Technologie » Komputery

Oracle i Intel wspólnie udoskonalają produkty serii EXA

Oracle i Intel wspólnie udoskonalają produkty serii EXA
Zobacz więcej zdjęć »
Firmy powołały dedykowany zespół specjalistów który będzie pracował nad rozwojem systemów programowo-sprzętowych Oracle opartych na technologii procesorowej Intel.

Oracle Polska oraz Intel Poland poinformowały o powołaniu Centrum Kompetencyjnego, w którym połączą swoje siły eksperci obu firm specjalizujący się w projektowaniu produktów serii "engineered systems", oferowanych przez Oracle.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Nowo utworzone Centrum zajmie się rozwojem i udoskonalaniem produktów serii EXA: Oracle Exadata Database Machine, Oracle Exalogic Elastic Cloud, Oracle Exalytics In-Memory Machine, a także pozostałych systemów programowo-sprzętowych: Oracle Database Appliance i Oracle Big Data Appliance.

Systemy programowo-sprzętowe oferowane przez Oracle opierają się na rozwiązaniach Intel, zawierając w zależności o konfiguracji różne odmiany renomowanych procesorów Intel Xeon. Kilkunastu specjalistów Centrum Kompetencyjnego będzie pracowało nad uzyskaniem jak najlepszej współpracy technologii procesorowej Intel oraz sprzętu i oprogramowania Oracle dla osiągnięcia maksymalnej wydajności projektowanych rozwiązań.

Wyrazem synergii działań Intel i Oracle będzie - oprócz prac badawczo-rozwojowych, także organizowanie wspólnych seminariów i warsztatów dla klientów, poświęconych prezentacji najlepszych praktyk w obsłudze, utrzymaniu i dostrajaniu produktów programowo-sprzętowych Oracle z procesorami Intel.

"Wyjątkowa, znana już dobrze na rynku wydajność i szybkość przetwarzania systemów klasy EXA bierze się właśnie stąd, że w produktach tych są optymalnie połączone najlepsze rozwiązania technologiczne oferowane przez Oracle i przez Intel" - komentuje Rafał Rębecki, ISV Channel Manager z Oracle Polska. "Dzięki idealnej współpracy technologii Intel i Oracle, nasze produkty systemowo-sprzętowe osiągają doskonałe wyniki w testach porównawczych, dzięki czemu nie mamy problemów w udowodnieniu przewagi tych produktów nad rozwiązaniami firm konkurencyjnych - takich, jak IBM, HP, czy Teradata".

"Procesory Intel stanowią siłę napędową systemów serii EXA od premiery produktu Sun Oracle Exadata Database Machine w roku 2009" - powiedział Krzysztof Janicki, Central Eastern Europe MNC and Ecosystem Manager z firmy Intel Poland. "Od tamtego czasu dokładamy wszelkich starań w taką optymalizację naszych technologii, aby bezproblemowo integrowały się z pozostałymi komponentami maszyn sprzętowo-programowych Oracle. Nowo powołane Centrum Kompetencyjne zajmie się projektowaniem kolejnych wersji tych doskonałych i świetnie przyjętych przez rynek rozwiązań".

O systemach programowo-sprzętowych Oracle

Pierwszy historycznie produkt programowo-sprzętowy Oracle to maszyna bazodanowa Oracle Exadata Database Machine, renomowana platforma do przetwarzania OLTP i hurtowni danych. Maszyna warstwy pośredniej Oracle Exalogic Elastic Cloud zapewnia najlepszą na rynku wydajność aplikacji w technologii Java. Oracle Database Appliance jest przeznaczony dla firm MSP i zawiera kompletny pakiet obejmujący oprogramowanie, serwer, pamięć masową i komponenty sieciowe. Sprzętowo-programowy system analityczny Oracle Exalytics In-Memory Machine zapewnia wyjątkową szybkość przetwarzania, ponieważ dane do analizy znajdują się w całości w pamięci operacyjnej. Oracle Big Data Appliance, to system programowo-sprzętowy zoptymalizowany pod kątem pozyskiwania, magazynowania i organizowania danych klasy BIG DATA.

O procesorach Intel Xeon

Nowe procesory zapewniają najwyższą wydajność, najlepszy wskaźnik wydajności na wat w centrach danych, przełomowe innowacje w dziedzinie interfejsów wejścia-wyjścia (I/O) oraz niezawodne zabezpieczenia sprzętowe, które umożliwiają skalowanie środowisk IT. Procesory te nie tylko stanowią centralny element serwerów i stacji roboczych, ale również siłę napędową systemów pamięciowych i komunikacyjnych nowej generacji. Ich zalety sprawią, że sprawdzą się w szerokiej gamie zadań, od wirtualizacji, poprzez rozwiązania cloud computing, na analizie finansowej w czasie rzeczywistym kończąc.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Oracle

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »