Dom » Wnętrza

Ostatni moment na udział w konkursie KOŁO,,Projekt Łazienki 2022”!

To już 24. edycja konkursu KOŁO na projekt łazienki publicznej, w którym mogą wziąć udział studenci i młodzi architekci.

Organizator konkursu, firma Geberit, postawiła uczestników przed wymagającym wyzwaniem, jakim jest stworzenie projektu nowoczesnego i funkcjonalnego pawilonu z funkcją toalety publicznej, który powstanie w północnej części ogrodów królewskich Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Tegoroczna edycja zbliża się ku końcowi - termin przysyłania zgłoszeń mija 4 maja. Na autora zwycięskiego projektu czeka nagroda w wysokości 25 tys. złotych.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Projektowanie w przestrzeni Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie stanowi wyzwanie, oparte na interdyscyplinarnej wiedzy, rzetelnej interpretacji przeszłości oraz analizie potrzeb współczesności. Udział w konkursie to dla młodych architektów okazja do weryfikacji umiejętności, możliwość zaprezentowania swojego sposobu myślenia na temat współczesnej architektury, a także szansa na wysoką nagrodę pieniężną, staż w znanym biurze projektowym, rozgłos w mediach - i co równie ważne - przepustkę do kariery.

Zasady konkursu ,,Projekt Łazienki 2022"

Zadaniem uczestników tegorocznej edycji jest zaprojektowanie wschodniego pawilonu wystawowo-recepcyjnego z funkcją toalety publicznej, który powstanie w północnej części ogrodów królewskich Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, tuż obok Oranżerii. W projekcie należy wziąć pod uwagę m.in. historyczny charakter miejsca oraz potrzeby różnych grup użytkowników. Warunkiem koniecznym jest uwzględnienie produktów KOŁO i/lub Geberit. To już ostatnia chwila na rejestrację na stronie konkursowej oraz wgranie projektu. Termin przysyłania zgłoszeń mija 4 maja.

Prace oceni znakomite jury

W gronie jurorów tegorocznej edycji konkursu zasiadają: prof. dr hab. inż. arch. Ewa Kuryłowicz - laureatka Honorowej Nagrody SARP 2021, laureatka Nagrody Specjalnej za całokształt działalności w obszarze architektury portalu PTPW (2018), Złotej Odznaki SARP (2017), sędzia w konkursach Geberit Koło od 2004 r., przewodnicząca wielu składów jurorskich w tych konkursach; arch. Magdalena Federowicz-Boule - prezes i dyrektor kreatywna pracowni Tremend; arch. Marta Sękulska-Wrońska - partner w pracowni WXCA, prezes Oddziału Warszawskiego SARP; arch. Robert Konieczny - szef biura KWK Promes; Przemysław Powalacz - prezes Zarządu Geberit Polska; arch. Agnieszka Kalinowska-Sołtys - partner i członek zarządu APA Wojciechowski Architekci, wiceprezes Stowarzyszenia Architektów Polskich do spraw środowiska i ochrony klimatu; Mirosław Nizio - ekspert w dziedzinie projektowania przestrzeni publicznych: architektury, muzeów, ekspozycji historycznych, właściciel Nizio Design International; Paweł Jaskanis - dyrektor Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie; arch. Marta Gutweter  - członek OW SARP, architekt Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie; dr hab. Barbara Kowalewska - profesor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie; dr hab. Ewa Zaraś-Januszkiewicz - architekt krajobrazu i dendrolog-arborysta, prodziekan Wydziału Ogrodniczego SGGW, Katedra Ochrony Środowiska i Dendrologii i arch. Marcin Gierbienis - laureat konkursu KOŁO „Projekt Łazienki 2021".

Na uczestników czekają wartościowe nagrody pieniężne, w tym także nagrody specjalne. Główną nagrodą w konkursie jest 25 tys. złotych, zaś łączna pula nagród wynosi 60 tys. złotych. Laureatów poznamy podczas uroczystego finału w dniu 14 czerwca 2022 r.

Regulamin konkursu oraz niezbędne pliki do przygotowania pracy konkursowej znajdują się na stronie: www.konkurskolo.pl

Organizator konkursu zachęca do zapoznania się z dodatkowymi materiałami zamieszczonymi na stronie www.konkurskolo.pl: filmami z wypowiedziami jurorów i przedstawicieli Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, artykułami na blogu oraz informacjami i ciekawostkami na temat architektury rezydencjonalnej.

Partner konkursu: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Patronat honorowy: SARP, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Stowarzyszenie Architektów Wnętrz (SAW), Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

OKK!

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »