Zdrowie » Ciało
Olej arganowy i z pestek opuncji figowej
Zobacz więcej zdjęć » |
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Pamiętajmy, aby kupować oleje nierafinowane, tłoczone na zimno, które posiadają odpowiednie certyfikaty. Wówczas mamy pewność, iż są czyste, bez żadnych domieszek, a co za tym idzie odpowiednio pielęgnują naszą skórę.
Olej arganowy.
Olej arganowy pozyskuje się z owoców drzewa o nazwie argania żelazna, które rośnie na terenie Maroka. Jest bogatym źródłem związków antykancerogennych, kwasów linolowych, tłuszczowych i Omega-6, a także izoflawonów. Cechuje go ponadprzeciętna zawartość witaminy E (około 620 mg na 1 litr), która jest silnym antyoksydantem. Stężenie to jest 2-krotnie wyższe niż w przypadku oliwy z oliwek.
Przede wszystkim olej ten mocno nawilża, ujędrnia i uelastycznia skórę. Odnawia barierę hydrolipidową, uzupełnia niedobory składników tłuszczowych w skórze, m.in. w drogocenne ceramidy, które tworzą cement komórkowy. Odżywia i zaopatruje skórę w potrzebne minerały.
Skóra problematyczna.
Zalecany jest w przypadku skóry suchej i popękanej, szczególnie na dłoniach, piętach czy łokciach. Działa przeciwzapalnie, regeneruje naskórek i przyspiesza gojenie ran i poparzeń. Nie drażni skóry, ani nie uczula, a dodatkowo działa łagodząco na zmiany skórne towarzyszące alergii, AZS, egzemie czy łuszczycy.
Normuje pracę gruczołów łojowych, nie działa komedogennie, dlatego stosowany jest przy trądziku. Korzystają z niego kobiety w ciąży, gdyż zmniejsza rozstępy i hamuje swędzenie rozciągającej się skóry. Poza tym sprawdza się przy opryszczce wargowej czy ospie wietrznej.
Eliksir młodości.
Dzięki dużej zawartości witaminy E, ma działanie przeciwstarzeniowe, dlatego zalecany jest dla skóry dojrzałej. Nazywany jest nawet "eliksirem młodości". Olej arganowy ma silne właściwości nawilżające oraz powstrzymuje rozkład kolagenu w komórkach, dlatego w odpowiedni sposób zapobiega powstawaniu zmarszczek i wygładza już istniejące. Cerze zmęczonej i poszarzałej nadaje blasku, skórze suchej zapewnia odbudowę warstwy hydrolipidowej, rozjaśnia również cienie pod oczami.
Olej z pestek opuncji figowej.
Aby olejek był skuteczny, musi być wyprodukowany z pestek opuncji, a nie z jej miąższu. Dlatego charakteryzuje się wysoką zawartością nienasyconych kwasów tłuszczowych (głównie kwasu linolowego Omega-6) i witaminy E (w postaci kompleksu tokoferoli). Dzięki dużej ilości fitosteroli, które wzmacniają i uszczelniają barierę lipidową naskórka, hamuje proces utraty wody z naskórka, a tym samym zwiększa nawodnienie cery. W jego składzie znajdują się również specyficzne betalainy-pigmenty o działaniu przeciwrodnikowym.
Olej ten wykazuje działanie przeciwzapalne, łagodzące i przeciwalergiczne. Działa immunostymulująco, pobudza regenerację i gojenie naskórka, a także poprawia mikrocyrkulację krwi. Podobnie, jak olej arganowy, polecany jest do pielęgnacji skóry dojrzałej, odwodnionej i zniszczonej, która wymaga regeneracji. Olej z pestek opuncji wspomaga tworzenie tzw. płaszcza hydrolipidowego skóry, który odpowiada za utrzymanie prawidłowej wilgotności skóry, pośrednio zatrzymując wodę w głębszych jej warstwach oraz pełni także funkcję ochronną.
Naturalny botoks.
Olej z nasion opuncji figowej to najdroższy i najbardziej skuteczny w profilaktyce anty-aging olejek na świecie. Jest ok. 5-krotnie silniejszy od oleju arganowego. Dzięki fitosterolom poprawia jędrność i spójność skóry, zwiększa gęstość i uelastycznia skórę. Ze względu na silne działanie przeciwzmarszczkowe, liftingujące i odmładzające nazywany jest naturalnym botoksem. Poza tym zapobiega fotostarzeniu się skóry.
Z tych powodów, często sięgają po niego głownie osoby z cerą dojrzałą, na której pojawiły się zmarszczki lub, które w bezpieczny i naturalny sposób, chcą prowadzić profilaktykę przeciwzmarszczkową. Ze względu na cenę stosowany jest głównie do pielęgnacji twarzy, szczególnie wokół oczu i ust, a także szyi, czyli miejsc, gdzie skóra jest najbardziej delikatna i objawy starzenia pojawiają się najwcześniej.
Wpływ środowiska zewnętrznego.
Po zetknięciu ze skórą, olej z pestek opuncji figowej, stymuluje aktywność białek szoku termicznego (HSP). W efekcie tego zwiększa się zdolność komórek do walki z niekorzystnymi czynnikami środowiska zewnętrznego, takimi jak: promieniowanie słoneczne, wolne rodniki, stres emocjonalny, szok termiczny, dym papierosowy czy zanieczyszczenia powietrza metalami ciężkimi, chemicznymi toksynami.
Certyfikowane oleje z Maroka.
Na polskim rynku dostępne są oleje marki Bio Agadir: arganowy (o naturalnych walorach zapachowych) i z pestek opuncji figowej. Są one importowane bezpośrednio z Maroka, a zakupić je można na bioagadir.pl. Olejki te nie są maceratami, ale w całości czystymi produktami. W ich składzie nie ma konserwantów, sztucznych dodatków, parafiny czy dodatku innych tańszych olei, które często nie są ujmowane w składzie, a obniżają walory pielęgnacyjne i zatykają pory. Jako nieliczne posiadają certyfikat EcoCert, który potwierdza jakość i pochodzenie produktu, daje pewność, że jest czysty i ekologiczny. Jest to istotne, gdyż nie można ocenić jakości oleju "na oko".
Tłoczone na zimno, nierafinowane.
W celu uzyskania, z danej ilości surowca, jak największej ilości produktu, który będzie mógł być przechowywany jak najdłużej, owoce bądź części roślin bywają poddawane działaniu wysokiej temperatury i chemikaliów, co powoduje wyjałowienie z wartościowych składników. Niestety proces rafinacji obejmuje usuwanie koloru, zapachu, smaku, wolnych kwasów tłuszczowych i naturalnych wosków, a także dodawanie sztucznych antyoksydantów. Dlatego bioagadir.pl oferuje oleje z pierwszego tłoczenia (na zimno), które nie były poddane procesowi rafinacji, są naturalnie mętne.
Zakupić można olej arganowy, który wzbogacony jest o ekstrakt z pomarańczy, róży czy cynamonu. Dzięki nim staje się organicznym, naturalnym perfumem, gdyż posiada piękny i trwały zapach. Ciekawymi pomysłami na prezent są zestawy, które składają się z olejku i hydrolatu.
Nie na sucho!
Olejki można stosować samodzielnie lub w połączeniu z kremem. Jeżeli stosujemy je samodzielnie, pamiętajmy, aby wmasowywać je na lekko wilgotną skórę. Może być ona zwilżona hydrolatem lub zwykłą wodą mineralną. Nie należy stosować olejków na suchą skórę.
Kremy z olejami.
Jak widać nie bez przyczyny coraz bardziej popularna jest pielęgnacja olejowa. Dla tych, którzy doceniają wartość olejków i chcieliby zacząć przygodę z nimi, ale nie mogą się przekonać do ich konsystencji, mogą spróbować kremów tej samej marki, które zawierają te wyśmienite olejki.
Strona nt. naturalnych olejków http://bioagadir.pl/
Nadesłał:
agencja_pyry
|
Komentarze (1)
Ja też używam kosmetyków marki BioAgadir! Moim faworytem jest krem do twarzy na dzień z olejkiem arganowym i różanym. Świetnie nawilża i jest dobrą opcją dla osób, które tak jak ja nie lubią oleistych form kosmetyków