Technologie » Komputery

Panda Cloud Antivirus zdobywa certyfikat ICSA Labs

Panda Cloud Antivirus zdobywa certyfikat ICSA Labs
Zobacz więcej zdjęć »
Panda Cloud Antivirus jako jeden z pierwszych programów antywirusowym działających w technologii Cloud Computing otrzymał certyfikat przyznawany przez ICSA Labs. Certyfikat zawdzięcza swoim zdolnościom wykrywania oraz usuwania wirusów z komputerów osobistych i serwerów.

Panda Cloud Antivirus, opracowany przez firmę Panda Security, reprezentuje nowy model zabezpieczeń oparty na niezwykle lekkiej architekturze klient-serwer, która analizuje i blokuje złośliwe oprogramowanie znacznie skuteczniej i wydajniej niż tradycyjne produkty wykorzystujące lokalnie instalowane sygnatury.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

To ekscytujące, że przemysł zabezpieczeń zaczyna wykorzystywać architekturę opartą na technologii Cloud Computing, która przyniesie wielkie korzyści konsumentom i przedsiębiorstwom, m.in. szybsze skanowanie" - mówi Andrew Hayter, kierownik programu zwalczania złośliwych kodów w ICSA Labs. „Szczególnie na rodzącym się rynku produkty najważniejszych firm są rygorystycznie testowane przez niezależną jednostkę certyfikującą, taką jak ICSA Labs, w celu upewnienia się, że spełniają one standardy jakości i niezawodności" - dodaje Hayter.

Według Pedro Bustamante, starszego doradcy ds. badań w Panda Security: „Panda Cloud Antivirus zyskał uznanie zarówno ze względu na innowacyjność programu (jest jednym z  pierwszych antywirusów nieobciążającym zasobów systemu dzięki zastosowaniu technologii Cloud Computing), jak i skuteczność w wykrywaniu i neutralizowaniu złośliwego oprogramowania. Certyfikat ICSA Labs potwierdza, że nasze rozwiązanie chroni naszych użytkowników naprawdę skutecznie".

Polską wersję Panda Cloud Antivirus można pobrać bezpłatnie ze strony: www.cloudantivirus.com/pl. Dzięki przeniesieniu procesu analizy i identyfikacji złośliwego oprogramowania do „chmury" oraz zastosowaniu bezinterwencyjnych technik przechwytywania w architekturze typu klient, Panda Cloud Antivirus zapewnia zaawansowaną ochronę przed nowymi i nieznanymi wirusami przy pomocy niezwykle lekkiego, oszczędnego agenta.

Certyfikacja ICSA Labs
Aby zdobyć certyfikat ICSA Labs, antywirus musi spełniać wszystkie kryteria wykrywania złośliwego oprogramowania w komputerach osobistych i serwerach. Produkt musi wykazać zdolność wykrywania, identyfikacji oraz zapobiegania samoreplikacji wirusów, nie odnotowując fałszywych trafień.

Ponadto Panda Cloud Antivirus spełnia wszystkie kryteria dotyczące oczyszczania komputerów osobistych i serwerów ze złośliwego oprogramowania, w tym usuwania z zainfekowanych plików i sektorów wirusów rozprzestrzeniających się („in-the-wild").  Produkty z certyfikatem muszą być w stanie usunąć wszystkie wirusy, nie wywierając niekorzystnego wpływu na stan danych i funkcjonalności sprzed infekcji.

Kontakt dla mediów:

studio PRowokacja Agencja Public Relations
biuro@studioprowokacja.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

studio PRowokacja Agencja Public Relations
http://www.studioprowokacja.pl

Komentarze (1)

  • avatar
    Moor 2010-03-25 00:09:03

    A tyle osób wątpiło w technologię Cloud i wirusa opartego wyłącznie na chmurze.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »