Motoryzacja » Moto Serwis

Ostatni dzwonek…przed wakacyjną podróżą

W szkole niebawem zabrzmi ostatni dzwonek, a sezon wakacyjny rozpocznie się na dobre. Pierwszym przejawem rodzicielskiej troski będzie sprawdzenie kondycji szyb i stanu tech technicznego pojazdu, którym podróżować będziemy wspólnie z dziećmi lub też, który zawiezie naszą pociechę na letnie kolonie.

Wakacje dla wielu z nas oznaczają podróże.  Niezależnie czy są to wyjazdy bliskie czy dalekie – nie możemy ignorować niebezpieczeństwa, jakim jest jazda nie w pełni sprawnym technicznie pojazdem. Niewielu z nas wie, że za takie uważa się także środki lokomocji, w których szyby mają widoczne ślady uszkodzeń lub głębokich rys.

 „Szyba – czy to w samochodzie, czy autokarze – pełni więcej niż jedną funkcję. Poza najbardziej oczywistą kwestią, jaką jest zapewnienie lepszej widoczności ma ona istotne znaczenie przede wszystkim dla zachowania sztywności konstrukcyjnej nadwozia” – mówi ekspert z firmy NordGlass i dodaje „Jeśli zatem na jej powierzchni znajdują się uszkodzenia, rysy lub pęknięcia powinniśmy być świadomi, że pojazd ten nie nadaje się do podróży, a tym bardziej przewozów zbiorowych jakim są turnusy wycieczkowe, obozy i kolonie.”

Uwag eksperta nie należy bagatelizować.  Tzw. „pajączki” lub też „oczka” – jak potocznie nazywane są pęknięcia i rysy – gdy nie zostają w porę naprawione, będą się stopniowo powiększać, co skutkować będzie całkowitym i nieodwracalnym uszkodzeniem szyby.

Jak wskazuje specjalista z NordGlass „W czasie kilkugodzinnej podróży karoseria pojazdu podlega nieustannym naprężeniom, a szyba, stanowiąc element konstrukcji auta, jest wystawiona na wstrząsy. Wystarczy mała nierówność drogi lub po prostu kilkugodzinna jazda w niesprzyjających warunkach, by delikatna rysa widoczna na powierzchni szyby przekształciła się w duże i widoczne pęknięcie.  W pierwszej kolejności ograniczy to widoczność kierowcy. Na tym jednak nie koniec. W razie kolizji szyba o naruszonej strukturze zamiast zapewnić oparcie dla poduszki powietrznej wypadnie, przez co nie ochroni pasażerów.”

Takiej sytuacji można jednak zawczasu zapobiec, zwłaszcza, że często uszkodzenia widoczne na szybach mogą być poddane naprawie. Zlokalizowane na terenie całego kraju serwisy największej ogólnopolskiej sieci naprawy i wymiany szyb NordGlass oferują kompleksową naprawę szyb zarówno w samochodach osobowych, jak i mikrobusach i autokarach.  Standardowo przeprowadzana w serwisie usługa trwa nie więcej niż 30 minut. Choć oddziałów NordGlass w Polsce jest blisko 130, to by pomóc przewoźnikom uniknąć opóźnień w rozkładzie jazdy, a pasażerom zaoszczędzić nieplanowanych zmian w podróży, firma NordGlass zapewnia aż 9 dedykowanych zespołów wyjazdowych, które dokonują sprawnej naprawy lub wymiany szyby we wskazanym regionie Polski.

Jeśli wybieramy się w podróż własnym samochodem pamiętajmy, by zwrócić uwagę na kondycję szyb samochodowych i zawczasu udać się do najbliższego punktu naprawy i wymiany szyb NordGlass. Jeśli jednak korzystamy z publicznych środków transportu lub też wysyłamy nasze dziecko na kolonie upewnijmy się, że autokar, którym będzie podróżować spełnia wymogi bezpieczeństwa również pod tym względem. Oczywiście możemy skorzystać z pomocy policji, która zdiagnozuje pojazd, nim zdecyduje o zgodzie na jego wyjazd. Dobrze jednak wiedzieć, gdzie i do kogo warto zwrócić się o natychmiastową i profesjonalną serwisową pomoc – zwłaszcza, gdy stawką jest bezpieczeństwo naszych najbliższych.

NordGlass Sp. z o.o.
ul. Bohaterów Warszawy 11
75-211 Koszalin
e-mail: sekretariat@nordglass.pl
http://www.nordglass.pl

Zlokalizowana w Koszalinie firma NordGlass to właściciel największej i najbardziej rozpoznawalnej w Polsce sieci serwisowej, która świadczy usługi w zakresie naprawy i wymiany szyb samochodowych na terenie całego kraju. NordGlass to również wiodący europejski producent szyb dla branży motoryzacyjnej. Firma produkuje najwyższej klasy szyby czołowe do ponad 1300 najpopularniejszych modeli samochodów i dystrybuuje je w całej Europie i poza jej granicami.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

www.nordglass.pl
http://www.nordglass.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »