Społeczeństwo » Społeczeństwo
Pewien Kapucyn w Galerii Krakowskiej…
23 września przy ul. Smoleńsk 4 zostanie zainaugurowane Centrum Dzieła Pomocy św. Ojca Pio, w którym Galeria ufundowała pralnię i łaźnię dla ubogich.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Na łaźnię z prawdziwego zdarzenia przyszło czekać naszemu miastu dość długo. Kolejki po bezpłatne posiłki, coroczne zbiórki żywności – przypominają o tym co krok. Włączenie się w inicjatywę Dzieła Pomocy św. Ojca Pio potraktowaliśmy priorytetowo – mówi Ryszard Wysokiński, dyrektor Galerii Krakowskiej. Bezdomni są częścią naszego miasta. Mamy nadzieję, że łaźnia i pralnia przyczyni się do poprawy ich życia - dodaje dyrektor Wysokiński.
Galeria Krakowska sfinansowała przemysłową pralnico-suszarkę wraz z kosztami jej utrzymania. Sprzęt ten jest jednym z kilku ogólnodostępnych urządzeń piorących w nowo otwartej pralni. Cieszymy się, że Galeria Krakowska zdecydowała się na wsparcie Centrum Pomocy. Spojrzenie na najsłabszych jest wyrazem braterskiej pomocy, ale
w przypadku przedsiębiorstw jest czymś jeszcze: realizacją przemyślanego
i odpowiedzialnego biznesu. Za tę „ludzką” twarz biznesu serdecznie dziękuję - mówi o. Henryk Cisowski, dyrektor Dzieła Pomocy św. Ojca Pio.
Pralnia i łaźnia są elementem nowo powstałego obiektu dla osób ubogich, który znajduje się na ul. Smoleńsk 4, w Krakowie. Działać tu będzie także ambulatorium, stołówka i sale do aktywizacji zawodowej. Założeniem jest kompleksowa pomoc. To co będziemy oferować w nowym punkcie ma charakter interwencyjny – mówi o. Henryk Cisowski. Jednak w połączeniu z Punktem Konsultacyjnym i Poradnią przy ul. Loretańskiej – zagwarantuje pełne wsparcie – podkreśla inicjator przedsięwzięcia.
Przy Loretańskiej od trzech lata działa bowiem także poradnia socjalna, prawna, psychologiczna i zawodowa. Tam tworzone są indywidualne programy wsparcia dla osób potrzebujących. Przychodzą do nas osoby samotne, chore, ubogie. Jedni potrzebują pracy, inni wsparcia duchowego, jeszcze inni po prostu chleba. Pomoc, którą oferujemy możliwa jest głównie dzięki wsparciu z 1%, które otrzymaliśmy od przyjaciół – dodaje o. Henryk. W pomaganie - oprócz Braci Kapucynów, Zakonu Sióstr Felicjanek, wielu świeckich – zaangażowanych są setki wolontariuszy. I ten jeden, najważniejszy:
św. o. Pio, który w poszukiwaniu samotnych i bezdomnych zagląda nawet do Galerii Krakowskiej.
Dzieło Pomocy św. Ojca Pio powstało w 2004 roku z inicjatywy Braci Mniejszych Kapucynów jako wyraz franciszkańskiej wrażliwości wobec ubogich, którzy od zawsze szukali pomocy u krakowskich kapucynów. Główną misją Dzieła jest wsparcie najbiedniejszych, w szczególności osób bezdomnych i zagrożonych bezdomnością, osób, samotnych, uzależnionych, dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością. Celem Dzieła Pomocy św. Ojca Pio jest niesienie kompleksowej pomocy osobom potrzebującym poprzez różnorodne działania wspierające i promujące osobę ludzką w jej integralnym rozwoju, a także budzenie i wspieranie postaw prospołecznych oraz inicjatyw obywatelskich na rzecz ubogich i potrzebujących.
Więcej informacji udziela:
Ryszard Wysokiński: Dyrektor Centrum Galerii Krakowskiej, ECE Projektmanagement Polska, tel.: +48 12 428 99 00, e-mail: ryszard.wysokinski@ece.com
Nadesłał:
PRinspiration
|
Komentarze (0)