Dom » Wnętrza

Otulony drewnem. Ciepły i przytulny dom w Rzeszowie

Otulony drewnem. Ciepły i przytulny dom w Rzeszowie
Zobacz więcej zdjęć »
Naturalne materiały, wysokiej jakości wyposażenie i proste nowoczesne formy. Wszystko to ubrane w sprzyjający wyciszeniu i relaksacji styl skandynawski.

Tak 200-metrowy dom w Rzeszowie zaprojektowali architekci Jakub Lutak i Łukasz Magoń, ambasadorzy marki Geberit, którzy łącząc funkcjonalność z wygodą stworzyli wnętrza pełne ciepła i przytulności.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Dom miał być schronieniem przed troskami codziennego dnia oraz miejscem wypoczynku dla niedużej rodziny. Inwestorzy do współpracy przy aranżacji wnętrz zaprosili architektów wnętrz Jakuba Lutaka i Łukasza Magonia z rzeszowskiej pracowni projektowej - pracownia14. Ci zaś, podążając za potrzebami i oczekiwaniami klientów, postawili na styl nowoczesny z elementami stylu skandynawskiego, wysokiej jakości naturalne materiały oraz proste, minimalistyczne formy służące wygodzie na co dzień. Stąd w 200-metrowym domu jest nowocześnie, przytulnie, a przede wszystkim komfortowo.

Wypoczynek w strefie dziennej

Przekonuje o tym otwarta strefa dzienna, gdzie jasna kolorystyka oraz drewno, także w jasnym wybarwieniu, budują kameralny klimat sprzyjający relaksowi. Przestronny salon, dzięki ograniczonym do minimum elementom wyposażenia oraz prostym, nowoczesnym formom mebli wypoczynkowych sprzyja wspólnemu spędzaniu czasu z bliskimi. Przyjaznej atmosfery nie zakłócają tu odgłosy z kuchni, która choć otwarta, schowana została za zabudową RTV. Kubistyczna bryła tej ostatniej i powtarzające jej kształt fronty ukrytych tu szafek tworzą jednolitą powierzchnię - identyczną z dębowym dekorem na ścianie za kanapą oraz podłogi. To efekt zamierzony, ma bowiem pomóc właścicielom w zachowaniu porządku i ładu, także wizualnego.

Funkcjonalna kuchnia

Lakierowane w macie fronty dębowe w bardzo jasnym wykończeniu pojawiają się także w części kuchennej, która dzięki zwartej zabudowie meblowej jest funkcjonalna i łatwa do utrzymania w czystości. Dekor dębu połączono tu ze spiekami kwarcowymi w kolorze betonu, co z jednej strony podkreśla prostotę obranej stylistyki skandynawskiej, z drugiej zapewnia trwałość na lata, która, jak podkreślają architekci, stanowi istotną wartość projektu. Łącznikiem między kuchnią a salonem jest zaś duża jadalnia z nowoczesnym stołem i tapicerowanymi krzesłami. Uwagę przykuwa tu jednak dekoracyjna tapeta z motywem z natury.

Stonowana sypialnia

Równie stonowany jest wystrój pomieszczeń prywatnych właścicieli oraz łazienek. Mają one bowiem służyć relaksowi, budując zaciszny, ciepły nastrój. Stąd główna sypialnia zaprojektowana została z naciskiem na funkcjonalność i wygodę. Odnajdziemy tu znane z części dziennej materiały wykończeniowe - jasny dąb (także wykorzystany jako dekoracja ścienna) i naturalne tkaniny, które ocieplają pomieszczenie. Powtórzone zostały także proste, nowoczesne bryły mebli. Nie rzucają się one w oczy, zapewniając przy tym sporo miejsca do przechowywania.

Łazienka bliska naturze

W koncepcję aranżacyjną wnętrz, utrzymanych w stylu rodem z Północy, doskonale wpisuje się również główna łazienka. Tu także odnajdziemy jasne, stonowane kolory, fornir dębowy oraz płytki gresowe imitujące piaskowiec. Naturalny charakter pomieszczenia podkreśla zieleń stabilizowana, zdobiąca całą ścianę za wolnostojącą wanną. Na funkcjonalny charakter łazienki wskazuje zaś wybór wyposażenia. Architekci, zgodnie z założeniem, że wnętrza powinny służyć właścicielom przez długie lata, a przy tym być wygodne i łatwe w utrzymaniu czystości, postawili na produkty z portfolio marki Geberit.

Wyposażenie ma znaczenie

Stąd w strefie WC znalazła się toaleta myjąca Geberit AquaClean Mera, która zapewnia higieniczną czystość i komfort korzystania na co dzień. Nieregularny układ frontów zabudowy zestawu podtynkowego Geberit wykonany z płyty lakierowanej matowej idealnie komponuje się z przyciskiem spłukującym Geberit Sigma20. Podobnie w strefie umywalki - dębowe szafki z kamiennym blatem efektownie eksponują umywalki nablatowe Geberit Variform. Ponieważ często o funkcjonalności wnętrza przesądzają te elementy wyposażenia, które nie rzucają się w oczy, także i w tym projekcie nie mogło zabraknąć sprytnie ukrytych rozwiązań. Do nich z pewnością należy odpływ liniowy Geberit CleanLine w strefie prysznica, który nie tylko idealnie komponuje się z posadzką, ale i zapewnia niezwykle łatwe czyszczenie.

Więcej informacji na www.geberit.pl

Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w blisko 50 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,9 mld franków szwajcarskich w 2017 roku zatrudniając około 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

OKK!

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »