Dom » Wnętrza

Panta rhei, czyli czego nie robić by nie płacić

Rachunki, rachunki i jeszcze raz rachunki. A może nie? Dzięki kilku nawykom można zaoszczędzić wiele pieniędzy miesięcznie, a jeszcze większe kwoty oszczędzać rocznie? Tylko jak? Ten artykuł pokaże, jak można pozbyć się kilku nieprzyjemnych sytuacji związanych z płaceniem rachunków za wodę.

Zakręcanie kranu

Wcale nie wygląda to na tak proste i banalne. Pomimo, że każdy tekst dotyczący oszczędzania wody o tym mówi, prawda okazuje się nieco bardziej skomplikowana ze względu na różne czynniki. Zaczynając od początku, zakręcenie kranu przynosi wiele korzyści w postaci oszczędności. Jedna kropla na sekundę to miesięcznie 500 litrów wody.

Dokręcenie kranu jednak nic nie da, jeżeli jakość uszczelek pozostawia wiele do życzenia. Dlatego warto najpierw sprawdzić jakość własnego kranu. A jeżeli istnieje jakakolwiek szansa, że problem powtórzy się, lepszym rozwiązaniem pozostanie zainwestowanie w nowoczesne baterie umywalkowe.

Włączanie gdy pełne

W większości tekstów dotyczących oszczędzania wody autorzy piszą o konieczności uruchamiania pralek dopiero, kiedy zostaną zapełnione, co zwykle zakrawa o ignorancję i brak szacunku do czytelnika. Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że bębny w pralkach służą do prania więcej niż jednej sztuki bielizny. Natomiast w sprawie zmywarek trudno się nie zgodzić, ponieważ wciąż panującym zwyczajem pozostaje włożenie kilku sztuk naczyń i sztućców do zmywarki i uruchomienie jej, zamiast wypełnienia urządzenia do granic możliwości. Zmywanie nadal pozostaje efektywne, zaś rachunek za wodę okazuje się znacznie niższy.

Dbanie o zlewozmywak

Ten problem porusza się bardzo rzadko, a brak zainteresowania losami zlewozmywaka generuje nie tylko dodatkowe koszty, ale także konieczność wyboru nowego zlewozmywaka oraz długotrwałego demontażu i montażu. Jeżeli zamierzasz zbudować dom i prowadzić oszczędne życie, wybór taniego zlewozmywaka stanowi najgorszy, możliwy wybór. Inwestycją na przyszłość zostanie natomiast wybór jednego ze zlewów kuchennych granitowych. Eksperci z firmy zlewozmywak-kuchenny.pl twierdzą, że taki zlewozmywak może przetrwać dużo dłużej niż 30 lat zawarte w gwarancji. Zlewozmywaki kuchenne 1-komorowe idealnie wpasują się w małe mieszkania, natomiast zlewozmywaki kuchenne dwukomorowe z ociekaczem stanowić mogą świetne rozwiązanie dla dużych domów i rodzin.

Zwykły zlewozmywak przetrwa kilka lat, zlewozmywak granitowy kilkadziesiąt. Wybór okazuje się dziecinnie prosty.Gotowanie na parze

Smacznie, szybko, zdrowo. Gotowanie na parze warzyw i owoców zabierze zdecydowanie mniej wody, natomiast jednocześnie sprawi, że staną się one dużo smaczniejsze i zdrowsze niż podczas standardowego gotowania. Woda i wysoka temperatura wyciągają wiele substancji odżywczych z tych produktów. Smaku również - ugotowana na parze marchewka smakuje dużo prawdziwiej i zwyczajnie lepiej niż ugotowana w wodzie.

Gotowanie na parze staje się również coraz bardziej modne ze względu na zalety odchudzające i zdrowotne. Dzięki takiemu sposobowi przygotowywania potraw możliwe staje się uniknięcie dodawania soli lub oleju, co znacząco wpływa na zdrowie. Użytkowanie parowaru nie wymaga także żadnych umiejętności kulinarnych, dzięki czemu zdrowo odżywiać się może nawet kuchenny laik.

Oszczędzanie wody tylko wydaje się proste. Zakręcanie kranu, mycie zębów bez lejącej się wody czy prysznic zamiast kąpieli stanowią standard wszelkich poradników, natomiast przedstawione tu metody nie znajdują się zwykle w czołówce. A jednak warto od nich zacząć - wiele osób nie zdaje sobie sprawy z istnienia podobnych metod, tym samym je lekceważąc i decydując się na ponoszenie kosztów. Pamiętając o nich, można uniknąć niepotrzebnych opłat.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

m.demianiuk

Komentarze (1)

  • avatar
    ~abakus-olsztyn.pl 2015-10-07 10:04:23

    Zlewy granitowe znajda państwo w naszym salonie zapraszamy abakus-olsztyn.pl


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »