Technologie » Internet

Panda Security najskuteczniejsza w najnowszym teście AV-comparatives.org

Panda Security najskuteczniejsza w najnowszym teście AV-comparatives.org
Zobacz więcej zdjęć »
Niezależne laboratorium AV-comparatives.org przetestowało kilkanaście rozwiązań zabezpieczających pod kątem wykrywania zagrożeń z kategorii PUP (potencjalnie niepożądany program) obejmujących spyware, adware i rogueware.

Najwyższą ocenę Advanced+ laboratorium przyznało programowi Panda Antivirus Pro 2011, który osiągnął skuteczność na poziomie 99.9 proc.

Program Panda Antivirus Pro 2011 z nowej linii produktów Panda Security, lidera zabezpieczeń działających w modelu Cloud Security, zwyciężył w ostatnim teście wykrywania na żądanie przeprowadzonym przez AV-comparatives.org, niezależne laboratorium systemów zabezpieczających. AV-comparatives.org przetestowało każde rozwiązanie na 82 036 próbkach. Program Panda Security, który wykrył 99.9 proc. zagrożeń, wykazał wysoką skuteczność wobec zagrożeń tego typu.

Według Raportu PandaLabs 2010 zagrożenia typu PUP stanowią 11 proc. z ponad 20 mln zagrożeń, które pojawiły się i zostały sklasyfikowane przez system Kolektywnej Inteligencji w ubiegłym roku. Ponadto, 40 proc. wszystkich fałszywych programów antywirusowych powstało w 2010 roku. Od pojawienia się pierwszego zagrożenia tego typu, cztery lata temu, laboratorium PandaLabs sklasyfikowało w sumie 5 651 786 indywidualnych przykładów fałszywych antywirusów, z których 2 285 629 pojawiło się w okresie od stycznia do listopada 2010 roku.

Wielokrotnie nagradzany program Panda Antivirus Pro 2011 wchodzi w skład linii produktów Panda Security i jest oparty na tym samym silniku antywirusowym co pozostałe rozwiązania oraz charakteryzuje się taką samą skutecznością. Zastosowana w nim technologia wykrywania i identyfikacji zagrożeń wykorzystuje wiedzę pochodzącą od milionów użytkowników, którzy korzystają z systemu Kolektywnej Inteligencji, umożliwiającego automatyczne wykrywanie, analizę i klasyfikację nowych zagrożeń w czasie rzeczywistym.

Więcej informacji na temat nowych zagrożeń jest dostępna na blogu PandaLabs.

O firmie Panda Security
Założona w 1990 roku firma Panda Security jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań zabezpieczających opartych na technologii Cloud Computing. Produkty firmy są dostępne w ponad 23 językach i korzystają z nich miliony użytkowników w 195 krajach na całym świecie. Panda Security to pierwsza firma z branży security IT, która wykorzystała możliwości Cloud Computing wraz z technologią Kolektywnej Inteligencji. Ten innowacyjny model ochrony może każdego dnia automatycznie zanalizować i klasyfikować tysiące nowych próbek złośliwych programów, gwarantując firmom i użytkownikom domowym najbardziej efektywną ochronę proaktywną przeciwko zagrożeniom pochodzącym z internetu, przy minimalnym wpływie na wydajność komputera. Panda Security posiada 61 oddziałów na całym świecie, a główne siedziby firmy mieszczą się w Kalifornii oraz w Hiszpanii. W ramach polityki społecznej odpowiedzialności biznesu Panda Security współpracuje z ruchem Olimpiady Specjalne, WWF i fundacją Invest for Children.

W Polsce Panda Security działa od września 2001 roku. Firma znajduje się w ścisłej czołówce producentów najlepiej rozpoznawanych i ocenianych programów antywirusowych w Polsce. Ich dystrybutorami są: ABC Data, Action, Incom i AB. Programy dostępne są również w Media Markt, Saturn Planet, Empik, Euro RTV AGD oraz sieciach Komputronik i Vobis.

Oficjalna strona polskiego oddziału Panda Security Polska: www.pspolska.pl
Strona korporacyjna Panda Security: www.pandasecurity.com

Znajdź Panda Security w serwisach Twitter: http://twitter.com/Panda_Security i Facebook: http://www.facebook.com/PandaUSA.

Kontakt dla mediów:
studio PRowokacja Agencja Public Relations
biuro@studioprowokacja.pl
tel. 42 209 17 45Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

studio PRowokacja

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »