Gospodarka » Żywność

Oszczędzić na składkach ZUS i zwiększyć efektywność zespołu? Jak to zrobić?

Pracownik, który je regularnie i zdrowo osiąga lepsze wyniki w pracy. Produktywność takich osób może być wyższa o 25%, a absencja zmniejsza się nawet o 27% - potwierdzają badania. Dlatego, pracodawcy inwestują w dofinansowanie posiłków dla zatrudnianych osób.

Pożywne śniadanie, lekki obiad, odpowiednia przekąska w ciągu dnia – a zatem zbilansowana dieta - to jeden z nierozerwalnych elementów, składających się na sukcesy zawodowe pracowników. Potwierdzają to m.in. badania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), według których odżywianie pracowników ma przełożenie na ich produktywność. Jeśli posiłki są odpowiednio dobrane i regularne, pracownik może zwiększyć swoją wydajność nawet o 20%. Badanie Health Enhancement Research Organization (HERO) wskazuje na jeszcze wyższe wartości związane z regularnymi i zdrowymi posiłkami – wydajność pracowników zwiększa się o 25%. Jeśli do tego dołożymy aktywność fizyczną, po 30 minut trzy razy w tygodniu okazuje się, że absencja pracowników jest niższa o 27%. Dla każdego przedsiębiorstwa wyższa efektywność zatrudnianych osób oznacza wyższe benefity dla samej firmy. Nie dziwi, więc fakt, że pracodawcy coraz chętniej szukają rozwiązań, które zapewnią pracownikom dostęp do bogatej oferty kulinarnej, która pozwoli im na regenerację, utrzymanie zdrowia i dobrej kondycji. Inwestycja w dofinansowanie posiłków oznacza korzyści dla pracowników i pracodawców.

Dlaczego spada efektywność w pracy?

Gdzie tkwi problem w zakresie odżywania pracowników? Głównie w tempie życia. W pracy rozpoczynamy dzień od poszukiwania kofeiny, aby ta pobudziła nas do działania. Ruszamy z realizacją obowiązków służbowych, spotkanie za spotkaniem, odpowiedzi na maile i nieodebrane telefony. Zanim się obejrzymy jest popołudnie i zastanawiamy się co dziś jadłem... Okazuje się, że niewiele. Ponad 37% osób nie je pierwszego posiłku w ciągu godziny od przebudzenia. Ponad 63% ma przerwy między posiłkami dłuższe niż 3 godziny. Aż 34% osób je zupki instant lub dania typu fast food, a prawie 52% osób w każdym posiłku nie ma warzyw lub owoców – wynika z badania „Praca, Moc, Energia w polskich firmach” zrealizowanych w latach 2016-17 przez Human Power. Z piciem też nie jest dobrze. To samo badanie wskazuje, że prawie 52 osób stawia na czarną herbatę, kawę, napoje energetyczne. Zapominamy o wodzie, bo ponad 57% osób pije mniej niż 6-8 szklanek dziennie, za to chętnie sięgamy po napoje słodzone czy gazowane – tak robi 38% ankietowanych. To poważny problem, bo zaledwie 2% odwodnienie, powoduje spadek efektywności o 20%.

Życie w takim tempie to krótkotrwała metoda na sukces. Pracownik bardzo szybko się wypala, traci motywację i zdrowie, co w efekcie przekłada się na coraz słabsze wyniki jego samego, jak i przedsiębiorstwa. Zauważa to coraz więcej firm, które postanowiły działać. Inwestują w dofinansowanie posiłków.

Czy karta lunchowa to dobre rozwiązanie?

Firmy, które chcą mieć pracowników zdrowych i pełnych energii zapewniają im dostęp do odpowiednich posiłków. Z Raportu Pracuj.pl „Benefity – czyli co motywuje pracowników”

wynika, że pracodawcy szukają rozwiązań niestandardowych. Jedni finansują pracownikom pożywne śniadania tematyczne (różne kuchnie świata), inni oferują dzień z owocami.

Badania potwierdzają: dofinansowanie do posiłków to jedno z najbardziej lubianych przez pracowników świadczeń pozapłacowych. Liderem w tym obszarze na rynku jest firma Edenred i karta lunchowa. Jest to karta przedpłacona, którą szef może doładować na dowolną kwotę dla każdej zatrudnionej osoby. Wraz z kartą firma otrzymuje serwis telefoniczny, aplikację mobilną i stronę WWW, które pozwalają na łatwą obsługę i kontrolę wszystkich kart, nawet w organizacjach zatrudniających setki pracowników.

Karta lunchowa jest akceptowana w ponad 100 000 punktach w całej Polsce, w których można nabyć posiłki. Są to m.in.: restauracje, pizzerie, bary szybkiej obsługi, piekarnie, stołówki firmowe, kantyny itp. Pracownik może również zamawiać jedzenie przez internet, a karta dodatkowo daje mu zniżki na posiłki nawet do 70%.

Wybierając karty Edenred pracodawcy mają gwarancję, że pracownik będzie miał swobodę w wyborze posiłku. Posiłek będzie mógł być zbilansowany i regularny. To z kolei przełoży się na dobrą energię zatrudnionych osób i ich efekty w pracy. Szef dodatkowo zyska łatwy sposób rozliczeń tego typu świadczeń i kontrolę nad wydatkami na ten cel. Nie bez znaczenia będą też oszczędności natury prawnej – w zakresie ZUS i podatków.

Edenred – zaufany i doświadczony partner

Edenred działa od 50 lat i jest światowym liderem świadczącym usługi przedpłacone. Spółka obecna w 45 krajach, współpracuje z ponad 770 tysiącami Klientów, stawiając na indywidualne podejście, elastyczne dopasowanie oferty i najwyższą jakość obsługi. Jest prekursorem we wprowadzaniu na rynek innowacyjnych produktów, usług oraz serwisów online.

Więcej na kartylunch.edenred.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

edenred polska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »