Technologie » Komputery

Panda Security 2010 najlepszym programem antywirusowym

Panda Security 2010 najlepszym programem antywirusowym
Zobacz więcej zdjęć »
Program Panda Security 2010 zdobył 1. miejsce w teście programów antywirusowych, które przeprowadza prestiżowa organizacja AV-Test.org na zlecenie magazynu Komputer Świat (nr 24/2009). Panda Security osiągnęła skuteczność 99,9%. W teście bierze udział aż 9 programów.

Panda Security od wielu miesięcy utrzymuje się w czołówce programów antywirusowych w testach długoterminowych publikowanych w magazynie Komputer Świat.

Pakiety bezpieczeństwa testowane przez organizację AV-Test.org co tydzień muszą rozpoznać ponad 260 tys. aktywnych zagrożeń. Program Panda Security osiągnął skuteczność 99,9%, wykrył prawie wszystkie zagrożenia, nie rozpoznając jedynie 229 z nich, co jest najlepszym wynikiem w teście; dla porównania produkt firmy Kaspersky nie zdołał zablokować ponad 5 tys. wirusów.

Rozwiązania Panda Security w wersji 2010 zostały stworzone specjalnie z myślą o zapewnieniu maksymalnej ochrony przy minimalnym wykorzystaniu zasobów komputera. Dzięki technologii Kolektywnej Inteligencji produkty Panda Security 2010 mają o 80 proc. zwiększoną wydajność w porównaniu do wersji wcześniejszych. Rozwiązania oferują również o 60 proc. większą szybkość wyszukiwania i o 40 proc. większą szybkość pobierania, wykorzystując tylko 8 MB pamięci komputera.

Technologia Kolektywna Inteligencja umożliwia  gromadzenie „w chmurze”, jak popularnie określa się internet, informacji o złośliwym oprogramowaniu w celu automatycznego rozpoznawania i klasyfikowania nowych wirusów. Proces analizy i eliminacji nowego zagrożenia zajmuje tylko kilka minut. W odróżnieniu od tradycyjnych metod ochrony nie są w tym celu angażowane zasoby komputera użytkownika. Kolektywna Inteligencja jest więc połączeniem technologii lokalnej detekcji z przetwarzaniem w czasie rzeczywistym w tzw. „chumrze”, co zapewnienia maksymalną ochronę przy minimalnym wykorzystaniu zasobów komputera.

Rozwiązania Panda Security 2010 mają stały dostęp w czasie rzeczywistym do ogromnych zasobów wiedzy, dzięki czemu firma zapewnia użytkownikom najszybszą reakcję na nowe rodzaje złośliwych aplikacji pojawiające się każdego dnia.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

studio PRowokacja Agencja Public Relations
http://www.studioprowokacja.pl

Komentarze (2)

  • miramariage
    miramariage 2011-02-09 12:50:40

    i tak uważam że to kiepski program. Może i dobrze chroni przed wirusami,ale totalnie blokuje normalnie korzystanie z komputera i zabiera dużo pamięci ram. O to chodzi w dobrym programie ? - chyba nie.

  • avatar
    brokk 2009-11-22 15:58:45

    no prosze jakie zaskoczenie? niby dobry program ale że pierwsze miejsce? ani g data ani kasper nie dały rady...no to prawdziwy respect :)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »