdzoną badaniami bardzo dobrą tolerancję u osób w każdej grupie wiekowej. Dodatkowo, żywe kultury bakterii kwasu mlekowego pozwalają zachować zdrowie jelit. Linex Forte uzupełnia mikroflorę jelitową podczas i po antybiotykoterapii, po biegunce, podczas podroży, a także przy zmianie diety. Preparat wydawany jest bez recepty i przeznaczony dla dorosłych i dla dzieci w wieku od 3 lat. Jak każdy suplement nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zalecane spożycie to 1 kapsułka 2 razy dziennie (w przypadku dzieci do 12 lat) lub 3 razy dziennie (dla dzieci powyżej 12. roku życia i dorosłych). Produkt przyjmuje się wraz z posiłkiem i nie należy popijać go gorącymi płynami ani napojami zawierającymi alkohol. W przypadku trudności z połknięciem kapsułki, można ją otworzyć, wysypać zawartość, wymieszać z płynem i połknąć. Podczas stosowania antybiotykoterapii preparat można podać po co najmniej 3 godzinach od przyjęcia antybiotyku. Co ciekawe, suplement nie zawiera laktozy ani glutenu i może być stosowany przez wegetarian. Koszt opakowania zawierającego 14 kapsułek suplementu diety Linex Forte to około 12 złotych. Producentem suplementu Linex Forte jest Lek Pharmaceuticals d.d., Verovskova 57, SI-1526 Ljubljana, Słowenia, dystrybutorem zaś Lek S.A. ul. Podlipie 16, 95-010 Stryków.

 



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

primum_pr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »