Technologie » Komputery

Panda Security w testach porównawczych AV-Comparatives.org 2010

Panda Security w testach porównawczych  AV-Comparatives.org 2010
Zobacz więcej zdjęć »
Program Panda Antivirus Pro 2010 znalazł się w pierwszej trójce rankingu skuteczności wykrywania zagrożeń i szybkości skanowania systemu przeprowadzanych przez prestiżową organizację testującą programy antywirusowe AV-Comparatives.org.

Firma Panda Security, lider zabezpieczeń działających w modelu Cloud Security, powróciła do udziału w głównych testach porównawczych przeprowadzanych przez uznaną organizację testującą programy antywirusowe AV-Comparatives.org. Należą do nich testy na żądanie, retrospektywne oraz całego produktu, a ich celem jest sprawdzenie kluczowych aspektów skuteczności programów antywirusowych.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W pierwszym teście na żądanie eksperci z AV-Comparatives.org przetestowali program Panda Antivirus Pro 2010 który znalazł się w pierwszej trójce programów w wielu kategoriach. Panda Antivirus Pro 2010 (http://www.pspolska.pl/produktyhome/antivirus/) wykrył 99,2 proc. testowanych próbek złośliwego oprogramowania, wyprzedzając rozwiązania Trend Micro, Kaspersky, Eset, McAfee, F-Secure, AVG, Symantec, avast!, Sophos i inne pod względem zdolności wykrywania najnowszych wirusów. Panda Antivirus Pro 2010 był również jednym z trzech najlepszych rozwiązań pod względem szybkości skanowania na żądanie.

Metody testowania w AV-Comparatives.org

Celem testów na żądanie jest sprawdzenie, jak program radzi sobie z wykrywaniem milionów próbek najnowszego złośliwego oprogramowania, a także oszacowanie prawdopodobieństwa błędu pierwszego rodzaju oraz szybkości skanowania. Testy retrospektywne oceniają zdolność heurystyczną produktu, wykorzystując pliki o starszych sygnaturach do wykrywania nowego, nieznanego złośliwego oprogramowania. Testy całego produktu, które wykorzystują bardziej zaawansowaną metodologię testowania, oceniają zdolność programu do ochrony przed rzeczywistymi atakami typu drive-by download oraz przy użyciu pokrewnych technik. Panda Security weźmie również udział w zbliżających się testach wydajności i usuwania szkodliwego oprogramowania.

Kolektywna Inteligencja

Panda Antivirus Pro 2010, jak wszystkie produkty Panda Security, wykorzystuje autorski system Kolektywnej Inteligencji przeznaczony do automatycznego zbierania i przetwarzania milionów próbek złośliwego oprogramowania w chmurze (jak popularnie nazywany jest internet) zamiast na lokalnych komputerach PC. Dzięki temu podejściu programy Panda Security zapewniają natychmiastową, dyskretną ochronę przed znanym i nieznanym złośliwym oprogramowaniem. Kolektywna Inteligencja nie bazuje na tradycyjnym podejściu wykorzystującym pliki definicji przechowywane lokalnie, dlatego produkty Panda zapewniają szybsze skanowanie, czego dowodzą najnowsze wyniki testów AV-Comparatives.org.

„Po raz kolejny okazało się, że podejście Panda Security oparte na technologii Cloud Computing, zapewnia lepsze i szybsze wykrywanie najnowszych zagrożeń" - mówi Maciej Sobianek, specjalista ds. bezpieczeństwa Panda Security. „Wyniki testów AV-Comparatives.org są kolejnym dowodem na to, że Panda jest doskonałą propozycją dla użytkowników, którzy nie chcą wybierać między efektywnością a wydajnością, co ma miejsce w przypadku rozwiązań wykorzystujących jedynie lokalne bazy sygnatur".

Więcej informacji o Panda Antivirus Pro 2010 oraz możliwość zakupu produktu na stronie: http://sklep.pspolska.pl/product.php?id_product=31.

AV-Comparatives.org to austriacka organizacja non-profit, która bezpłatnie udostępnia wyniki niezależnych testów skuteczności programów antywirusowych.

O firmie Panda Security

Założona w 1990 roku firma Panda Security jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań zabezpieczających opartych na technologii Cloud Computing. Produkty firmy są dostępne w ponad 23 językach i korzystają z nich miliony użytkowników w 195 krajach na całym świecie. Panda Security to pierwsza firma z branży security IT, która wykorzystała możliwości Cloud Computing wraz z technologią Kolektywnej Inteligencji. Ten innowacyjny model ochrony może każdego dnia automatycznie zanalizować i klasyfikować tysiące nowych próbek złośliwych programów, gwarantując firmom i użytkownikom domowym najbardziej efektywną ochronę proaktywną przeciwko zagrożeniom pochodzącym z internetu, przy minimalnym wpływie na wydajność komputera. Panda Security posiada 56 biur na całym świecie, a główne siedziby firmy mieszczą się w Kalifornii oraz w Hiszpanii.

Oficjalna strona polskiego oddziału Panda Security Polska: www.pspolska.pl

Strona korporacyjna Panda Security: www.pandasecurity.com

Kontakt dla mediów:
studio PRowokacja Agencja Public Relations
biuro@studioprowokacja.pl
tel. 42 209 17 45Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

studio PRowokacja

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »