Zdrowie » Uroda
Olej musztardowy na włosy
Zobacz więcej zdjęć » |
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Pobudza mikrokrążenie skóry głowy, dzięki czemu składniki odżywcze lepiej się wchłaniają. Pełni rolę naturalnego środka na porost włosów, który je nawilża i nadaje połysk.
Gorczyca sarepska.
Dla większości osób gorczyca, która należy do rodziny kapustowatych, kojarzy się z produkcją musztardy. Nazwa rośliny nawiązuje do gorzkiego smaku jej nasion, za który odpowiada składnik o nazwie synalbina. Gatunek Brassica Juncea zwany jest gorczycą sarepską, kapustą sitowatą (sitową), a także ze względu na rejon naturalnego występowania, jak i upraw - musztardą indyjską, chińską lub azjatycką.
Olej musztardowy.
Olej musztardowy, zwany także olejem gorczycowy, jest naturalnym tłuszczem, tłoczonym z ziaren gorczycy, którym zawdzięcza intensywnie żółty kolor. Od dawna stosuje się go w Indiach, gdzie jest jednym z podstawowych, kuchennych składników. Jednak ze względu na skład i właściwości, jest nie tylko składnikiem przypraw i dodatkiem kulinarnym, ale także surowcem, z którego korzysta medycyna i kosmetyka.
Kwasy omega.
Olej musztardowy zawiera nienasycone kwasy Omega-3, Omega-6, jak i Omega-9, które budują wiele komórek w naszych organizmie. Mają wpływ również na prawidłową budowę mieszka włosowego i łodygi włosa. Ich zadaniem jest odbudowywaniu ubytków w strukturze włosów, dzięki czemu nadają im odporność np. na rozdwajanie końcówek. Dzięki kwasom omega włosy stają się nie tylko mocniejsze, ale i bardziej błyszczące.
Witaminy i minerały.
Pozostałe, cenne składniki, które znajdują się w oleju musztardowym to:
- witaminy: z grupy B, A, C, E, K, PP (niacyna) czy H (biotyna)
- minerały: żelazo, fosfor, potas, wapń i magnez.
Również one odgrywają istotną rolę w pielęgnacji skóry głowy i włosów.
Nawilża i odżywia.
Olej wytworzony z nasion gorczycy wykazuje działanie nawilżające, dzięki czemu pomaga zredukować przesuszenie włosów oraz utrzymać odpowiednią wilgotność i natłuszczenie. Odżywia włosy od cebulek aż po końcówki. Jednak jest pomocny również w natłuszczeniu, odżywieniu i nawilżeniu skóry głowy.
Pobudza mikrokrążenie.
W przeciwieństwie do innych olejów, olej musztardowy rozgrzewa skórę, dzięki czemu pobudza krążenie krwi. Poprawia więc także mikrokrążenie skóry głowy i zwiększa przepływ krwi do mieszków włosowych. Wpływa to na polepszenie wchłaniania składników odżywczych i witamin, które zawarte są nie tylko w oleju musztardowym, ale i innych kosmetykach.
Stymuluje porost i zapobiega wypadaniu.
Olej musztardowy pobudza pracę cebulek włosowych i stymuluje porost włosów. Zawarte w nim: witamina A, żelazo i magnez - nie tylko sprawiają, iż rosną one szybciej, ale również polepszają ich kondycję. Włosy stają się mocniejsze, grubsze i bardziej zdrowe. Ze względu na pobudzenie krążenia, jak i dostarczanie ważnych składników odżywczych - regularne stosowanie tego oleju, nie tylko pobudzi wzrost nowych włosów, ale i zapobiegnie nadmiernemu wypadaniu.
Pozostałe zastosowania.
Kosmetyk ten stosowany jest na włosy również z powodu redukowania łupieżu. Łagodzi stany zapalne, jak i pomaga wyeliminować takie dolegliwości jak łuszczyca czy egzema. Dzięki olejowi musztardowemu, włosy są również zabezpieczone przed wpływem niekorzystnych warunków zewnętrznych.
Dla jakich włosów?
Olej musztardowy dostępny na marokosklep.com może być stosowany przez osoby których:
- zniszczone, przesuszone i łamliwe włosy wymagają regeneracji
- włosy zaczynają wypadać, np. z powodu niedostatecznej ilości składników odżywczych czy niekorzystnych warunków atmosferycznych
- z problemem rozdwajających się końcówek.
Olejowanie nim włosów wzmocni ich kondycję, wygładzi, a także nada im blask. Olej należy dokładnie wmasować w skórę głowy i nałożyć na pasma włosów. Pozostawić tak na minimum 1-2 godziny, a następnie zmyć delikatnym szamponem.
Link do zakładki nt. oleju musztardowego http://marokosklep.com/100procent_olej_musztardowy_bio_do_olejowania_wlosow_100ml_beaute_marrakech,142,1835.html
Nadesłał:
agencja_pyry
|
Komentarze (0)