Rozrywka i wypoczynek » Hobby

Pajączki do rączki tylko w Bonarce

Pajączki do rączki tylko w Bonarce
Zobacz więcej zdjęć »
Na mapie Krakowa pojawiła się wyjątkowa atrakcja: wystawa pająków i skorpionów. Od 10 września w krakowskiej Bonarce jej bohaterami jest ponad 60 gatunków pajęczaków, reprezentujących przekrój gatunków z różnych kontynentów.

Na wystawie, pośród ponad 60 żywych okazów, można zobaczyć m.in.:

  • najbardziej znanego pająka świata - „czarną wdowę" (Latrodectus mactans),
  • największego ptasznika „goliata olbrzymiego" (Theraphosa blondi),
  • oraz świecącą w świetle UV grupową hodowlę skorpionów (Heterometrus cyaneus).

Zamknięte szklane terraria zapewniają bezpieczeństwo, pozwalają na swobodne filmowanie i fotografowanie prezentowanych okazów. Dzięki specjalnej budowie terrariów, pająki i skorpiony przebywają w warunkach zbliżonych do tych, w jakich żyją w swoim naturalnym środowisku.

- To wystawa dla każdego, niezależnie od wieku. Wydarzenie ma ponadto duże walory edukacyjne i mamy nadzieję, że przyczyni się do lepszej znajomości, tego wciąż mało odkrytego, świata pajęczaków - mówi Katarzyna Kasprzak, Marketing Manager Bonarki z ramienia NEPI Rockcastle.

Elementami ułatwiającymi zwiedzanie wystawy są m.in. tablice i plansze informacyjne, zdjęcia różnych gatunków pajęczaków, a także telewizory, na których wyświetlane są materiały edukacyjne. Na miejscu dostępni są także opiekunowie dydaktyczni posiadający ogromną wiedzę na temat pajęczaków.

Odwiedzający mogą liczyć też na dodatkowe atrakcje. O każdej pełnej godzinie doświadczony hodowca opowiada o pajęczakach i wyciąga niegroźnego ptasznika z terrarium, którego chętni mogą potrzymać na ręce. Wystawa to świetna zabawa i widowisko, które ożywia wyobraźnię. Zwiedzający poznają nie tylko egzotyczny świat pająków i skorpionów oraz ciekawostki, ale także zweryfikują wiele obiegowych opinii, np. przekonają się, że pająk nie jest wcale taki straszny.

Całość stałej ekspozycji dopełnia artystyczna sala zaprojektowana przez wrocławskich artystów - Michała Niedziewicza i Andreja Shevcowa. Artyści zaprezentowali autorską historię opowiadającą spotkanie ludzi pierwotnych z prehistorycznymi skorpionami. Liczne fluorescencyjne murale i instalacje wprowadzą zwiedzających w wyjątkową luminescencyjną przestrzeń, ukazując niesztampowe podejście do tematyki pajęczaków. Wielki 3-metrowy egzoszkielet skorpiona, rzeźby i nici pajęczej świeci przeniosą widza w inny świat, będąc niepowtarzalną okazją do zrobienia pamiątkowych zdjęć.

Debiutująca na taką skalę w Krakowie wystawa pajęczaków wcześniej była prezentowana w renomowanych muzeach oraz innych miejscach ekspozycyjnych w 18 krajach Europy. Wystawa jest czynna codziennie, również w niedziele niehandlowe, w godz. 10:00 - 20:00. Jest zlokalizowana na poziomie +1, obok wejścia do Cinema City.

- Jako doświadczeni, wieloletni hodowcy działamy zgodnie z procedurami oraz dobrymi zwyczajami. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zapewnić zwierzętom warunki życiowe zbliżone do naturalnych. Stale obecni na wystawie hodowcy dbają o komfort zwierząt oraz o bezpieczeństwo zwiedzających - mówi Krzysztof Wysocki, Manager Wystawy.

Bilet można kupić online na stronie wystawapajakow.pl/bonarka lub w kasie wystawy w Bonarce.
Dzieci do lat 4 - wejście gratis. Ceny biletów: normalny 25 zł, ulgowy 20 zł, grupy szkolne 16 zł, bilet rodzinny (2+2): 75 zł.

BONARKA I NEPI ROCKCASTLE PLC

Bonarka to wielofunkcyjne centrum miejskie, powstałe na obszarze 19 ha poprzemysłowych terenów dawnych
zakładów chemicznych w krakowskiej dzielnicy Podgórze. Na ponad 92 tys. m2 powierzchni użytkowej znajduje się 230 punktów handlowo-usługowych i restauracji, w tym Auchan, Media Expert, TK Maxx oraz kino Cinema City -
jeden z największych multipleksów kinowych w Polsce. Do dyspozycji klientów jest bezpłatny parking, mogący pomieścić 3200 samochodów. Ponadto na terenie Bonarki znajduje się jeden z pierwszych na świecie ośrodków edukacyjno-wychowawczych w centrum handlowym: „Siemacha Spot".

Właścicielem centrum jest NEPI Rockcastle. Obiektem zarządza firma APSYS.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

bezstronny22

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »