Dom » Wnętrza

Patchwork – moda na niepowtarzalność

Patchwork – moda na niepowtarzalność
Zobacz więcej zdjęć »
Kolorowe zasłonki z różnych kawałków materiału, barwne koce i poduszki. A może oryginalny płaszcz lub spódnica, stworzone z kolorowych resztek tkanin? Znasz prosty i sprawdzony sposób na niepowtarzalne rękodzieło? To patchwork!
Łatwe tworzenie patchworkowych arcydzieł umożliwi nowoczesna maszyna JUKI TL- 98P, zapewniająca wygodne szycie i wysoką jakość ściegów.

Patchwork to znana od wieków metoda szycia, polegająca na dopasowaniu i zszywaniu ze sobą skrawków materiałów o różnych wielkościach, kolorach i fakturze w większe całości, tworzące wyjątkowe wzory. Zaletą wykonanych w ten sposób ubrań lub elementów wystroju wnętrz, takich jak narzuty czy zasłony jest nie tylko ich unikatowy charakter, ale także możliwość wykorzystania pozostałych skrawków i resztek tkanin. Wygodne szycie patchworkowych dzieł i wysoką jakość ściegów zapewni nowoczesna maszyna JUKI TL-98P, łącząca cechy stębnówki przemysłowej z funkcjonalnością urządzeń przenośnych. Urządzenie wyposażono w praktyczne rozwiązania technologiczne i akcesoria, ułatwiające zszywanie zarówno delikatnych materiałów jak i skóry, drelichu czy jeansu.

Jednoigłową maszynę TL-98P charakteryzuje mocna konstrukcja, metalowa obudowa oraz trwałe podzespoły zapewniające uzyskanie większej prędkości szycia (1500 ściegów/min) niż w typowych maszynach domowych. Urządzenie wyposażono w rotacyjny chwytacz, a także możliwość płynnej regulacji długości ściegu do 6 mm. Mechanizm automatycznego nawlekania i obcinania nici pedałem oraz mechanizm kontroli prędkości szycia oraz regulacja docisku stopki, pozwalają na dostosowanie trybu szycia do konkretnej tkaniny, i uzyskanie ściegu wysokiej jakości. Model wyposażony został w dodatkowy stolik, zwiększający pole pracy oraz dźwignię kolanową, służącą do podnoszenia stopki bez konieczności odrywania rąk od materiału. JUKI TL-98P posiada funkcję pikowania i ręcznego haftowania, które pomogą uatrakcyjnić patchworkowe rękodzieła. W standardowym wyposażeniu znajdują się stopki do pikowania 1/4 i 1/5, stopka krawędziowa (brzegowa), stopka krocząca, zawijająca materiał, a także dwustronna półstopka do wszywania zamków.
W modelu JUKI TL-98P można stosować łatwo dostępne i występujące w wielu podklasach stopki i lamowniki do maszyn przemysłowych, co zapewnia zwiększoną uniwersalność oraz gwarancję dobrania właściwych akcesoriów.

Więcej informacji na stronie www.juki.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »