Technologie » Komputery

Panda Cloud Antivirus

Panda Cloud Antivirus
Zobacz więcej zdjęć »
Najnowsze wersje Panda Cloud Antivirus zapewniają doskonałą ochronę przed złośliwym oprogramowaniem przy minimalnym wykorzystaniu zasobów komputera.

Panda Cloud Antivirus, pierwsza i jedyna bazująca na technologii Cloud usługa ochrony przed złośliwym oprogramowaniem przeznaczona dla użytkowników domowych, działająca zarówno podczas połączenia z internetem jak i bez takiego połączenia, została ulepszona i poszerzona.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link BuildinguAktualizacja Panda Cloud Antivirus Free Edition poprawia i rozszerza ochronę, którą zapewniał oryginalny bezpłatny program, a Panda Cloud Antivirus Pro jest marką nowej komercyjnej wersji produktu, która oferuje  rozszerzone wsparcie i automatyzację pracy podnosząc komfort użytkowania. Oba programy, dostępne do pobrania na stronie http://www.cloudantivirus.com, wytyczają nowy standard w wykrywaniu złośliwego oprogramowania przy minimalnym wykorzystaniu zasobów komputera.

„Od debiutu w ubiegłym roku programu Panda Cloud Antivirus blisko 10 milionów użytkowników wybrało tę bezpłatną usługę jako preferowany antywirus”, mówi Pedro Bustamante, starszy doradca ds badań i rozwoju w Panda Security. „Wprowadzając nowe produkty stworzyliśmy dwie opcje dla użytkowników. Obie zawierają ulepszenia, które sprawiają, że ochrona komputera jest jeszcze łatwiejsza i bardziej przejrzysta. Free Edition zapewnia użytkownikom najlepszą na rynku podstawową i bezpłatną ochronę dzięki Kolektywnej Inteligencji, technologii Panda Security opartej na modelu cloud computing umożliwiającej analizę złośliwego oprogramowania. Panda Cloud Antivirus Pro Edition oferuje w pełni automatyczne oraz rozszerzone usługi ochrony w bardzo przystępnej cenie”.

Ceniony jako pierwsza bezpłatna usługa ochrony „w chmurze” (jak określany jest internet ) dla użytkowników domowych, Panda Cloud Antivirus zapewnia natychmiastową ochronę przed realnymi zagrożeniami przy znikomym obciążeniu komputera. Minimalne wykorzystanie zasobów komputera to jedna z największy zalet Kolektywnej Inteligencji, opatentowanej technologii Panda Security pozwalającej na automatyczne gromadzenie i przetwarzanie milionów próbek złośliwego oprogramowania w chmurze zamiast lokalnie na komputerze użytkownika. Rezultat to wydajna, precyzyjna ochrona przed złośliwym oprogramowaniem, która zużywa zaledwie 15 MB pamięci RAM wobec 60 MB wykorzystywanych przez tradycyjne antywirusy oparte na bazach sygnatur.

Dowiedziono, że Kolektywna Inteligencja zapewnia doskonałą ochronę zarówno przed znanym, jak i nieznanym złośliwym oprogramowaniem, określanym również jako zagrożenia typu zero-day. W teście porównawczym wiodących bezpłatnych programów antywirusowych przeprowadzonym niedawno przez AV-Test.org dla c’t Magazine program Panda Cloud Antivirus osiągnął o 42,5% lepszy wynik pod względem wykrywania zagrożeń typu zero-day od innych testowanych rozwiązań. Poniższa tabela zawiera ostatnie wyniki testów porównawczych Panda.

 

Data

Test porównawczy

Wskaźnik wykrywania na żądanie

Sierpień 2009

AV-Test.org dla PC World 

99,4 %

Luty 2010

AV-Comparatives.org

99,2 %

Maj 2010

PCSecurityLabs

99,7 %

Maj 2010

AV-Test.org dla c’t Magazine

99,4 %

 

Panda Cloud Antivirus, teraz dostępny w 20 językach w tym w polskim, został wysoko oceniony przez PCMag.com, PC World i CNET jako pierwszy bezpłatny antywirus oparty w całości na infrastrukturze cloud computing. Opracowany przez Panda Security innowacyjny model odwrotnej analizy sygnatur, który przekazuje informacje o pożytecznym i złośliwym oprogramowaniu do bazy danych Kolektywnej Inteligencji, zapewnia szybkie skanowanie w poszukiwaniu najnowszego i najbardziej niebezpiecznego złośliwego oprogramowania.

Neil Rubenking, analityk zabezpieczeń z PCMag.com, mówi: „Panda Cloud Antivirus 1.0 to najlepsze bezpłatne oprogramowanie antywirusowe dostępne na rynku (…) a także laureat naszej nagrody Editor’s Choice w kategorii bezpłatnych antywirusów”.[1]

Nowe funkcje Panda Cloud Antivirus Free Edition:

·         Zaawansowana konfiguracja i wykluczenia pozwalają użytkownikom dostosowywać niektóre funkcje, takie jak blokowanie i analiza behawioralna, aby lepiej odpowiadały ich indywidualnym potrzebom i wymaganiom systemowym.

·         Blokada behawioralna zapewnia natychmiastową ochronę przed nowym złośliwym oprogramowaniem i wyspecjalizowanymi atakami.

·         Samodzielna ochrona plików i konfiguracji antywirusa uniemożliwia wyłączenie ochrony przez wyspecjalizowane ataki złośliwego oprogramowania.

Dodatkowe funkcje Cloud Antivirus Pro Edition:

·         Automatyczne, przejrzyste aktualizacje zapewniają całkowicie automatyczną ochronę, eliminując potrzebę przeinstalowywania antywirusa po każdym wyjściu nowej wersji.

·         Automatyczne szczepienie dysków USB i twardych gwarantuje, że żaden typ dysku nie będzie przenosił infekcji w czasie, gdy użytkownicy są offline.

·         Dynamiczna analiza behawioralna zapewnia dodatkową warstwę ochrony poprzez analizę działających procesów i blokowanie wszystkich, które okażą się złośliwe.

·         Całodobowe wielojęzyczne wsparcie techniczne na stronie http://www.cloudantivirus.com/forum.

Panda Cloud Antivirus otrzymał liczne nagrody, w tym:

·       Editors’ Choice, PCMag.com, USA

·       Best Tech of the Year, LAPTOP Magazine, USA

·       Doskonałość, 5/5 gwiazdek, Rosoft Download, USA

·       5 gwiazdek, Downloads Café, USA

·       Wybór redakcji, Up to Down, Hiszpania

·       5 gwiazdek, Soft Tester, Wielka Brytania

Cennik i dostępność

Cena Panda Cloud Antivirus Pro Edition to 99 złotych. Oba produkty są dostępne do pobrania na stronie http://www.cloudantivirus.com.

O firmie Panda Security

Założona w 1990 roku firma Panda Security jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań zabezpieczających opartych na technologii Cloud Computing. Produkty firmy są dostępne w ponad 23 językach i korzystają z nich miliony użytkowników w 195 krajach na całym świecie. Panda Security to pierwsza firma z branży security IT, która wykorzystała możliwości Cloud Computing wraz z technologią Kolektywnej Inteligencji. Ten innowacyjny model ochrony może każdego dnia automatycznie zanalizować i klasyfikować tysiące nowych próbek złośliwych programów, gwarantując firmom i użytkownikom domowym najbardziej efektywną ochronę proaktywną przeciwko zagrożeniom pochodzącym z internetu, przy minimalnym wpływie na wydajność komputera. Panda Security posiada 56 biur na całym świecie, a główne siedziby firmy mieszczą się w Kalifornii oraz w Hiszpanii.

W Polsce Panda Security działa od września 2001 roku. Firma znajduje się w ścisłej czołówce producentów najlepiej rozpoznawanych i ocenianych programów antywirusowych w Polsce. Ich dystrybutorami są: ABC Data, Action, Incom i AB. Programy dostępne są również w Media Markt, Saturn Planet, Empik, Euro RTV AGD oraz sieciach Komputronik i Vobis.

Oficjalna strona polskiego oddziału Panda Security Polska: www.pspolska.pl

Strona korporacyjna Panda Security: www.pandasecurity.com


Kontakt dla mediów:
studio PRowokacja Agencja Public Relations
biuro@studioprowokacja.pl
tel. 42 209 17 45Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

studio PRowokacja

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »