Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka
Pierwsze w Polsce studia o start-upach!
Zobacz więcej zdjęć » |
Interesujące start-upy pojawiają się na świecie w zasadzie każdego dnia. Niestety spora część z nich kończy swoje istnienie niemal równie szybko jak je rozpoczęła, a inne nie rozwijają się tak dobrze jak życzyliby sobie tego ich twórcy. Są jednak i takie, które sprawnie przeszły drogę od niebanalnego pomysłu do odnoszącego sukcesy przedsiębiorstwa. Najczęściej decydował o tym nie przypadek, lecz dokładnie zaplanowane i skrupulatnie prowadzone działania. Oryginalny pomysł na start-up jest bowiem niezwykle ważny, ale trzeba jeszcze umiejętnie go rozwijać. Wymaga to m.in. znajomości mechanizmów funkcjonowania rynku oraz umiejętności planowania i monitorowania kluczowych czynników rozwoju.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Z myślą o wszystkich, którzy planują stworzyć lub rozwinąć interesujący start-up Akademia Leona Koźmińskiego wprowadziła do swojej oferty edukacyjnej nowy kierunek studiów podyplomowych – „Tworzenie i rozwój nowoczesnych start-upów”. Jego celem jest przekazanie słuchaczom niezbędnej wiedzy dotyczącej współczesnych strategii i tworzenia modeli biznesowych z zakresu nowych technologii oraz prawnych, finansowych i zarządczych aspektów tworzenia nowych przedsięwzięć. W bogatym programie studiów znalazły się między innymi zajęcia z wspomagania procesu kreowania innowacji, tworzenia biznesplanów, marketingu internetowego i prognozowania trendów. Co ważne absolwenci programu zyskują nie tylko wiedzę teoretyczną, lecz także umiejętności praktyczne umożliwiające stworzenie albo dynamiczny rozwój już istniejącego start-upu – w szczególności internetowego lub związanego z nowoczesnymi technologiami.
Najlepsza wiedza pochodzi od praktyków. Koordynatorem merytorycznym studiów podyplomowych „Tworzenie i rozwój nowoczesnych start-upów” jest profesor zarządzania Akademii Leona Koźmińskiego, członek Akademii Młodych Uczonych PAN, prof. dr hab. Dariusz Jemielniak. Niezwykle intensywną i szeroko zakrojoną aktywność naukową efektywnie łączy z działaniami praktycznymi. Do tej pory rozwinął już kilkanaście start-upów internetowych, w tym największy polski słownik internetowy ling.pl. Wśród wykładowców programu dominują też praktycy z bogatym doświadczeniem start-upowym, a sam program realizowany jest w partnerstwie z Business Link, Startup Hub Poland, oraz SpeedUp, wiodącymi funduszami venture capital i seed. Najlepsze projekty uczestników studiów uzyskają finansowanie.
Więcej informacji o nowym kierunku studiów na stronie www.kozminski.edu.pl
Nadesłał:
RedPen
|
Komentarze (0)