Technologie » Internet

Oprogramowanie Bitdefender z tytułem TOP PRODUCT firmy AV-TEST

Niezależna firma badawcza AV-TEST uhonorowała tytułem TOP PRODUCT między innymi Bitdefender Internet Security 24.0 dla komputerów domowych. Rozwiązanie zanotowało wynik prawie idealny, zdobywając 17,5 punktu na 18 możliwych. Jest to kolejna nagroda uzyskana przez firmę Bitdefender.

Obecnie użytkownicy nie zastanawiają się już, czy potrzebują pakietu antywirusowego, ale który z nich jest najlepszy, podkreślają eksperci AV-TEST. Jaki jest zatem najlepszy pakiet antywirusowy dla systemu operacyjnego Windows 10? Wybór nie jest zwykle trudny. Laboratorium ocenia rozwiązania w trzech kategoriach: ochrona, efektywność i użyteczność, przyznając w każdej z nich maksimum 6 punktów. System Bitdefender Internet Security uzyskał 17,5 punktu i tytuł TOP PRODUCT.

 

Laboratorium AV-TEST przebadało 22 systemy antywirusowe w lipcu i sierpniu 2020 roku. Jak zwykle, eksperci skupili się na ochronie, efektywności i użyteczności, co w praktyce oznacza wykrywanie fałszywych alarmów. Wyniki tego testu są niesłychanie interesujące, ponieważ tytuł TOP PRODUCT jest przyznawany wyłącznie wtedy, gdy rozwiązanie zdobędzie co najmniej 17,5 punktu (na 18 możliwych).

 

14 tysięcy ataków na produkt

 

Testując możliwości ochrony każdego produktu, laboratorium zawsze stosuje najnowsze i najbardziej niebezpieczne typy malware'u. Aby uzyskać bardziej miarodajny wynik, każdy test jest powtarzany po miesiącu. W tak zwanym teście rzeczywistym (real-world) laboratorium stosuje 0-day malware, który jest pobierany na bieżąco ze stron internetowych oraz e-maili. Większy zestaw referencyjny obejmuje szczególnie niebezpieczne zagrożenia, które – można powiedzieć – wywołują zamieszanie w Sieci w okresie do dwóch tygodni. Łącznie oznacza to prawie 14 tysięcy scenariuszy przypadających na każdy pakiet bezpieczeństwa. Firma Bitdefender jest więc dumna, że jej rozwiązanie może się pochwalić 100-procentową ochroną.

 

W przeszłości trudny sposób ładowania niektórych rozwiązań bezpieczeństwa bywał powodem irytacji, przyznają testujący. Laboratorium prowadzi wiele standardowych operacji na referencyjnych urządzeniach: ładowanie stron internetowych, ściąganie rozmaitych narzędzi, instalowanie oprogramowania, nie mówiąc o kopiowaniu danych. Czas wymagany do przeprowadzenia tych operacji jest określany jako punkt odniesienia dla systemów z zainstalowanymi produktami. Każde opóźnienie jest rejestrowane, co prowadzi do obniżenia punktacji. Ale jest przy tym dobra wiadomość: w najnowszych badaniach testujący zauważyli znaczną poprawę. Nowe rozwiązania niemalże nie spowalniają operacji. W rezultacie otrzymały one w kategorii efektywność 6 punktów na 6 możliwych. Tak było również w przypadku systemu Bitdefender Internet Security.

 

W czasie testu każdy pakiet bezpieczeństwa musi przeskanować ponad milion plików wolnych od malware'u. Jeżeli wszystko idzie zgodnie z oczekiwaniami, nie notuje się żadnych alarmów. System   Bitdefender otrzymał w tym teście 5,5 punktu na 6 możliwych. Oznacza to łącznie 17,5 punktu w całym teście, za co laboratorium przyznało programowi Bitdefender Internet Security tytuł TOP PRODUCT. 

 

Źródło: marken.com.pl bitdefender.pl  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Marken

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »