Firma » Biznes

Otrivin w walce ze smogiem

Otrivin w walce ze smogiem
Zobacz więcej zdjęć »
Znamy już zwycięzców konkursu „Smogathon” skierowanego do startupów, naukowców i innych osób, które tworzą innowacyjne rozwiązania antysmogowe.

Nagroda specjalna ufundowana przez markę Otrivin została przyznana amerykańskiemu startupowi Artveoli – producentowi innowacyjnych systemów filtrujących powietrze, w tym paneli ściennych, które pochłaniają nadmiar CO2 z powietrza, przekształcając go w tlen. 

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 Smog to jedno z największych zagrożeń mieszkańców dużych miast nie tylko na świecie, ale także w Polsce. Naukowcy od wielu lat pracują nad rozwiązaniami, które pomogą poprawić jakość życia i pozwolą nam oddychać zdrowym, czystym powietrzem. W całym kraju pojawia się coraz więcej stacji monitorujących jakość powietrza, rośnie liczba ofert maseczek pozwalających swobodnie oddychać. To wszystko, to tylko tymczasowe środki zaradcze, ale także sygnał, że rośnie społeczna świadomość na temat skutków jakie niesie za sobą smog.

 

Jesienią 2015 roku, gdy poziom zanieczyszczeń w Krakowie przekroczył wszystkie dopuszczalne normy, grupa młodych ludzi postanowiła zacząć działać i zadbać o naszą przyszłość. Smogathon, to międzynarodowy konkurs na najlepszą innowację w walce ze smogiem. Najbardziej obiecujące projekty mogą liczyć na wysokie granty naukowe na dalsze badania i rozwój pomysłów. W tym roku 75% funduszy pochodzących z grantów zostało przeznaczonych na wdrożenie najlepszych rozwiązań w Krakowie! Po raz pierwszy została także przyznana nagroda specjalna ufundowana przez markę Otrivin, która jest własnością GSK.

„Problem sam nie zniknie, ale możemy z nim walczyć poprzez wspieranie projektów, które umożliwią nam oddychanie czystym powietrzem, a przez to korzystnie wpływa na nasze zdrowie” – powiedziała Karolina Stępniak-Szymańska, Senior Brand Manager w GSK Polska. – „W Pekinie powstają ponad 7-metrowe wieże oczyszczające powietrze, miasta wprowadzają ograniczenia w ruchu spalinowym, państwa inwestują w alternatywne źródła energii. Czyste powietrze to nasza lepsza przyszłość, to możliwość spędzenia czasu poza domem z przyjaciółmi lub rodziną – dlatego marka Otrivin wspiera projekty, które mają na celu poprawę komfortu życia i ochronią nasze zdrowie przed chorobami i infekcjami dróg oddechowych usuwając z powietrza pyły oraz toksyczne związki chemiczne”.

Walka o czyste powietrze toczy się na trzech płaszczyznach – edukacja, modernizacja infrastruktury oraz innowacyjność, czyli nowe sposoby radzenia sobie z zaistniałą sytuacją. Każdy pomysł zdaniem założycieli Smogathonu jest wart rozważenia, szczególnie, że co roku w Polsce na skutek oddychania złej jakości powietrzem przedwcześnie umiera ponad 51 tys. osób[1]. Dla porównania: w 2016 roku w wypadkach samochodowych zginęły 2993 osoby.  Astma, alergia, czy niewydolność oddechowa może mieć bardzo groźne skutki, dlatego tak istotne jest także prawidłowe leczenie. Każdy powinien mieć szansę, żeby oddychać relatywnie czystym powietrzem, stąd zaangażowanie marki Otrivin.


Otrivin to najczęściej kupowany produkt na katar i zatkany nos oraz  jedna z wiodących marek należących do GSK, globalnej firmy z obszaru ochrony zdrowia. Produkty Otrivin są zalecane przy nadmiernym przekrwieniu błony śluzowej nosa w przebiegu przeziębienia i zapalenia zatok. Otrivin szybko udrażnia nos i zapobiega nadmiernemu wysychaniu i podrażnieniu błony śluzowej, przynosząc ulgę i swobodny oddech.

 

Finał tegorocznej edycji Smogathon odbył się w Krakowie, w dniach 25-26 listopada 2017 roku. Lista zwycięsców została ogłoszona podczas Wielkiego Finału konferencji Global Clean Air Summit
w poniedziałek, 27 listopada br.

Zwycięzcą konkursu został amerykański startup Artveoli, udowodnił, że niemożliwe stało się możliwe. Artveoli stworzył designerski panel, zamieniający dwutlenek węgla w tlen. Urządzenie ma kształt i wygląd obrazu, który można umieścić na ścianie. Ale to nie estetyka w tym projekcie jest najistotniejsza. Najważniejszy jest sam pomysł wytwarzania tlenu. Zawieszenie tego urządzenia na ścianie będzie zbawienne dla zdrowia, pomoże w koncentracji, wydajności pracowników (jeśli “obraz” zawiśnie w biurze). Urządzenie zapewnia dokładną wentylację pomieszczeń- co jest niezwykle istotne dla osób, które z różnych przyczyn – w tym zdrowotnych – nie mogą samodzielnie wyjść na świeże powietrze, a także dla dzieci, które większość dnia spędzają w pomieszczeniach szkolnych i przedszkolach. Duże stężenie CO2 może mieć wiele negatywnych konsekwencji, takich  jak bóle głowy, przewlekłe zmęczenie, senność, mdłości, a nawet ataki astmy. Pomysł Artveoli pomaga te stężenie redukować.

Zwycięscy konkursu otrzymali niezależną nagrodę ufundowana przez markę Otrivin  w wysokości 50 tys. zł oraz nagrodę główną, ufundowaną przez Smogathon, czyli 100 tysięcy dolarów z zaznaczeniem, że 75 proc. tej kwoty ma być przeznaczone na wdrożenie tego systemu w Krakowie.





Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Weber Shandwick

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »