Firma » Biznes

Pierwsze Złote Certyfikaty Rzetelności 2011 przyznane

Pierwsze Złote Certyfikaty Rzetelności 2011 przyznane
Zobacz więcej zdjęć »
17 maja w trakcie III Europejskiego Kongresu Gospodarczego miało miejsce uroczyste wręczenie Złotych Certyfikatów Rzetelności 2011. Tym szczególnym wyróżnieniem zostały odznaczone firmy, które cechuje najwyższa wiarygodność i rzetelność.

Po południu, drugiego dnia Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2011 w Katowicach rozpoczęła się uroczysta gala wręczenia Złotych Certyfikatów Rzetelności. Wyróżnienia te są przyznawane w programie Rzetelna Firma, którego partnerem jest Krajowy Rejestr Długów. Uroczystość poprowadził Hubert Urbański, polski aktor, dziennikarz i prezenter telewizyjny.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Po krótkim wprowadzeniu do Programu, przedstawionym przez prezesa Rzetelnej Firmy, pana Waldemara Sokołowskiego, wystąpił Adam Łącki, prezes Krajowego Rejestru Długów, który wyraził radość, z powodu coraz większej ilości Rzetelnych Firm. Następnie rozpoczęło się uroczyste wręczanie certyfikatów przybyłym przedstawicielom przedsiębiorstw.    

Wśród laureatów II Edycji Złotych Certyfikatów Rzetelności  znajdują się firmy z bardzo zróżnicowanych branż - budowlane, handlowe, transportowe, informatyczne, produkcyjno-usługowe, logistyczne i inne. Mimo, że są wśród odznaczonych są reprezentanci z nieomal wszystkich gałęzi gospodarki, nie każdy może otrzymać to szczególne wyróżnienie.

- Złote Certyfikaty przyznawane są najlepszym i najbardziej wiarygodnym przedsiębiorstwom w Polsce  - mówi Waldemar Sokołowski, prezes programu Rzetelna Firma. -Chcemy w ten sposób docenić te firmy, które cieszą się nie tylko silną pozycją na rynku, ale także mają duży wpływ na jakość polskiej gospodarki - dodaje.

Podmioty ubiegające się o wyróżnienie Złotym Certyfikatem Rzetelności muszą pozytywnie przejść weryfikację w Krajowym Rejestrze Długów, przedstawić zaświadczenie o braku zaległości podatkowych oraz wobec ZUS za okres ostatnich trzech lat, a także minimum trzy referencje wystawione przez partnerów biznesowych. Konieczne jest również uzyskanie pozytywnej opinii członków Kapituły Złotych Certyfikatów Rzetelności. W 2010 roku wyróżnienia otrzymały 304 przedsiębiorstwa, spośród których wyłonionych zostało 84 firmy, wchodzące w skład tegorocznej Kapituły. W trakcie majowej gali w Katowicach wyróżnionych zostało już 94 przedsiębiorstwa, w których obowiązują najwyższe standardy etyczne dotyczące współpracy z klientami, kontrahentami i pracownikami.

- Cieszymy się z wyróżnienia naszej firmy Złotym Certyfikatem Rzetelności - mówi Damian Żogała z firmy Euro Sat Bis z Mysłowic. - Do grona Rzetelnych Firm należymy od 2 lat. Naszą terminowość w realizacji płatności i solidność w prowadzeniu biznesu potwierdzają pozytywne opinie partnerów. Złoty Certyfikat Rzetelnej Firmy z pewnością wpłynie na nasz pozytywny wizerunek zarówno wśród firm, z którymi już współpracujemy, jak i wśród potencjalnych kontrahentów. Przy nawiązywaniu nowych umów sami również zwracamy uwagę, czy kontrahent należy do rzetelnych - dodaje.

Dla zdecydowanej większości Polaków udział firmy w programie promującym i potwierdzającym jej rzetelność jest bardzo ważnym kryterium do podjęcia współpracy czy dokonania zakupu towaru lub usługi. Dziś nie liczy się już tylko cena i jakość oferowanych dóbr, ale także idące za firmą wartości, jakie reprezentuje ona poprzez swoje działania. Dlatego celem programu Rzetelna Firma jest promowanie postawy uczciwości i zaufania w biznesie, propagowanie rzetelności płatniczej, etyki oraz transparentności. Program ma pokazać, że warto być  solidnym i dotrzymywać danego słowa.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Matylda Dudek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »