Technologie » Komputery

Panda Cloud Antivirus w nowej wersji 1.3

Panda Cloud Antivirus w nowej wersji 1.3
Zobacz więcej zdjęć »
Panda Security wprowadziła nową wersję programu zabezpieczającego Panda Cloud Antivirus 1.3, który zapewnia ochronę w czasie rzeczywistym przy minimalnym obciążeniu zasobów komputera.

Ulepszony program wykorzystuje m.in. nową warstwę ochrony opartej na technologii cloud computing dzięki której skutecznie blokuje złośliwe strony www.

Panda Cloud Antivirus 1.3 to najnowsze rozwiązanie w zakresie ochrony antywirusowej dla użytkowników komputerów domowych. Program trafia na rynek w dwóch edycjach: bezpłatnej oraz Pro. Obie zawierają nowe zabezpieczenie przed złośliwymi stronami oraz dodatkowe ulepszenia. Panda Cloud Antivirus 1.3 zapewnia ochronę w czasie rzeczywistym przy minimalnym obciążeniu zasobów komputera, zgodnie z oczekiwaniami użytkowników. Obydwa programy można pobrać ze strony: http://www.cloudantivirus.com/pl/

Nowe funkcje i automatyczna aktualizacja

Panda Cloud Antivirus 1.3 w edycjach bezpłatnej i Pro otrzymały nową warstwę ochrony opartej na technologii cloud computing. Umożliwiło to dodanie funkcji filtrowania URL i sieci Web, która blokuje podejrzane i złośliwe strony, zanim zdołają one wykorzystać luki systemu użytkownika i dokonać w nim szkód. Ponadto użytkownicy bezpłatnej edycji mogą teraz korzystać z automatycznych i przejrzystych aktualizacji najnowszych wersji programu: funkcja ta była dotychczas zarezerwowana tylko dla użytkowników edycji Pro.

Darmowa ochrona bez reklam pop-up

Dotychczas tylko użytkownicy wersji Pro nie musieli oglądać reklam w oknach pop-up, teraz nie będzie ich również w bezpłatnej edycji. Najnowsza Panda Cloud Antivirus 1.3 posiada również udoskonalone moduły Kosza i Kwarantanny, co upraszcza zarządzanie zagrożeniami. „W Panda Security uważamy, że każdy użytkownik komputera domowego powinien mieć dostęp do znakomitego rozwiązania zabezpieczającego, nie tylko ze względu na indywidualne bezpieczeństwo, ale również z myślą o wspólnym bezpieczeństwie społeczności internetowej" - powiedział Maciej Sobianek, ekspert ds. bezpieczeństwa Panda Security Polska. „Bezpłatna wersja Panda Cloud Antivirus 1.3 w dalszym ciągu zapewnia najlepszą bezpłatną ochronę, teraz bez reklam, a edycja Pro pozostaje doskonałą inwestycją w bezpieczeństwo komputera domowego za rozsądną cenę" - dodaje Sobianek.

Panda Cloud Antivirus wygrywa w testach porównawczych

Podstawą programu Panda Cloud Antivirus jest Kolektywna Inteligencja, opatentowana technologia, która automatycznie zbiera i przetwarza w chmurze miliony próbek złośliwych kodów. W najnowszym teście porównawczym wiodących bezpłatnych programów antywirusowych przeprowadzonym przez AV-Test.org (Q2 Product Review and Certification Report - zestawienie dostępne w jez. angielskim) oprogramowanie Panda Security zajęło najwyższą pozycję, wykrywając 99,87 proc. zagrożeń z biblioteki znanych złośliwych kodów, osiągając najlepszy wynik ze wszystkich testowanych produktów. Poniższe zestawienie przedstawia ostatnie wyniki porównawcze Panda w zakresie wykrywania na żądanie:

1.Test porównawczy AV-Comparatives.org z lutego 2010: program Panda wykrył 99,2 procent zagrożeń.

2.Test porównawczy PC Security Labs z maja 2010: program Panda wykrył 99,7 procent zagrożeń

3.Test porównawczy AV-Test.org for Q2 Product Review z sierpnia 2010: program Panda wykrył 99,87 procent zagrożeń

Panda Cloud Antivirus stale zdobywa prestiżowe nagrody branżowe i wyróżnienia za zdolność zapewniania ochrony w czasie rzeczywistym przy minimalnym wpływie na wydajność komputera. Produkt otrzymał m.in. nagrodę Wall Street Journal Technology Innovation (http://tnij.org/nagrodawsj) oraz został uznany za najlepszy wybór wśród bezpłatnych antywirusów przez redakcję PCMag.com

Cena i dostępność

Panda Cloud Antivirus w wersji Pro kosztuje 99 PLN. Wersje w języku polskim (bezpłatną i Pro) można pobrać ze strony: http://www.cloudantivirus.com/pl/

O firmie Panda Security

Założona w 1990 roku firma Panda Security jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań zabezpieczających opartych na technologii Cloud Computing. Produkty firmy są dostępne w ponad 23 językach i korzystają z nich miliony użytkowników w 195 krajach na całym świecie. Panda Security to pierwsza firma z branży security IT, która wykorzystała możliwości Cloud Computing wraz z technologią Kolektywnej Inteligencji. Ten innowacyjny model ochrony może każdego dnia automatycznie zanalizować i klasyfikować tysiące nowych próbek złośliwych programów, gwarantując firmom i użytkownikom domowym najbardziej efektywną ochronę proaktywną przeciwko zagrożeniom pochodzącym z internetu, przy minimalnym wpływie na wydajność komputera. Panda Security posiada 56 biur na całym świecie, a główne siedziby firmy mieszczą się w Kalifornii oraz w Hiszpanii.

W Polsce Panda Security działa od września 2001 roku. Firma znajduje się w ścisłej czołówce producentów najlepiej rozpoznawanych i ocenianych programów antywirusowych w Polsce. Ich dystrybutorami są: ABC Data, Action, Incom i AB. Programy dostępne są również w Media Markt, Saturn Planet, Empik, Euro RTV AGD oraz sieciach Komputronik i Vobis.

Oficjalna strona polskiego oddziału Panda Security Polska: www.pspolska.pl

Strona korporacyjna Panda Security: www.pandasecurity.com


Kontakt dla mediów:

Panda Security Polska

Dariusz Kostanek

darek.kostanek@pl.pandasecurity.com

+48 691 91 00 30

+48 22 540 18 06

ul. Wiktorska 63

02-587 Warszawa

studio PRowokacja Agencja Public Relations

Agnieszka Burzyńska/ Paulina Śliwińska

agnieszka.b@studioprowokacja.pl / paulina.s@studioprowokacja.pl

+48 691 91 00 37 / +48 691 91 41 30

+48 42 209 17 45

ul. Puszkina 80, 92-516 ŁódźRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

studio PRowokacja

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »