Firma » Biznes

OSM Piątnica coraz wyżej w rankingach

OSM Piątnica coraz wyżej w rankingach
Zobacz więcej zdjęć »
OSM Piątnica znalazła się w gronie przedsiębiorstw, które najszybciej zwiększają swoją wartość. Spółdzielnia została laureatem prestiżowego rankingu „Diamenty Forbesa”. Awansowała także na „Liście 500 największych firm” opracowanej przez dziennik „Rzeczpospolita”.
OSM Piątnica z roku na rok dynamicznie się rozwija. Tylko w ubiegłym roku spółdzielnia zrealizowała inwestycje o wartości 32 mln zł, które pozwoliły rozbudować i unowocześnić linie produkcyjne. W 2010 r. przychody OSM Piątnica ze sprzedaży wzrosły o 13% i po raz pierwszy w historii mleczarni przekroczyły 0,5 mld zł. Wysoki rating wiarygodności  duża rentowność, płynność finansowa oraz wysoka wartość kapitałów własnych  zadecydowały o tym, że spółdzielnia została laureatem prestiżowego rankingu „Diamenty Forbesa 2011". Jest to zestawienie firm, które najszybciej zwiększają swoją wartość. OSM Piątnica uplasowała się na 43. miejscu na liście ogólnopolskiej, wyżej niż takie firmy mleczarskie, jak Mlekovita, Danone czy Bakoma. Jednocześnie zakład znalazł się na II miejscu w kategorii firm o poziomie przychodów powyżej 250 mln zł w województwie podlaskim.

Mocną pozycję OSM Piątnicy na rynku potwierdza także opracowana przez dziennik „Rzeczpospolita" Lista 500 największych firm. W tegorocznej edycji rankingu spółdzielnia z Piątnicy uplasowała się o dwie pozycje wyżej niż w ubiegłym roku - na 427. miejscu.

Wysoka pozycja OSM Piątnica w rankingu firm, które najszybciej zwiększają swoją wartość daje nam ogromną satysfakcję, a jednocześnie jest motywacją do dalszego rozwoju - mówi Zbigniew Kalinowski, Prezes OSM Piątnica. W siedzibie firmy w Piątnicy kończymy właśnie budowę elektrociepłowni, po uruchomieniu której zwiększy się nasze bezpieczeństwo energetyczne oraz nastąpi obniżenie kosztów eksploatacyjnych. Wkrótce rozpoczniemy także budowę kolejnych hal produkcyjnych, a w przyszłym roku będziemy w nich instalować nowe linie technologiczne. Pozwoli nam to zwiększyć produkcję dotychczasowych wyrobów oraz wprowadzić na rynek nowe asortymenty - wyjaśnia Zbigniew Kalinowski.

Zestawienie „Diamenty Forbesa" powstało we współpracy z wywiadownią gospodarczą Dun&Bradstreet. Wartość poszczególnych firm została obliczona na podstawie tzw. metody szwajcarskiej, łączącej metodę majątkową i dochodową. W przypadku Listy 500 największych firm podstawowym kryterium przy ocenie były wyniki finansowe firm.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »