Rozrywka i wypoczynek » Sport

Pelion Lodołamaczem 2012

Pelion Lodołamaczem 2012
Zobacz więcej zdjęć »
Firma Pelion Healtcare Group została wyróżniona nagrodą Lodołamacze 2012 roku. Kapituła konkursu przyznała Grupie Pelion pierwsze miejsce w kategorii „rynek otwarty”, za wybitne zaangażowanie w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych.

Organizatorem konkursu jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Ideą konkursu Lodołamacze jest nagradzanie firm, instytucji i osób prywatnych wybitnie angażujących się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych, tworzących nowe i coraz lepszej jakości miejsca pracy oraz dostrzegających sens i konieczność aktywizacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych.

W tym roku Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych już po raz siódmy nagrodziła wyróżniające się na tym tle społecznie odpowiedzialne firmy. 13 września br. rozstrzygnięty został etap regionalny. W woj. łódzkim do konkursu zgłosiło się 20 firm – najlepszą okazała się Grupa Pelion.

W uzasadnieniu nagrody podano, że firma tworzy miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych wyposażając je tak, aby możliwie najlepiej ograniczyć skutki niepełnosprawności. Bardzo istotnym wsparciem dla osób niepełnosprawnych, które znajdują się pod opieką Grupy jest również powołana przez firmę Pelion S.A. Fundacja Dbam o Zdrowie, która udziela pomocy osobom chorym będącym w trudnej sytuacji materialnej. Pomaga w zakupie leków oraz sprzętu rehabilitacyjnego np. wózka inwalidzkiego, protez, aparatów słuchowych, itp.

Firma Pelion Healtcare Group organizuje w Łodzi Maraton Dbam o Zdrowie, do którego udziału zachęca osoby niepełnosprawne. W 2012 r. została podczas maratonu utworzona specjalna kategoria dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach.  Łódź Maraton Dbam o Zdrowie oraz uczestniczący w biegu maratończycy promuje ideę połączenia biegania z niesieniem pomocy. Maratończycy biegając również inicjują zbiórki dla osób chorych i niepełnosprawnych. Podczas tegorocznego maratonu grupa biegaczy (Spartanie) biegła dla niepełnosprawnej Magdy, a Sławomir Narel dla chorego na autyzm Mateusza.

Jak powiedział Henryk Kozłowski, jeden z niepełnosprawnych pracowników firmy: "znalazłem tu nie tylko miejsce zatrudnienia (pracuje od 2008 r.), ale przede wszystkim wsparcie psychiczne i grono przyjaciół, a to jest najważniejsze. Ludzie niepełnosprawni to bardzo dobrzy pracownicy, mający duże możliwości i zdolności, trzeba im tylko dać szansę".Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

iwonamichalowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 4 dni:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »