Dom » Budownictwo

Panoramiczne widoki zimy z przytulnego wnętrza

Panoramiczne widoki zimy z przytulnego wnętrza
Zobacz więcej zdjęć »
Na skutej lodem wyspie powstał niezwykły dom, który zapewnia mieszkańcom nieograniczony widok na piękno natury, a jednocześnie skutecznie chroni ich przed surowymi warunkami atmosferycznymi.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:Koncepcję modernistycznego budynku, który idealnie wtapia się w otoczenie, zrealizowano między innymi dzięki przemyślanej kombinacji okien i drzwi przesuwnych Schüco z aluminium i PVC-U.

Zaprojektowany i zamieszkany przez nowojorskiego architekta Kingmana Brewstera dom na wyspie Fogo został częściowo osadzony na palach, dzięki czemu wydaje się unosić nad skalistym krajobrazem. Budynek o drewnianej elewacji nawiązuje do miejscowego budownictwa, a jednocześnie ma zaskakująco modernistyczny charakter. Otaczają go mroźny krajobraz i charakterystyczna zabudowa wyspy złożona z niewielkich drewnianych domów na palach, które są otoczone pomostami tworzącymi wspólne trakty komunikacyjne. Kolejnym nawiązaniem w architekturze domu do lokalnej tradycji są niewielkie boczne kwadratowe okna, które od wewnątrz wyglądają niczym białe ramy dla rozległych śnieżnych pejzaży. Natomiast duże przeszklenia oraz systemy przesuwne zapewniają niczym nieograniczony widok i wpuszczają maksymalną dawkę światła. Zastosowana w projekcie kombinacja stolarki Schüco z PVC-U i aluminium okazała się być perfekcyjnym rozwiązaniem.

Doskonała ochrona przed największymi mrozami

Wyspa Fogo ma powierzchnię zaledwie 254 km2, zamieszkuje ją 2700 mieszkańców, a średnia temperatura w ciągu dnia wynosi 8°C. Nowa Funlandia uchodzi za najzimniejszy region Kanady, dlatego wybudowanie przytulnego domu w tej lokalizacji wymaga zastosowania rozwiązań zapewniających wysoką izolacyjność cieplną wszystkich przegród – zwłaszcza jeśli ma on mieć otwartą architekturę. Doskonałym wyborem okazał się energooszczędny system okienny Schüco LivIng 82 AS z PVC-U. Wykonane w nim okna o współczynniku przenikania ciepła Uw = 0,9 W/m2K zapewniają wysoki komfort cieplny nawet podczas najsroższych zim, ponieważ temperatura wewnętrznej powierzchni ramy nigdy nie spada odczuwalnie poniżej temperatury powietrza w pomieszczeniu. Unikatowa technologia zgrzewanego uszczelnienia zapobiega występowaniu przeciągów czy kondensacji pary wodnej, nawet w strefie naroży. W projekcie zastosowano także wysoko izolowane cieplnie drzwi podnoszono-przesuwne LivIngSlide z PVC-U, które odpowiadają standardowi domów niskoenergetycznych. Konstrukcja o współczynniku przenikania ciepła Uw = 0,8 W/m2K zapewnia jednocześnie wysoki poziom wodoszczelności i skuteczną ochronę przed najsurowszymi warunkami atmosferycznymi. Stolarka tej serii jest ponadto bardzo funkcjonalna – opcja wyposażenia jej w ukryty napęd elektryczny i zerowy termoizolowany próg otwiera nowe możliwości kreowania architektury bez barier.

Wizualna lekkość i harmonia pod każdym względem

Zastosowanie bardzo dużych otwieranych okien w warunkach klimatycznych wyspy Fogo z przeważającymi silnymi, mroźnymi wiatrami, nie byłoby dobrym rozwiązaniem. Dlatego aby otworzyć wnętrza na światło i widok, zdecydowano się na dwa imponujące przeszklenia stałe o wymiarach 2,4 x 2,8 m. Zostały one wykonane w super izolowanym systemie Schüco AWS 75.SI+, który cechuje się wysoką stabilnością przy wąskich czołowych szerokościach profili i niewielką głębokością zabudowy 75 mm. Wizualnej lekkości towarzyszy doskonała ochrona cieplna dzięki współczynnikowi Uf dla samej ramy 0,92 W/m2K. O wyborze tego rozwiązania zadecydowały także względy ekologiczne. System certyfikowany w systemie Cradle to Cradle jest w 100% przydatny do recyklingu, a powstałe z jego rozłożenia surowce zachowują swoją wartość i mogą być ponownie użyte w nowych procesach produkcyjnych. Pomimo faktu, że w projekcie elewacji zestawiono okna aluminiowe ze stolarką z PVC-U, nie zaburzyło to jej stonowanego, minimalistycznego charakteru, gdyż różnice między nimi są niewidoczne. Wszystkie profile od wewnątrz uzyskały odcień bieli, a od strony zewnętrznej – antracytowej szarości. Dzięki temu budynek idealnie harmonizuje z otaczającym go krajobrazem.

Więcej informacji na stronie: www.schueco.pl


Schüco International Polska
press boxRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »